Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

safari_compressed.jpg

Uhelné safari láká návštěvníky z celé Evropy

 Ani po devíti letech neklesá zájem o Uhelné safari. Ročně využijí možnost prohlédnout si šachtu a obří stroje v provozu asi tři tisícovky návštěvníků z Česka i z různých koutů Evropy. Společnosti Severní energetická a Vršanská uhelná proto zahajují další sezonu exkurzního cyklu. Květnové a červnové termíny prohlídek je možné si rezervovat již od 1. dubna.

Bisnode_43.jpg

Dluh na DPH má v Česku přes 13 000 subjektů

Ke konci března v ČR působilo celkem 10 286 nespolehlivých plátců DPH, a jejich počet poslední tři měsíce kontinuálně klesá. Letos jich ubylo 327, nicméně nespolehlivé osoby, které se zpravidla rekrutují z nespolehlivých plátců, přibývají rychlým tempem. Celkem jich je 2780. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

Arcelormittal-logo-svg.jpg

ArcelorMittal chce prodat ostravské hutě výměnou za hutě v Itálii

Nadnárodní ocelářská společnost ArcelorMittal chce prodat své ostravské hutě, uvedl server Seznam Zprávy. Podle něj v pátek o prodeji jednali zástupci firmy s českým ministerstvem průmyslu a odbory. Prodejem ostravského podniku chce ArcelorMittal získat souhlas Evropské komise s převzetím hutí v Itálii. Hutě ArcelorMittal Ostrava zaměstnávají kolem 7000 lidí. Společnost nabídla k prodeji pět firem: v Ostravě, rumunském Galati, belgickém Lutychu, italské Magoně a lucemburském Dudelange.

KOVO-MB_9.jpg

Mzdy ve Škodě Auto vzrostou o 12 procent, i s přesčasy o 20 procent

Konečné slovo bude mít podniková odborový rada
Odboráři největší české automobilky se s vedením firmy dohodli na zvýšení mezd. Tarifní mzdy by měly od 1. dubna vzrůst o 12 procent. Při započítání všech příplatků za přesčasy pak celkové navýšení platů dosáhne více než 20 procent. Průměrná hrubá dělnická mzda ve Škodě Auto byla loni 40 557 korun. Nabídku vedení v pátek odsouhlasily všechny tři odborové svazy podniku. Návrh ale ještě posoudí dílenské organizace. Konečné slovo pak bude mít podniková rada, hlavní koordinační orgán odborů Škody Auto, který o nabídce rozhodne 11. dubna. Pokud ji schválí, bude dohoda platit do 31. března příštího roku.

benefity_16.jpg

Nejčastější firemní zaměstnanecké benefity

Už dávno neplatí, že jednotlivé zaměstnance motivuje čistě a pouze jen výše jejich mzdy. Velkou roli totiž v poslední době stále více hrají nejrůznější zaměstnanecké benefity - ať za loajalitu, patřičnou motivaci nebo již při samotném náboru zaměstnanců. Právě ty často rozhodují při výběru mezi jednotlivými pracovními nabídkami.

Obezita.jpg

Bojujete v práci s obezitou, hýbejte se!

 Přibírání na váze je jeden z nejčastějších problémů, zvláště pokud máte sedavé zaměstnání. I když by se mohlo zdát, že největší potíž s obezitou budou mít lidé pracující v gastronomii, opak je pravdou. Nejhůře jsou na tom ti, kteří celý den sedí. Váha jde pak nahoru velmi rychle. Překvapivě to nejsou ani kuchaři nebo řezníci či pekařky, ale úplně obyčejná sedavá práce, která vás i víc než devět hodin denně nutí točit se na kancelářské židli a koukat do monitoru.

logo_10.jpg

KPS a odbory podepsaly historicky první kolektivní smlouvu

Historicky první kolektivní smlouvu mezi vedením Kanceláře Poslanecké sněmovny a místní odborovou organizací byla podepsána 26. března v Praze za přítomnosti předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.

Randstad.jpg

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem roku Češi zvolili Microsoft

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem na českém trhu se dle nedávného průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad stala společnost Microsoft. Druhou a třetí příčku zaujaly společnosti ŠKODA AUTO a Seznam.cz. Ocenění Randstad Award, o kterých rozhoduje v nezávislém průzkumu široká veřejnost, byla včera udělena na slavnostním gala večeru v Českém muzeu hudby v Praze.

Vitkovice_4.jpg

Soud poslal do úpadku společnost Vítkovické strojírny

Firma už propustila přes 500 zaměstnanců
Městský soud v Praze poslal do úpadku společnost Vítkovické strojírny. Vyplývá to z informací zveřejněných v Insolvenčním rejstříku. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Zdůvodnila to tím, že má peněžité závazky po splatnosti ve výši několika desítek milionů korun, nemá peníze na zálohy na nákup surovin ani na mzdy zaměstnanců.

kuchari_2.jpg

Loni opustilo střední školy 3400 mladých kuchařů, trh jich poptává víc

Mezi profese, kterých je v České republice dlouhodobě nedostatek, patří i kuchaři. Koncem ledna 2018 bylo na Úřadu práce ČR celkem 6136 volných míst v tomto oboru. Zájem o kuchaře ale meziročně vzrostl, ve stejné období loňského roku jich zaměstnavatelé poptávali 4062.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.04.2018 20:06

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
25.04.2018 20:05

Eurostat označil země EU s největším státním dluhem!

Statistický úřad Evropské unie zveřejnil údaje o členských státech EU s největším veřejným dluhem.
25.04.2018 20:04

V Kyjevě vyhlásili nutnost „zachovat závislost" Ruska na Ukrajině!

Kyjev musí „zachovat závislost Ruska na Ukrajině, pokud jde o tranzit plynu", prohlásil poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko televizi 112 Ukrajina.
25.04.2018 20:03

Libération: „Hyperprezident" Macron směřuje k „absolutní monarchii"!

Politika Emmanuela Macrona, který stále častěji dává přednost jednat bez ohledu na parlament, ukazuje, že má tendenci přisvojovat si co největší pravomoci, a odebírat je u zákonodárců.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace