Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

MMF_2.jpg

MMF: Růst střední a východní Evropy zrychlí na 2,2 pct

Západ ale budeme dohánět ještě dlouho
Růst ekonomik střední, východní a jihovýchodní Evropy letos zrychlí celkově na 2,2 procenta z loňského tempa 1,5 procenta. Růst v celém regionu podpoří zejména konec hospodářské recese v Rusku. Předpověděl to v pololetním regionálním výhledu Mezinárodní měnový fond (MMF).

penize2_16.jpg

Stačí vláda rozhodnout o zvýšení minimální mzdy a vyšších platech?

Ohlášený konec vlády znamená, že některé očekávané zákony a především vládní nařízení možná spadnou pod stůl. Bylo by tomu tak zejména v případě předčasných voleb, část připravovaných předpisů ale zřejmě nespatří světlo světa ani v případě, že poslanecká sněmovna vydrží až do října. V ohrožení je například zvýšení minimální mzdy nebo platů zaměstnanců ve veřejném sektoru.

robotizace.jpg

Do roku 2030 připraví digitalizace a robotizace o práci 400 000 lidí

Do roku 2030 může digitalizace a robotizace ubrat v Česku až 400 000 pracovních míst. Nové technologie v tuzemsku nejvíce ohrožují dělnické profese, zaměstnance v dopravě, nebo v administrativě.

penize_49.jpg

Státní zaměstnanci si loni polepšili, průměrně si vydělají 28 393 korun

Průměrný plat zaměstnanců státu loni vzrostl meziročně o 1501 korun na 28 393 korun. Nejvyšší platy měli státní zástupci, mezi nejnižší patřily platy v regionálním školství. Uvádí to návrh státního závěrečného účtu, který vláda předložila sněmovně. Průměrná hrubá mzda na přepočtené osoby v celé ekonomice loni podle Českého statistického úřadu vzrostla reálně o 3,5 procenta na 27 589 korun. Podle vlády byl meziroční růst v podnikatelské i nepodnikatelské sféře relativně vyrovnaný.

Pascov-2_4.jpg

Důl Paskov v červnu propustí 80 zaměstnanců

Z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, ve kterém společnost OKD v březnu ukončila těžbu uhlí, bude na konci června propuštěno 80 zaměstnanců, kteří se tam nyní podílejí na zajištění konzervačního režimu. Půjde o 31 horníků, 24 povrchových dělníků, 11 zaměstnanců servisních služeb a 14 technicko-hospodářských pracovníků. Ve středu to oznámil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

seniori_6.jpg

Senioři budou požadovat zavedení minimálního starobního důchodu

Rada seniorů ČR se chystá na svůj 3. sjezd
Do Poslanecké sněmovny zamířila v dubnu k projednání už ve třetím čtení novela zákona o důchodovém pojištění. V jejím rámci poslanci hlasovali i o novém schématu valorizace, o nějž senioři dlouhodobě usilují. Senioři uvítali, že nové schéma sněmovna schválila. Zákon podpořily koaliční vládní strany, pravicová opozice hlasovala proti. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes.

Urad-prace_12.jpg

Nezaměstnanost v Česku v dubnu potřetí v řadě klesla

4,4 % - nejnižší dubnová hodnota od roku 2008
Nezaměstnanost v České republice v dubnu potřetí v řadě klesla, z březnových 4,8 procenta se dostala na 4,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Bez zaměstnání bylo ke konci měsíce 327 199 lidí, což byla nejnižší dubnová hodnota od roku 2008. Počet volných míst se opět zvýšil, a to na 159 072.

odznak-1-maj-anotace.jpg

Odboráři a sociální demokraté společně uctili Svátek práce na Střeleckém ostrově

Zástupci ČMKOS a ČSSD již tradičně uctili svátek práce. Společně položili 5. května květiny k pamětní desce na Střeleckém ostrově, kde pražští dělníci v roce 1890 poprvé oslavili svůj svátek práce.

Asociace_6.jpg

Asociace chce po vládě, aby se zabývala krajským zdravotnictvím a sociální péčí

Asociace krajů ČR bude po vládě požadovat, aby se zabývala krajským zdravotnictvím a sociální péčí. Předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO) chce zaslat premiérovi prosbu o rozšíření programu jednání celostátní tripartity spolu s krajskými tripartitami 29. května o tato témata. Vildumeztová to řekla novinářům při jednání Rady Asociace krajů v Dříteči na Pardubicku.

Nemocnice_22.jpg

Českolipská nemocnice navýší v květnu mzdy obslužnému personálu

Po dohodě se zástupci všech čtyř odborových organizací budou všem zdravotnickým nelékařům českolipské nemocnice vypláceny od měsíce května pravidelné měsíční prémie. Jedná se o 3,5 % mzdových prostředků, které byly přislíbeny při kolektivním vyjednávání v úvodu letošního roku. Mzdové navýšení se dotkne více než 550 zaměstnanců nemocnice.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2017

Sondy REVUE 05/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.05.2017 14:06

Obdivovatelka Pinocheta Savčenková chce být prezidentem Ukrajiny!

Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková prohlásila, že je připravena stát se prezidentem Ukrajiny. Uvedla to v rozhovoru s „Krytyka Politycznej“.
25.05.2017 14:05

Delfi: Vypukne-li zítra válka, tak obyvatelé Lotyšska neuniknou!

Propaganda o „ruské agresi“, která vyvolává v pobaltských zemích tísnivý pocit na úrovni hysterie, vede obyvatele k úvahám, že by vzali nohy na ramena. Nyní se ale dovídají, že je to pramalá možnost.
25.05.2017 14:04

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarů.
25.05.2017 14:03

McCain Trumpovi: „Kajte se, a Američané vám odpustí!"

V rozhovoru pro CNN senátor McCain doporučil prezidentu Trumpovi „pokání“ a omluvit se Američanům za své vztahy s Ruskem. Senátor slíbil, že krajané odpustí svému prezidenta, protože jsou svojí povahou tolerantní.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace