Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

GFK_4.jpg

V Česku loni působilo 740 supermarketů

V Česku loni přibylo 21 prodejen potravinářských řetězců. Na konci roku zde působilo 740 supermarketů, 659 prodejen potravinářských diskontů a 317 hypermarketů. Vyplývá to ze studie analytické firmy GfK. Trhu dominují zahraniční řetězce, kterým sekunduje domácí družstevní síť COOP.

autobus_24.jpg

Za volanty autobusů v Česku schází podle dopravních odborů pět tisíc řidičů

Platy vzrostly, ani to ale nepřilákalo víc lidí mezi řidiče autobusů. Je jich stále málo, dopravní odbory odhadují, že teď chybí 5000 šoférů. Poslední týden ukázal, jak to vypadá v praxi: společnost ČSAD Kladno měla takový nedostatek řidičů, že raději vrátila úřadům licenci na dvě linky. Kraj už pro ně našel náhradu.

euros_3.jpg

Průměrná mzda je v bývalé NDR o 590 eur nižší než na západě SNR

Hospodářské rozdíly mezi někdejším východním a západním Německem jsou i 27 let po znovusjednocení země výrazné. Například průměrná mzda je na západě spolkové republiky o téměř 600 eur vyšší než na východě. Vyplývá to ze zprávy o stavu německého sjednocení, kterou včera projednala vláda. Sedmadvacáté výročí znovusjednocení Německo oslaví 3. října.

Kon-lev-prace_6.jpg

Odbory z veřejného sektoru vyhlásily kvůli platům stávkovou pohotovost

Učitelé nebudou sami, přidali se úředníci, zdravotníci i hasiči
Odboráři z veřejného sektoru vyhlásili ve středu stávkovou pohotovost na podporu svého požadavku na růst platů. Ke školským odborům, které do stávkové pohotovosti vstoupily už v úterý, se tak připojily i odbory úřednické, zdravotnické, hasičské či policejní - celkem 13 svazů. Odborové svazy trvají na zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent od listopadu. Novinářům to po jednání předáků řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula

OSPO_color_RGB_3.jpg

Mzdy v českém řetězci Vesna se pohybují na hranici bídy

Nejnižší možné mzdy a špatné pracovní podmínky v českém obchodním řetězci Vesna se staly hlavním tématem dnešní tiskové konference v Hradci Králové. Kromě zástupců Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) byli přítomni také samotní zaměstnanci.

banner_koneclevnychucitelu_2.jpg

Školské odbory vyhlásily kvůli platům učitelů stávkovou pohotovost

Ostatní odborové svazy se k učitelům zřejmě přidají  už ve středu
Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Reagují tak na pondělní jednání vládní koalice, která se neshodla na tom, jakým způsobem a z čeho zvýší platy učitelů a pracovníků ve školství. Cílem odborářů je v listopadu dosáhnout patnáctiprocentního nárůstu u pedagogů a desetiprocentního navýšení u ostatních školských zaměstnanců. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula navíc na dnešním brífinku v sídle školských odborů oznámil po poradě odborových svazů ve veřejné sféře, že se k učitelům mohou přidat další profesní skupiny.

CSU2.jpg

Průměrná mzda v Česku vzrostla ve 2. čtvrtletí na 29 346 korun

Stále na ní nedosáhne kolem 60 % zaměstnanců
Průměrná mzda v Česku ve 2. čtvrtletí meziročně vzrostla na 29 346 korun. To znamená růst o 7,6 procenta, po odečtení inflace o 5,3 procenta. Zaměstnanci si tak polepšili v průměru o 2074 korun. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Bisnode_34.jpg

Maďarský daňový ráj zahraniční kapitál nepřilákal

Maďarského vlastníka má aktuálně 1781 českých firem, což je o 120 víc než koncem loňského roku a jednou tolik než v roce 2013. Objem maďarského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem přesáhl 5,3 miliardy korun, což je historické maximum. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode.

marian-jurecka-o-dvoji-kvalite-potravin-5.jpg

Premiér Fico: Nechceme jíst a pít šmejdy

Česko a Slovensko zahajují boj proti dvojí kvalitě potravin
Česko a Slovensko budou iniciovat svolání summitu, na kterém by se v říjnu v Bratislavě debatovalo o dvojí kvalitě potravin, ale i dalšího zboží na evropském trhu. Nechceme jíst a pít šmejdy, řekl slovenský premiér Robert Fico.

stokoruna.jpg

Na dojíždění za prací je možné žádat o příspěvek

Za první rok ho využily čtyři tisíce lidí
Nezaměstnanost v Česku mírně roste, stále je ovšem nejnižší v celé Evropské unii a na trhu práce dlouhodobě chybějí lidé. Jedním z nástrojů, který má zaměstnavatelům pomoci v hledání pracovníků, jsou příspěvky na dojíždění a také na přestěhování za prací. Zavedeny byly před rokem, zatím o ně zažádaly více než čtyři tisíce lidí, informoval Úřad práce ČR. 

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sonddy REVUE 09/2017

Sondy REVUE 09/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.09.2017 07:02

Beatrix von Storch: Angela Merkelová pošlapala německou vlajku!

Ulice všude zdobí volební plakáty CDU s národními barvami. Angela Merkelová stojí před černo-červeno-zlatým pozadím. Vzhledem k její politice je to čisté pokrytectví, tvrdí Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD.
21.09.2017 07:00

Plzeň dokončila 11 nových komunitních bytů

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné, vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci.
21.09.2017 07:00

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes tři miliony

Pracovníci v kulturních zařízeních mají podle nařízení vlády od letošního 1. července vyšší platy. Polepšili si o 9,4 procenta.
21.09.2017 06:42

CHT: Moskva označila projev Trumpa v OSN „extrémně nebezpečným"!

Rusko považuje za velmi nebezpečné prohlášení Donalda Trumpa o připravenosti „úplně zničit Severní Koreu" a vystoupit z „nejhorší pro USA hanebné dohody o Íránu".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace