Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Asociace.jpg

Vláda pošle krajům 420 milionů na mzdy řidičů

Ministerstvo dopravy zpracuje pro vládu materiál, který umožní mezi kraje rozdělit 420 milionů korun jako kompenzace za zvýšení mezd řidičů linkových autobusů, které nařídila vláda. Požadovaných 420 milionů dostanou kraje prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který krajům posílá peníze na opravy silnic nižších tříd. Kabinet by se měl otázkou vyplacení těchto peněz zabývat 10. července. Podle Asociace krajů ČR už ale existuje předběžná dohoda a jednání bude formální.

penize2_20.jpg

Firmy i úřady si mohou vyzkoušet program Logib

Program odhalí nerovnost v platech žen a mužů
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce na podzim spustit testování softwaru Logib, který zaměstnavatelům ukáže, zda na srovnatelné pozici platí mužům a ženám stejně. Nerovnost v platech žen a mužů je v Česku druhá nejhlubší v Evropské unii, činí 22,5 procenta. Aby Češky dosáhly na roční průměrný výdělek svých mužských kolegů, musely by pracovat 14 a půl měsíce.

Globus.jpg

Globus zaplatí od července lépe své zaměstnance

V průměru o 1000 korun si polepší i pokladní
Další z řetězců, který si chce udržet zaměstnance a nalákat nové, je hypermarket Globus. Od 1. července zvedá mzdy v průměru o tisíc korun měsíčně. Polepšit si mají všichni, od prodavaček po management.

MPSV_65.jpg

Ministerstvo pošle krajům miliardu na sociální služby

Kvůli dlouhodobě velmi nízkým platům zaměstnanců v sociálních službách schválila vláda na konci května návrh ministryně Michaely Marksové (ČSSD), který přinese výrazné zlepšení jejich situace. Spolu s tímto opatřením vláda schválila dofinancování sociálních služeb více než miliardou korun.

VOS-logo_3.jpg

Vysokoškolské odbory nesouhlasí s návrhem rozpočtu

Vysokoškolský odborový svaz zásadně nesouhlasí s předloženým návrhem rozpočtu pro vysoké školy na rok 2018. V rozporu s usnesením vlády číslo 315/244, 2017, kdy bylo deklarováno ministerstvem financí navýšení v řádech miliard, došlo pouze k navýšení v desítkách milionů korun. VOS upozorňuje, že setrvalý pokles financí vede ke ztrátě konkurenceschopnosti vysokých škol. VOS podporuje Českou konferenci rektorů, Radu vysokých škol a Ministerstvo školství a tělovýchovy v jejich úsilí o navýšení rozpočtu pro vysoké školy.

vodovody.jpg

Radní schválili koupi Pražských vodovodů

Prodej PVK Veolii bylo nešťastné rozhodnutí
Pražští radní na úterním jednání odsouhlasili další krok vyjednávání o navrácení vodního hospodářství do gesce hlavního města. Chtějí tak odčinit kroky z minulých let, kdy vodohospodářství skrze Pražské vodovody a kanalizace (PVK) ovládl francouzský koncern Veolia.

Sto-korun_3.jpg

Odchodem do důchodu spadne příjem penzistů o dvě pětiny

Češi mají nejnižší náhradový poměr v EU
Česko má v EU jeden z nejvyšších rozdílů mezi čistým výdělkem a důchodem při nástupu do penze. Příjem v průměru klesne o víc než dvě pětiny. Český důchodový systém také dostatečně nemotivuje k tomu, aby lidé v zaměstnání zůstávali déle a pracovali i po dosažení důchodového věku. Vyplývá to ze studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR.

MPSV_64.jpg

Díky ministerskému projektu může obědvat už 10 tisíc dětí chudých rodičů

Pomoc dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit obědy ve školních jídelnách, pokračuje již třetím rokem. Do aktuální výzvy „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“ Operačního programu potravinová a materiální pomoc, kterou MPSV vyhlásilo na jaře, se přihlásilo osm krajů. Ve školním roce 2017/2018 bude mít bezplatné stravování zajištěno téměř 10 tisíc dětí z nemajetných rodin.

CMKOS-logo_66.jpg

ČMKOS podporuje školské odbory

Kariérní řád učitelů je rozumný kompromis
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství se kariérním systémem učitelů zabývá prakticky od doby účinnosti zákona o pedagogických pracovnících od roku 2005. Současný aktuální návrh kariérního řádu, který nyní bude po vrácení a doplnění Senátem ČR projednávat znovu Poslanecká sněmovna ČR, byl velmi důkladně a podrobně diskutován v rámci tohoto odborového svazu.

VW1.jpg

Odboráři v Bratislavě se s Volkswagenem dohodli na výrazném růstu mezd

Výrobní pásy se po stávce opět rozjely
Bratislavská továrna německé automobilky Volkswagen po šestidenní stávce zaměstnanců za vyšší mzdy a po nedělní dohodě odborů s vedením firmy na nové kolektivní smlouvě dnes obnovila výrobu. Novinářům to řekl předseda představenstva slovenské divize Volkswagenu Ralf Sacht. Odbory a vedení největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku se dohodly na nové kolektivní smlouvě včetně zvyšování platů pracovníků celkově o zhruba 14 procent během půldruhého roku. Dohodu potvrdila mluvčí společnosti Volkswagen Slovakia i odbory.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2017

Sondy REVUE 07/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

24.07.2017 01:15

Průzkum skončil pro francouzského prezidenta Macrona šokem

Průzkum společnosti  IFOP pro noviny „Journal du Dimanche“  ukázal rozčarování voličů z autoritativního stylu vedení Emmanuela Macrona, voliči  mu  také vyčítají jeho přehnanou sebepropagaci.
24.07.2017 01:14

Britská loď objevila u bulharských břehů výzvědnou ruskou ponorku

Torpédoborec britského námořnictva  HMS Duncan objevil v Černém moři ruskou průzkumnou loď.
24.07.2017 01:13

Poláci jsou vyzýváni k varšavskému „majdanu“

Ředitel Nadace Bartosz Kramka vydal 16bodový scénář co dělat, aby padla vláda a strana PiS se odřízla od moci, v návodu se nabádá k masovým protestům, neplacení daní nebo povstání.
24.07.2017 01:13

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

 V uplynulých dnech zaznělo vážné varování vynálezce a humanisty Billa Gatese ohledně budoucnosti Evropy (a Afriky). Obrátil se na německou kancléřku Angelu Merkelovou s varováním ohledně nekontrolovatelného přílivu migrantů z Afriky.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace