Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

images_7.jpg

Vážný pracovní úraz utrpí ročně přes 40 tisíc lidí

Stále častěji dochází ke snižování odškodného
Minulý rok se při výkonu povolání smrtelně zranilo 104 lidí, dalších 44 tisíc pracovníků se vážně zranilo. Otázkou, jak zlepšit pracovní prostředí, aby bylo bezpečnější, se proto zabývají obě komory parlamentu. Větší počet lidí se také obrací na úřad ombudsmanky Anny Šabatové, která zpracovala návod, jak po pracovním úrazu postupovat. Jedním z nejčastějších problémů je snižování odškodného, informoval web.ct24.cz.

LMC.jpg

Firmy si stále stěžují na nedostatek lidí

Neumí je ale zaujmout ani adekvátně zaplatit
Skoro 40 procent českých zaměstnanců není spokojeno se svou prací. Firmy však naříkají, že nemohou najít vhodné kandidáty. Často je problém v tom, že firmy neumí zaměstnancům nabídnout to, co by si představovali. Nezaměstnanost je nízká a počet volných pozic nahlášených na pracovní úřady zlomil v dubnu rekord. Na první pohled to vypadá, že situace je zoufalá, protože firmy nemají šanci nové lidí najít. Dubnový průzkum JobsIndex, který provedla firma LMC, však naznačuje, že to může být i jinak. Lidí ochotných změnit práci je totiž dostatek, firmy by tak měly naslouchat, co potřebují, a snažit se jim vyjít vstříc.

snemovna_10.jpg

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci asi budou brát vyšší nemocenskou

Cílem vládní novely je zjednodušit administrativu živnostníkům
Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení, jež má podnikatelům zjednodušit administrativu spojenou s placením odvodů. S novelou se také otevírá možnost k elektronickým neschopenkám. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.

OSSOO_4.jpg

Odbory finanční správy zaslaly Sobotkovi otevřený dopis

Ostře protestují proti znevažování práce berních úředníků
Odbory finanční správy se ohradily proti znevažování práce berních úředníků v posledních dvou měsících. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v otevřeném dopise žádají, aby vláda přestala zpochybňovat nezávislost finanční správy vůči politickým tlakům. V dopise s pondělním datem zdůrazňují, že správa je nezávislým a odborně erudovaným orgánem státní správy, a ne "mocenskou zbraní v rukou ministerstva financí". Odmítají také nálepku "represivního orgánu".

Asociace_7.jpg

Havlíček: Začínáme si zadělávat na velký problém

Odklady rozhodnutí o ministrovi financí dopadají na firmy
Politická nestabilita ovlivňuje vývoj legislativy, vysílá negativní signál do zahraniční a dopadá na podniky, shodli se dnes zástupci podnikatelů. Asociace malých a středních podniků kritizovala průběh vyjednávání o novém ministrovi financí. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl na dnešním koaličním jednání jmenovat do čela ministerstva financí náměstkyni Alenu Schillerovou.

Snemovna_9.jpg

I přes vládní krizi bude sněmovna jednat

Na programu je nemocenská nebo registr smluv
Bez ohledu na osudy vládního kabinetu začne v úterý schůze sněmovny, poslanci mají na programu přes 340 bodů. Opozice se domnívá, že koaliční spory průběh jednání poznamenají, vládní strany doufají v opak. Sněmovna má schvalovat vyšší nemocenskou, zabývat se zákoníkem práce, nebo zvýšení kontroly zpravodajských služeb.

bosch_5.jpg

Českobudějovický Bosch rozdělí zaměstnancům prémii 40 milionů korun

Přes 40 milionů korun vyplatí firma Robert Bosch České Budějovice jako mimořádnou prémii svým zaměstnancům za hospodářské výsledky roku 2016. Prémie ve výši téměř pěti procent z roční mzdy je součástí programu odměn závodu a zaměstnanci ji dostanou v dubnové výplatě.

Gambro_logo.jpg

Baxter uvažuje o uzavření továrny Gambro v Přerově

O práci by přišlo 620 lidí
Společnost Baxter uvažuje o uzavření své továrny Gambro v Přerově, která vyrábí zdravotnickou techniku. V přerovské filiálce pracuje na 620 lidí. Rozhodnutí padne v polovině června. V pondělí to oznámil mluvčí společnosti Baxter Roman Pavlík. Zástupci vedení firmy Baxter k uzavření přerovské továrny Gambro bez dalších podrobností uvedli, že pravidelně vyhodnocuje a optimalizuje skladbu svých produktů a výrobních procesů po celém světě.

okd_23.jpg

Správce OKD žaluje NWR, Bakalu a Kadase

Louda chce vrátit dividendy za 12 miliard
Insolvenční správce OKD Lee Louda podal odpůrčí žalobu na dřívějšího majitele OKD NWR, firmy BXR Group a CERCL Mining a podnikatele Zdeňka Bakalu a Petera Kadase, jimž firmy patřily. Žádá po nich, aby vrátili OKD více než dvanáct miliard korun, které si v letech 2011 a 2012 vyplatili jako dividendy. Louda žádá soud, aby rozhodl, že rozhodnutí o schválení dividend je právně neúčinné. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku.

Rada.jpg

Radu seniorů ČR opět povedou Zdeněk Pernes a Milan Taraba, rozhodl sjezd

Sobotka: Vláda chce penzistům upravit valorizaci penzí
Valorizace penzí a důchodové pojištění je jedním ze čtyř hlavních cílů, o jejichž splnění Rada seniorů ČR dlouhodobě usiluje. Patří mezi ně i otázka sociálního bydlení, kterou se Rada seniorů snaží řešit již více než deset let. „Všechny vlády slibovaly, že připraví a prosadí zákon o sociálním bydlení, ale dosud se tak nestalo. Výstavba sociálních bytů nadále vázne. Senioři se tak dostávají do neřešitelné situace, pokud jeden z manželů zemře. S jedním důchodem se pak nedá vyžít. Zaznělo to na jednání dnešního 3. sjezdu Rady seniorů v Praze. Předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes přivítal na jednání sjezdu významné hosty - premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, vicepremiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, ministra kultury Daniela Herrmana (KDU-ČSL), předsedu Senátu Milana Štěcha, předsedu ČMKOS Josefa Středulu a další hosty.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2017

Sondy REVUE 05/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.05.2017 14:06

Obdivovatelka Pinocheta Savčenková chce být prezidentem Ukrajiny!

Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková prohlásila, že je připravena stát se prezidentem Ukrajiny. Uvedla to v rozhovoru s „Krytyka Politycznej“.
25.05.2017 14:05

Delfi: Vypukne-li zítra válka, tak obyvatelé Lotyšska neuniknou!

Propaganda o „ruské agresi“, která vyvolává v pobaltských zemích tísnivý pocit na úrovni hysterie, vede obyvatele k úvahám, že by vzali nohy na ramena. Nyní se ale dovídají, že je to pramalá možnost.
25.05.2017 14:04

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarů.
25.05.2017 14:03

McCain Trumpovi: „Kajte se, a Američané vám odpustí!"

V rozhovoru pro CNN senátor McCain doporučil prezidentu Trumpovi „pokání“ a omluvit se Američanům za své vztahy s Ruskem. Senátor slíbil, že krajané odpustí svému prezidenta, protože jsou svojí povahou tolerantní.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace