Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

miliardy_2.jpg

Úřady loni odepsaly pro nedobytnost daňové nedoplatky za 165 mld.

Nedoplatky jsou i nadále vymahatelné
Úřady loni odepsaly pro nedobytnost daňové nedoplatky v objemu 165,2 miliardy korun. Proti roku 2015 tak vzrostl objem odepsaných nedoplatků o více než 108 miliard korun. Finanční správa naproti tomu opět oživila již dříve odepsané nedoplatky za 118 miliard Kč. Uvádí to státní závěrečný účet za loňský rok, který vláda předložila poslancům.

Bisnode_logo.jpg

Nespolehliví plátci DPH se koncentrují v Praze

Počet nespolehlivých plátců daně z přiznané hodnoty (DPH) se ke konci června vyšplhal na 9429, což meziročně představuje nárůst o 71 procent. V průběhu prvního pololetí letošního roku se jejich počet zvýšil o 1972 (o čtyři méně než ve stejném období 2016), a v červnu jich přibylo 323. Nespolehliví plátci DPH nejrychleji přibývají v Praze a mezi firmami s tržbami do 10 milionů korun. Statistiky zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

euro_8.jpg

Náklady na práci v Česku zůstávají hluboko pod průměrem EU, zjistila německá studie

Češi 10,5 eur na hodinu, EU 26 eur na hodinu
Náklady na práci v soukromém sektoru loni v České republice vzrostly o 3,3 procenta na 10,4 eura (zhruba 271 Kč) na hodinu. Zůstaly ale hluboko pod průměrem Evropské unie, který se zvýšil o 1,6 procenta na 26 eur na hodinu. V domácí měně činil loňský růst nákladů na práci v Česku 2,4 procenta. Vyplývá to ze studie, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila německá nadace Hans-Böckler Stiftung.

ridicka-autobusu.jpg

Kraje dostanou od vlády peníze na mzdy řidičů autobusů

Vláda schválila vyplacení příspěvku krajům na lednové navýšení mezd řidičů linkových autobusů. Prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dostanou zhruba 394 miliónů korun. Fond krajům obvykle přispívá na rekonstrukce silnic nižších tříd. U těchto peněz pro kraje ale bude uvedeno, že jsou v rámci dopravní obslužnosti určeny na mzdy řidičů autobusů.

V03-logo-osppap-krivky_Color_kopie.jpg

Odbory žádají vyšší mzdy i pro zaměstnance bank

Pozice bankovního zaměstnance dosud platila za nadprůměrně placenou práci v relativně klidném prostředí. Odboráři finančních zaměstnanců však říkají, že tohle už dnes neplatí a chystají se prosadit nejen lepší mzdy v této sféře, ale také lepší pracovní podmínky. Článek zveřejnily Hospodářské noviny.

traktor_5.jpg

Podle Dufka by zemědělci měli brát 40 000 korun

V budoucnu počet zaměstnanců v českém zemědělství klesne kvůli zvyšující se produktivitě práce a technologiím o čtvrtinu na 75 000. Průměrný zaměstnanec by ale měl mít plat okolo 40 000 korun hrubého, tvrdí šéf Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy Bohumír Dufek. V zemědělství včetně rybářství a lesnictví předloni podle Zprávy o stavu zemědělství rostly v průměru platy o 1,3 procenta na 21 478 korun. Loňské údaje zatím nejsou známé. Zemědělců v předloňském roce znovu ubylo, jejich počet se meziročně snížil o 1,2 procenta na 100 900. Více než polovina z nich byla ve věku nad 45 let.

vlada-ceske-republiky.jpg

Do ekonomického restartu krajů zasažených útlumem těžby uhlí pošle vláda 42 miliard Kč

Na hospodářskou restrukturalizaci Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, zasažených útlumem těžby uhlí, půjde v příštích třech letech zhruba 42 miliard korun. Počítá s tím akční plán, který v pondělí schválila vláda. Na Twitteru to uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

AVCR_stredova_znacka_CZ_rgb.jpg

Zaměstnanci doplácejí na živnostníky, tvrdí studie Akademie věd

Šéf Senátu Milan Štěch i exministr průmyslu Jan Mládek (oba ČSSD) se v minulosti vyjádřili ve smyslu, že živnostníci se přiživují na zaměstnancích! Za svá tvrzení ovšem oba sociálně demokratičtí politici schytali jen tvrdou kritiku, dokonce i z vlastních řad. Jenže teď alespoň v případě výše důchodů jejich slova potvrdila studie Akademie věd.

Vitkovice.jpg

Mzdy ve strojírenských Vítkovicích od července vzrostou

Na růstu tarifních mezd i motivačních složek platů se s platností od 1. července dohodlo vedení a odbory Kovo VÍTKOVIC, a. s. Výdělek ve strojírenské skupině vzroste o 700 korun měsíčně. Do tarifních mezd firma svým lidem přidává plošně 400 korun, na motivační složku mzdy jde o 300 korun měsíčně navíc, respektive 900 korun za čtvrtletí.

ND_2.jpg

Stávková pohotovost sboristů Národního divadla v Praze trvá

Vadí jim nízké mzdy a dlouhá pracovní doba
Na 60 sboristů opery pražského Národního divadla (ND) vstoupilo 8. června do stávkové pohotovosti. Měla trvat do 20. června, ale její platnost byla prodloužena, protože prý nebyly odstraněny důvody, které k ní vedly.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2017

Sondy REVUE 07/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

24.07.2017 01:15

Průzkum skončil pro francouzského prezidenta Macrona šokem

Průzkum společnosti  IFOP pro noviny „Journal du Dimanche“  ukázal rozčarování voličů z autoritativního stylu vedení Emmanuela Macrona, voliči  mu  také vyčítají jeho přehnanou sebepropagaci.
24.07.2017 01:14

Britská loď objevila u bulharských břehů výzvědnou ruskou ponorku

Torpédoborec britského námořnictva  HMS Duncan objevil v Černém moři ruskou průzkumnou loď.
24.07.2017 01:13

Poláci jsou vyzýváni k varšavskému „majdanu“

Ředitel Nadace Bartosz Kramka vydal 16bodový scénář co dělat, aby padla vláda a strana PiS se odřízla od moci, v návodu se nabádá k masovým protestům, neplacení daní nebo povstání.
24.07.2017 01:13

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

 V uplynulých dnech zaznělo vážné varování vynálezce a humanisty Billa Gatese ohledně budoucnosti Evropy (a Afriky). Obrátil se na německou kancléřku Angelu Merkelovou s varováním ohledně nekontrolovatelného přílivu migrantů z Afriky.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace