Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

JC-maslo.jpg

Sehnat o Vánocích máslo bude tvrdý oříšek, varují odborníci

Může za to rostoucí export másla do USA?
Celou Evropu v posledních měsících trápí extrémně vysoká cena másla. Ale podle některých odborníků bude ještě hůř. Na konci roku totiž hrozí, že sehnat máslo v obchodech bude velice těžké. Producenti mléčných výrobků varují, že koncem roku nebude v zemích EU dostatek másla.

banner_koneclevnychucitelu.jpg

Místo promoce se v Betlémské kapli protestovalo proti podfinancování školství

Učitelé plánují stávkovou pohotovost, pokud jim vláda nevyhoví
Školské odbory vyhlásí stávkovou pohotovost, pokud koaliční rada v pondělí 4. září nevyhoví jejich požadavkům na zvýšení platů ve školství. Vyhlášení pohotovosti avizoval dnes na protestním shromáždění v pražské Betlémské kapli předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík. Česká konference rektorů zváží na mimořádném zasedání 6. září, jaké kroky učiní, aby byly požadavky pedagogů slyšet. Uvažuje třeba o odkladu zahájení semestru či jeho zkrácení, uvedl předseda konference Tomáš Zima.

MSMT_2.jpg

Nová možnost požádat o dotace na ozdravné pobyty dětí

Čtyřicet milionů korun půjde z Národního programu Životní prostředí na ozdravné pobyty pro děti z mateřských i základních škol, lesních školek či dětských skupin z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem zivotního prostředí ČR tím otevřely novou výzvu, první byla odstartována v roce 2014. Žádosti je možné posílat na Státní fond životního prostředí od letošního 4. září.

Kohout.jpg

Francie: Vládní návrh reformy zákoníku práce je podle odborů zklamáním

Francouzská vláda představila návrh reformy zákoníku práce. Premiér Édouard Philippe ji označil za „ambiciózní, vyváženou a spravedlivou“. Největší francouzské odbory o ní nicméně hovoří jako o „zklamání“. Další odborový svaz vyzval k protestům. Podle návrhu reformy by mělo být do budoucna možné přizpůsobit pracovní dobu i finanční odměnu pracovníků podmínkám na trhu práce, a to na základě zjednodušených pravidel vztahů mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

Kon-lev-prace_5.jpg

Odbory: Postup vlády ohrožuje sociální smír a stabilitu veřejných služeb a správy

Pokud platy neporostu od 1. listopadu, odbory připraví protesty
Odboráři z rozpočtové a příspěvkové sféry jsou připraveni uspořádat protestní akce, pokud vláda nepřijme jejich dlouhodobý požadavek na růst platů ve veřejném sektoru. Trvají na přidání učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent, a to od listopadu. Na mimořádném jednání v Praze se na tom shodly dvě stovky zástupců dvanácti odborových svazů v rozpočtové a příspěvkové sféře, kteří zastupují na 600 tisíc zaměstnanců. Podklady k připravovanému vládnímu nařízení o zvýšení platů obsahují ještě další dvě varianty – růst o čtyři procenta pro všechny, nebo o 12 procent pro učitele a o sedm pro ostatní.

Atok_2.jpg

Na jižní Moravě podpoří rozvoj textilního, oděvního, kožedělného a obuvnického průmyslu

Jihomoravský kraj k tomuto účelu zřizuje tři střední školy
Obnovení kapacity i pověsti textilního a oděvního průmyslu na jižní Moravě je hlavní cíl regionální sektorové dohody pro Jihomoravský kraj v oblasti textilního, oděvního, kožedělného a obuvnického průmyslu. Tu v pondělí 28. srpna 2017 podepsal hejtman Bohumil Šimek (ANO) spolu s dalšími představiteli institucí působících v tomto oboru.

randstat.jpg

Průzkum: Češi nejsou ochotni se stěhovat za prací do zahraničí

Zájem Čechů o práci v zahraničí patří k nejnižším na světě
Z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor společnosti Randstad vyplynulo, že ochota Čechů emigrovat nebo se dočasně odstěhovat za prací do zahraničí je jedna z vůbec nejnižších na světě. Češi také nejsou příliš nakloněni lákání zahraničních pracovníků pro obsazení volných pracovních míst. Českým firmám, ale chybí pracovní síla a mají zájem o nábor a obsazení volných pracovních pozic zahraničními uchazeči.

Karoliunm.jpg

Dokud probíhá jednání o platech, školské odbory nechtějí vyhrožovat stávkou

Akademici a odbory naplánovali páteční protest kvůli platům
V pondělí dopoledne se sešli zástupci školských odborů, akademici a zástupci profesních asociací ve vzdělávání i vysokých škol, aby domluvili průběh a podobu protestního shromáždění, které se uskuteční tento pátek v Betlémské kapli. Ten chystají kvůli platům učitelů. Jestli bude stávka, zatím není jasné.

okd_27.jpg

Věřitelé OKD schválili přijetí reorganizačního plánu

Věřitelé černouhelné společnosti OKD na schůzi u Krajského soudu v Ostravě schválili přijetí reorganizačního plánu firmy, jež je od loňského května v úpadku. Doly a provozní majetek budou vloženy do nově založené společnosti OKD Nástupnická, v níž by 100 procent akcií měl získat za 80 milionů korun státní podnik Prisko. S postupným uzavíráním dolů bude klesat i počet zaměstnanců

OS-zdravotnictvi_25.jpg

Zvýšení platů je nespravedlivé, vzkazují vládě odbory a zdravotní sestry

O zhruba dva tisíce korun k výplatě si od letošního července polepšila část zdravotních sester pracujících bez odborného dohledu na směny u lůžek či na nemocničních sálech. Sestry příplatek vítají, je však podle nich nespravedlivý vůči těm pracovníkům, kteří na zvýšení platů nemají nárok. Mezi ty patří i ošetřovatelky, sanitáři a zdravotničtí asistenti, kteří pracují na směny pod dohledem. 

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sonddy REVUE 09/2017

Sondy REVUE 09/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.09.2017 07:02

Beatrix von Storch: Angela Merkelová pošlapala německou vlajku!

Ulice všude zdobí volební plakáty CDU s národními barvami. Angela Merkelová stojí před černo-červeno-zlatým pozadím. Vzhledem k její politice je to čisté pokrytectví, tvrdí Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD.
21.09.2017 07:00

Plzeň dokončila 11 nových komunitních bytů

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné, vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci.
21.09.2017 07:00

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes tři miliony

Pracovníci v kulturních zařízeních mají podle nařízení vlády od letošního 1. července vyšší platy. Polepšili si o 9,4 procenta.
21.09.2017 06:42

CHT: Moskva označila projev Trumpa v OSN „extrémně nebezpečným"!

Rusko považuje za velmi nebezpečné prohlášení Donalda Trumpa o připravenosti „úplně zničit Severní Koreu" a vystoupit z „nejhorší pro USA hanebné dohody o Íránu".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace