Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

dovolena_2.jpg

Češi mají chuť cestovat na dovolenou

Rostou prodeje zájezdů cestovních kanceláří
Cestovní kanceláře hlásí rostoucí počet prodaných zájezdů na letošní letní sezonu. Pozitivní trendy zaznamenávají tradiční oblíbené prázdninové destinace, ale i tuzemské pobyty. Oproti roku 2016, kdy do zahraničí vycestovalo přes 3 miliony Čechů, z čehož téměř 80 % s cestovní kanceláří, se v letošním roce očekává průměrné navýšení cest až o 10 %. Jen za první tři měsíce stoupl počet výjezdů rezidentů na delší cesty o více jak 38 %.

Bisnoode.jpg

Počet žen ve vedení českých firem je nejnižší za posledních pět let

Ve vrcholovém managementu největších českých firem se ženy uplatňují nejhůře za posledních pět let. Zatímco v roce 2014 na nejvyšších řídících místech působilo 30 procent manažerek, koncem loňského roku jich bylo necelých 27 procent.

Para.jpg

Národní centrála proti organizovanému zločinu prověří privatizaci OKD

Ostravská expozitura Národní centrály proti organizovanému zločinu se bude zabývat podnětem Národních socialistů (NS) týkajícím se možné trestní zodpovědnosti při privatizaci těžební firmy OKD. Oznámení podal na konci června ústřední tajemník NS Jaroslav Andres k Vrchnímu státnímu zastupitelství (VSZ) v Praze. Právě to rozhodlo o tom, že šetření půjde do Ostravy.

Papez.jpg

Papež František: Bez dobrých odborů neexistuje ani dobrá společnost

„Kapitalismus našich časů nechápe hodnotu odborů, protože zapomněl na sociální povahu ekonomie,“ prohlásil ještě před generální audienci papež František, když v aule Pavla VI ve Vatikánu přijal delegáty, zastupujících více než čtyři miliony pracujících jednoho z italských odborových svazů (Confederacione Italiana sindacati lavoratori) v rámci jeho národního kongresu.

penize_53.jpg

Ze státního rozpočtu je letos placeno 445 tisíc zaměstnanců

Nejvíce je učitelů
Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají zhruba 445 tisíc lidí. Nejvíce je učitelů, a to 161 tisíc. Nepedagogických pracovníků ve školství je zhruba 64 tisíc. Následují příslušníci ozbrojených složek, jako jsou policie, vězeňská služba nebo celníci, kterých je 54 tisíc. Vojáků je necelých 25 tisíc. Vyplývá to z informační brožury ministerstva financí Státní rozpočet v kostce, jejímž cílem je přiblížit problematiku státního rozpočtu široké veřejnosti.

Pascov-2_5.jpg

Kvalitní uhlí z Dolu Paskov moravskoslezským firmám chybí

Na jeho dovozu už vydělávají Australané i Kanaďané
S nedostatkem koksovatelného uhlí se tři měsíce od uzavření Dolu Paskov potýkají firmy v Moravskoslezském kraji. Potřebují ho hlavně pro výrobu železa a oceli. „Do největších hutí tak míří uhlí například z Kanady nebo Austrálie,“ zjistila redaktorka České televize Pavla Daňková.

penize_52.jpg

Státní zaměstnanci dostanou od začátku července přidáno

Od začátku července se víc než 200 000 státních zaměstnanců zvyšují platy. Polepší si příslušníci ozbrojených složek, vybrané zdravotní sestry i pracovníci v sociálních službách nebo kultuře. Stát to vyjde na téměř čtyři miliardy korun. Nárůst mezd policistů, hasičů, celníků nebo vězeňských dozorců činí od prvního července 10 procent, u vojáků pak 7 procent. V průměru by si ale měli polepšit zhruba stejně, asi o dva až tři tisíce měsíčně.

penize_51.jpg

Koncem června byl rozpočet v přebytku 4,6 miliardy Kč

Státní rozpočet se ke konci června vrátil do plusu, přebytek byl 4,6 miliardy Kč. Informovalo o tom ministerstvo financí. Květnový schodek činil 18,7 miliardy korun. Loni ke konci června byl rozpočet v přebytku 40,6 miliardy korun. Za meziročním zhoršením stojí podle ministerstva především nižší příjmy z EU. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun.

danovy-formular-danove-priznani-1.jpg

Začaly platit změny v daňových zákonech

Daňové zvýhodnění pro druhé a další dítě
Dnes začínají platit změny v daňových zákonech, které například navyšují daňové slevy na druhé a další vyživované dítě. Novela daňových zákonů dále například rozšiřuje nástroje pro boj s daňovými úniky tím, že zavádí institut nespolehlivé osoby nebo rozšiřuje přenesenou daňovou povinnost u DPH. Novela také zavádí novinku, a to příspěvek na nákup knih. Ten budou moci zaměstnavatelé odečíst z daní podobně jako u stravenek.

CEsu.jpg

Nezaměstnanost v Česku nejnižší od roku 1993

Klesla na rekordní tři procenta
Míra nezaměstnanosti v Česku zůstává nejnižší od roku 1993. V květnu klesla na tři procenta. Meziročně se snížila o 1,1 procentního bodu. Vyplynulo to z předběžných údajů, jež v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2017

Sondy REVUE 07/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

24.07.2017 01:15

Průzkum skončil pro francouzského prezidenta Macrona šokem

Průzkum společnosti  IFOP pro noviny „Journal du Dimanche“  ukázal rozčarování voličů z autoritativního stylu vedení Emmanuela Macrona, voliči  mu  také vyčítají jeho přehnanou sebepropagaci.
24.07.2017 01:14

Britská loď objevila u bulharských břehů výzvědnou ruskou ponorku

Torpédoborec britského námořnictva  HMS Duncan objevil v Černém moři ruskou průzkumnou loď.
24.07.2017 01:13

Poláci jsou vyzýváni k varšavskému „majdanu“

Ředitel Nadace Bartosz Kramka vydal 16bodový scénář co dělat, aby padla vláda a strana PiS se odřízla od moci, v návodu se nabádá k masovým protestům, neplacení daní nebo povstání.
24.07.2017 01:13

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

 V uplynulých dnech zaznělo vážné varování vynálezce a humanisty Billa Gatese ohledně budoucnosti Evropy (a Afriky). Obrátil se na německou kancléřku Angelu Merkelovou s varováním ohledně nekontrolovatelného přílivu migrantů z Afriky.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace