Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Manifestační mítink "Konec levné práce" se blíží

ČMKOS doporučí výši růstu mezd v roce 2019

V září 2015 Českomoravská konfederace odborových svazů zahájila kampaň Konec levné práce. Hlavním cílem bylo dát zcela nový impuls pro kolektivní vyjednávání v České republice a pozvednout velmi podhodnocenou cenu práce, která patří mezi zeměmi EU stále k nejnižším. I díky této kampani aktuální průměrná hrubá měsíční mzda v Česku historicky stoupla ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 8,6 procenta na 31 851 korun.

 Mítink protestní 2018

Na manifestačním mítinku ČMKOS, který

se uskuteční

11. září 2018 od 11 hodin, v Praze 9, v Aréně Sparta

ČMKOS na základě odhadů ekonomického vývoje doporučí výši růstu mezd v roce 2019

Zástupci médií se mohou mítinku zúčastnit po celou dobu jednání. Podmínkou je akreditace na email: kasparova.jana@cmkos.cz. Dodatečně bude možné akreditovat se přímo na místě v den zahájení, vzhledem k bezpečnostním opatřením nemohou být zástupci médií bez označení vpuštěni do Arény. Ukončení akce se předpokládá ve 14 hod. Ve 14,00 je plánován závěrečný brífink s předsedou ČMKOS Josefem Středulou.

ČMKOS na mítinku oznámí i alarmující poznatky o nárůstu nemocí z povolání a počtech zaměstnanců, pracujících v rizikových podmínkách. 

V roce 2018, kdy si připomínáme 100 let od zavedení osmihodinové pracovní doby, patří ČR v rámci EU k zemím s nejdelší pracovní dobou! Jak to chce ČMKOS změnit?

 

Vzhledem k možnostem Arény Sparta se očekává přes 1500 účastníků - zástupců základních odborových organizací z jednotlivých firem, podniků a institucí. ČMKOS je největší odborová centrála, která sdružuje 29 profesních odborových svazů s téměř 300 000 členy. V ČR platí, že to, co dohodnou odbory v kolektivní smlouvě, se vztahuje na všechny zaměstnance. Bez těchto smluv by úroveň příjmů českých zaměstnanců byla výrazně nižší. Jak ukazuje průzkum společnosti Trexima, za čtyři roky si ve firmách, kde odbory uzavírají kolektivní smlouvy, zaměstnanci vydělali o 140 tisíc korun více než ve firmách bez odborů. Kampaň Konec levné práce přesáhla hranice ČR a inspirovala Evropskou odborovou konfederaci, která ji rozšířila pod názvem Pay Rise. 

kategorie: Aktuálně
Komentáře k článku
:
:
:
FCTVN:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
18.09.2018 15:01

"Prezident bohatých" Macron nadále ztrácí podporu Francouzů

Emmanuel Macron se marně snaží zbavit nálepky "prezidenta bohatých" daleko od lidí, píše Le Figaro.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace