Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

KOVO-MB_3.jpg

Odboráři automobilky Škoda požadují výrazný růst mezd

Deset procent je pro ně málo
Odboráři mladoboleslavské automobilky zahájili kolektivní vyjednávání s vedením firmy o nové kolektivní smlouvě. Ta současná platí do konce března příštího roku. Odboráři se už dříve vyjádřili, že chtějí zvýšit mzdy. Podrobnosti obě strany zveřejňovat nechtějí. Odboráři dopředu avizovali, že budou chtít dvouciferný růst a že chtějí víc, než si stávkou vymohli jejich kolegové v bratislavském závodě Volkswagenu. Ti si díky třem postupným přídavkům během roku a půl polepší téměř o patnáct procent.

Dufek-kopie_th.jpg

Zemědělské odbory žádají zvýšit mzdové tarify o 8,11 %

Zemědělské odbory požadují v příštím roce zvýšení mzdových tarifů o 8,11 procenta. Kolektivní vyjednávání začalo jak se Zemědělským svazem ČR, tak s Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy Bohumír Dufek doufá, že se povede navýšení tarifů dojednat do Vánoc. Zaměstnavatelé si ale tak vysoký nárůst nedovedou představit. Vyjednávání tarifů na letošní rok skončilo letos v dubnu, tarify v průměru stouply o 3,79 procenta.

OSPO_color_RGB_7.jpg

Zaměstnanci Vesny marně čekají na zvýšení svých mezd

Zvýšení mezd se ani po více než roce úsilí Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) nedočkali zaměstnanci českého obchodního řetězce Vesna, který prodává zejména bytový textil. Naprostá většina stále pobírá pouze zaručenou mzdu, v níž jsou v rozporu s dobrými mravy započítány i odměny, které by měly tvořit peníze navíc.

Bisnode2.jpg

Polepšení nespolehliví plátci DPH přibývají nebývalou rychlostí

V Česku je 10 389 nespolehlivých plátců DPH. V říjnu se jejich počet zvýšil o 179, což je nejméně za posledních třináct měsíců. Důvodem nízkého přírůstku subjektů v registru je extrémní nárůst firem, které byly z registru vymazány. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

dane_6.jpg

V daňových rájích zmizí z EU ročně jeden a půl biliónu korun

Ostuda EU: proradné daňové modely jsou legální
Členské státy Evropské unie (EU) za rok přijdou na daních o 60 miliard eur (1,5 biliónu korun) od poplatníků, kteří daní v takzvaných daňových rájích. Vyplynulo to z analýzy ekonoma Gabriela Zucmana pro německý deník Süddeutsche Zeitung po úniku dokumentů v kauze takzvaných Paradise Papers. Česko pak podle analýzy přijde o 5,8 miliardy eur (148 miliard korun) daňových příjmů.

CMOS_PS.jpg

Školské odbory trvají na dalším zvyšování platů učitelů

Školství musí být prioritou pro každou vládu
Školské odbory očekávají od budoucí vlády, že ve svém programovém prohlášení uvede konkrétní kroky, které povedou k růstu rozpočtu školství. Trvají na zvyšování platů učitelů, které by podle nich v dalších letech měly dosáhnout alespoň 50 000 korun, i nepedagogických pracovníků ve školství. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekli zástupci Českomoravského odborového svazu pracovníků školství a Vysokoškolského odborového svazu.

CMKOS-logo_72.jpg

Středula ideu menšinové vlády vítá, odborům by to pomohlo

Pokud v Česku vznikne a bude vládnout menšinová vláda, význam odborů a tripartity by mohl výrazně vzrůst. Díky dohodě se zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů na návrzích zákonů by případný kabinet mohl pro normy ve sněmovně snadněji najít podporu. Po volebním propadu a oslabení levice by odbory navíc mohly částečně zastoupit její roli a místo ní by mohly přicházet s návrhy u dávek, podpor či důchodů. Je o tom přesvědčen předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Poldi_11.jpg

Poldi hrozí konkurz

Kladenská huť dostala od soudu lhůtu pro reorganizaci
Krajský soud dal kladenské huti Poldi, která se dlouhodobě potýká s dluhy, další lhůtu pro splnění reorganizace. Společnosti jinak hrozí konkurz. Už nyní jsou splněny podle soudkyně Jitky Sobkové zákonné podmínky pro jeho vyhlášení. Kvůli zájmům věřitelů, kteří při úspěšné reorganizaci získají více peněz, ale soud lhůtu prodloužil zhruba o měsíc na 11. prosince, kdy bude znovu o konkurzu rozhodovat.

eet_2.jpg

Vláda schválila výjimky pro EET u postižených a pro prodej ryb

Elektronická evidence tržeb (EET) se nebude vztahovat na předvánoční prodej ryb a zatím také na nevidomé a hluchoslepé podnikatele. Návrh ministerstva financí schválila vláda, informoval její mluvčí Martin Ayrer na twitteru. Pro hluchoslepé a nevidomé podle materiálu ministerstva nyní neexistují na trhu vhodná pokladní zařízení.

josef-stredula-cmkos-odbory-odborar-v0_3.jpg

Středula věří, že odbory přežijí i bez pomoci ČSSD

Odboráři se dostali do situace, v níž minimálně posledních dvacet let nebyli. Výrazné oslabení ČSSD v nové Poslanecké sněmovně znamená, že v zásadě přišli o nejbližšího politického partnera, který v zákonodárných sborech pomáhal hájit zájmy zaměstnanců od konce 19. století. Může to mít vícero důsledků, třeba to, že odboráři se budou muset daleko více spoléhat sami na sebe., napsaly Hospodářské noviny.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace