Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

OS-zdravotnictvi_19.jpg

Odbory i zaměstnavatelé odmítají návrh zákona o univerzitních nemocnicích

Hrozí velká zdravotnická loupež č. 2?
Zdravotnické odbory odmítají předložený návrh zákona o univerzitních nemocnicích. „Zásadně nesouhlasíme se zdůvodněním ministerstva zdravotnictví, z jeho dílny návrh zákona pochází, že nová právní úprava je nutná, protože příspěvkové organizace jsou zastaralá a nevyhovující forma nemocnic. Není to pravda! Naše příspěvkové organizace jsou obdobou neziskových organizací běžně fungujících v zahraničí,“ zdůraznila na dnešní tiskové konferenci předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

CMKOS-logo_62.jpg

Kampaň Konec levné práce pokračuje letos 14. září v Praze

Středula jednal s Hamáčkem a Valachovou o růstu mezd a platů
Odbory chystají v polovině září uspořádat shromáždění, na kterém chtějí mobilizovat své síly před kolektivním vyjednáváním o růstu mezd ve firmách. Akce, která se má konat 14. září, je součástí kampaně Českomoravské konfederace odborových svazů Konec levné práce. Odbory chtějí na něm ale také před říjnovými sněmovními volbami srovnat předvolební programy parlamentních politických stran. Do Prahy by měla dorazit asi tisícovka odborářů. Novinářům to dnes na brífinku po jednání s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem a ministryní školství Kateřinou Valachovou (oba ČSSD) řekl předseda ČMKOS Josef Středula.

prvni_maj_2017_plakat_40001.jpg

Sobotka na odborářské prvomájové oslavě na hradu Špilberk slíbil zvyšení minimální mzdy

Do posledního místa se při oslavách 1. máje zaplnilo nádvoří brněnského hradu Špilberku, kde již tradičně pořádala své setkání s veřejností Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Na setkání přijel tentokrát i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který mimo jiné slíbil zvýšení minimální mzdy. S šéfem odborů Josefem Středulou se shodl na nutnosti zrušit tzv. karenční dobu, tedy neproplácení prvních tří dní nemocenské zaměstnavatelem.

CMKOS-logo_61.jpg

ČMKOS symbolicky položila 104 křížů za oběti smrtelných pracovních úrazů

Počet smrtelných úrazů v loňském roce mírně poklesl, ale odbory varují!
Již tradičně si 28. dubna připomínají odbory na celém světě památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Hlavním smyslem je poukazovat na nutnost zdravého pracovní prostředí a zdůrazňovat velmi významný a stále podceňovaný význam prevence v oblasti bezpečnosti práce.

diamo_logo1m.jpg

Poslední uranový důl ve střední Evropě končí

Z Rožné vyjel poslední vozík s rudou
Z Rožné na Ždársku vyjel 27. dubna poslední vozík s uranovou rudou. Důl, který byl v provozu jako poslední ve střední Evropě, je po 60 letech provozu vytěžen. Ministerstvo průmyslu zatím otevření nového ložiska neplánuje. Horníci se dnes s těžbou rozloučili symbolickým ceremoniálem, při němž vyvezli z podzemí poslední vůz s horninou.

CMKOS-logo_60.jpg

Sobotka: Vláda už třikrát zvýšila platy ve veřejném sektoru

Odbory žádají růst platů v rozpočtové sféře o 10 procent už od září
Josef Středula, předseda ČMKOS, chce vyrovnat minimální mzdu s hranicí příjmové chudoby pro jednotlivce. Ta byla v loňském roce 9671 korun čistého. Uvedl to v souvislosti s jednáním s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marxovou - oba z ČSSD - a představiteli odborových svazů působících v rozpočtové sféře. Ti seznámili premiéra se svými požadavky na růst platů v roce 2018. Žádají pro zaměstnance ve veřejné sféře - učitele, zdravotníky, zaměstnance kulturních zařízení či úředníky růst platů o deset procent, a to už od září.

1. května se opět sejdeme v Brně na Špilberku

Zveme vás na tradiční oslavu 1. máje, do Brna na hrad Špilberk. Kromě skvělých hudebních zážitků čeká návštěvníky všech věkových kategorií také zábavný doprovodný program. Vstup je zdarma! Tradičně se 1. máje na Špilberku zúčastní předseda ČMKOS Josef Středula. Historicky poprvé svou osobní účastí v odpoledních hodinách oslavy prvního máje na Špilberk podpořit také premiér ČR Bohuslav Sobotka.

1. máj

KOVO-logo_12.jpg

Odbory vyjednaly růst mezd pro zaměstnance DURA v Blatné a Strakonicích

Mzdy pro zhruba dvě tisícovky zaměstnanců strojírenské společnosti DURA Automotive CZ se o poznání zvýší. Nárůst tarifních mezd o 2,5 procenta při současném navýšení 13. a 14. platů je výsledkem nově uzavřené kolektivní smlouvy pro roky 2017 a 2018, na jejímž obsahu se po dlouhých jednáních dohodli zástupci Odborového svazu KOVO s vedením firmy.

MPSV_11.jpg

Růst platů v sociálních službách až o 9,4 % navrhne vládě Marksová

Odbory požadují Konec levné práce v sociálních službách
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) navrhne růst platů v sociálních službách, v přímé péči o 5,1 procenta a ostatním pracovníkům, jako jsou uklízečky, kuchařky a také vedoucí pracovníci, o 9,4 procenta. Od července by jim platy stouply o 700 až o víc než 1000 korun měsíčně. O lepší platové podmínky usiluje Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče, před dvěma týdny zahájil kampaň Konec levné práce v sociálních službách.

kure-bd.jpg

Práce ve vlhku a chladu, na směny za 14 tisíc hrubého

Věšení a balení kuřat, cizinci vítáni
Navěšování živých kuřat, ukládání drůbeže na tácky, sáčkování a balení kuřat. Takovou práci můžete najít ve společnosti Vodňanská drůbež, patřící do koncernu Agrofert spjatého s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Na nabídky práce upozornil předseda ČMKOS Josef Středula v souvislosti s nabízenými nízkými mzdami.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2017

Sondy REVUE 05/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.05.2017 14:06

Obdivovatelka Pinocheta Savčenková chce být prezidentem Ukrajiny!

Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková prohlásila, že je připravena stát se prezidentem Ukrajiny. Uvedla to v rozhovoru s „Krytyka Politycznej“.
25.05.2017 14:05

Delfi: Vypukne-li zítra válka, tak obyvatelé Lotyšska neuniknou!

Propaganda o „ruské agresi“, která vyvolává v pobaltských zemích tísnivý pocit na úrovni hysterie, vede obyvatele k úvahám, že by vzali nohy na ramena. Nyní se ale dovídají, že je to pramalá možnost.
25.05.2017 14:04

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarů.
25.05.2017 14:03

McCain Trumpovi: „Kajte se, a Američané vám odpustí!"

V rozhovoru pro CNN senátor McCain doporučil prezidentu Trumpovi „pokání“ a omluvit se Američanům za své vztahy s Ruskem. Senátor slíbil, že krajané odpustí svému prezidenta, protože jsou svojí povahou tolerantní.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace