Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

obchod_16.jpg

Tržby v maloobchodě navzdory státním svátkům výrazně rostou

Nejrychleji rostou prodeje po internetu
Meziroční růst tržeb v maloobchodě v březnu zrychlil z únorových 0,6 procenta na 7,8 procenta, uvedl to v úterý Český statistický úřad (ČSÚ). Nejrychleji rostou prodeje po internetu, v březnu stouply téměř o 26 procent.

plzen_cz_ruce-socialni_sluzby-600x357.jpg

V Česku chybí tisíce pečovatelů pro seniory a postižené

Hrozí omezení sociálních služeb
V Česku chybí několik tisíc pracovníků, kteří by se starali o seniory a postižené. Sociální služby kvůli nízkým výdělkům obtížně konkurují jiným zaměstnavatelům, zaměstnance se jim nedaří získávat a udržet. Hrozí tak omezení péče, plyne z vyjádření Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS), zástupců zařízení i jednotlivých krajů.

Asociace-kraju.jpg

Peníze na vyšší mzdy řidičů budou kraje od vlády požadovat každý rok

Asociace krajů ČR souhlasí s 420 miliony korun na platy řidičů autobusů, které poskytne vláda, původně asociace chtěla 840 milionů. Částku chce garantovat ze státního rozpočtu i v dalších letech. Novinářům to dnes řekla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).

Bisnode_27.jpg

V Praze sídlí 46 procent nespolehlivých plátců DPH

V dubnu se počet firem, které jsou označeny jako nespolehlivý plátce DPH, zvýšil o 347 a jejich celkový počet dosáhl 8838. Více než tři pětiny dubnového přírůstku obstaraly pražské společnosti a subjekty s tržbami do 10 milionů korun. Mezi novými nespolehlivými plátci je 87 procent společností s ručením omezeným a osm procent živnostníků. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

kovoPbig_6.jpg

Zaměstnanci KERN-LIEBERS CR dostali podíl ze zisku firmy

Odbory dojednaly zaměstnancům věrnostní odměnu 5000 Kč
Zaměstnanci českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR získali podíl ze zisku firmy za současný obchodní rok. Je to výsledek dohody uzavřené mezi zástupci Odborového svazu KOVO a vedením společnosti. Takzvané věrnostní odměny ve výši pěti tisíc korun našli zaměstnanci splňující sjednané podmínky ve své mzdě za březen.

Skoda_27.jpg

Škoda Auto připlatí zaměstnancům za přesčasy

Odborům se podařilo prolomit flexikonta
V mladoboleslavské automobilce Škoda skončilo kolektivní vyjednávání. Odborům Kovo se podařilo prolomit takzvaná flexikonta, v rámci nichž chodili zaměstnanci do práce také na šesté noční směny. Ty již nebudou povinné, pokud se zaměstnanec nechá zastoupit jiným kolegou z jiné směny, který má o přivýdělek zájem. Od května navíc všichni, kteří odpracují noční směnu z pátku na sobotu, dostanou o 400 korun vyšší motivační částku za jednu směnu, ke své mzdě a příplatkům inkasují ještě 1200 korun navíc.

CNB_4.jpg

Centrální banka očekává přebytek veřejných financí

Česká národní banka pro letošní i příští rok zlepšila odhad vývoje veřejných financí. Letos i příští rok čeká přebytek 1,1 procenta hrubého domácího produktu. V předchozím odhadu v únoru počítala letos s přebytkem 0,4 procenta a příští rok 0,8 procenta. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou zveřejnila ČNB.

J-Stredula-2_4.jpg

J. Středula: Vláda v demisi může rozhodovat o minimální mzdě i vyšších platech

„Nevidím v demisi vlády rozhodně nic fatálního, co by mělo ohrozit ekonomiku a chod země. Všechny klíčové zákony jsou v poslanecké sněmovně, zbývá zákon o státním rozpočtu na příští rok. Demise neznamená, že by se zvýšení minimální mzdy nebo platů zaměstnancům ve veřejném sektoru neschválily. To, že členové vlády a premiér budou v demisi, neznamená, že jim najednou upadly ruce i s papíry, které měli v rukou. Očekávám proto, že naplánované červnové jednání o těchto otázkách proběhne a vláda bude na zvýšení platů dále pracovat. Rozhodnutí Bohuslava Sobotky považuji za velmi dobrý tah,“ řekl Sondám předseda ČMKOS Josef Středula.

senat_4.jpg

Štěch jednal se Seehoferem o dalším rozvoji česko-bavorských vztahů

Předseda Senátu Milan Štěch přijal předsedu vlády Svobodného státu Bavorsko Horsta Seehofera. Oba mají velmi podobný pohled na migraci a také vyjádřili přesvědčení, že velmi dobrý rozvoj česko-bavorských vztahů na hospodářské úrovni a v oblasti přeshraniční spolupráce bude pokračovat. Největší část rozhovorů se však týkala aktuální politické situace v Česku.

euro2_2.jpg

Slovensko vláda chystá výrazné zvýšení minimální mzdy

Slovenská vláda připravuje výraznější zvýšení minimální mzdy, chce také zvýšit odměnu, kterou zaměstnanci pobírají za práci v noci, o víkendech a o svátcích. Oznámil to premiér Robert Fico. Většinu chystaných opatření zaplatí podle něj zaměstnavatelé.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2017

Sondy REVUE 05/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.05.2017 14:06

Obdivovatelka Pinocheta Savčenková chce být prezidentem Ukrajiny!

Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková prohlásila, že je připravena stát se prezidentem Ukrajiny. Uvedla to v rozhovoru s „Krytyka Politycznej“.
25.05.2017 14:05

Delfi: Vypukne-li zítra válka, tak obyvatelé Lotyšska neuniknou!

Propaganda o „ruské agresi“, která vyvolává v pobaltských zemích tísnivý pocit na úrovni hysterie, vede obyvatele k úvahám, že by vzali nohy na ramena. Nyní se ale dovídají, že je to pramalá možnost.
25.05.2017 14:04

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarů.
25.05.2017 14:03

McCain Trumpovi: „Kajte se, a Američané vám odpustí!"

V rozhovoru pro CNN senátor McCain doporučil prezidentu Trumpovi „pokání“ a omluvit se Američanům za své vztahy s Ruskem. Senátor slíbil, že krajané odpustí svému prezidenta, protože jsou svojí povahou tolerantní.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace