Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

innogy-logo.jpg

Mzdy v innogy vzrostou za tři roky o 18 %

Společnost innogy ČR, bývalá skupina RWE, zvýší mzdy všem zaměstnancům v průměru o 18 procent během následujících tří let. Právu to sdělil mluvčí innogy Martin Chalupský. „Firma schválila zvyšování mezd do roku 2020, na kterém se dohodla s odbory. V letech 2017– 2020 dojde k celkovému nárůstu mezd zaměstnanců společností innogy v ČR v průměru o 18 %. Ještě v letošním roce innogy vyplatí zaměstnancům mimořádnou odměnu ve výši 12 tisíc korun,“ uvedl Chalupský.

Amazon_6.jpg

Amazon nás dusí, volá šéf odborů

Rok poté, co v českém skladu Amazonu i přes nelibost vedení vznikly odbory, je tamní organizace zralá na rozpuštění. Podle odborářů jim firma brání v činnosti. Amazon nicméně tvrdí, že se k zaměstnancům chová férově a s respektem. Největší světový internetový obchod na světě je přitom svými striktními pracovními podmínkami a odporem k odborovým hnutím pověstný, napsaly Lidové noviny.

kastrol.jpg

Obědy v kastrůlku jsou stále v kurzu

Čeští zaměstnanci nejčastěji preferují k pracovnímu obědu jídlo z domova a tento trend obliby domácího vaření spíše narůstá, napsal deník Právo. Potvrdily to výsledky ankety na portálu Profesia.cz, kde tuto možnost uvedlo 38 % dotazovaných.

kauf.jpg

Nový bonus pro zaměstnance Kauflandu: zdravotní program

Od října přichází společnost Kaufland s novým benefitem pro své zaměstnance. Spolu s organizacemi MultiSport, Wealthy life s.r.o. a AmbiCare Clinic spouští program s názvem "Zdraví nás baví", který proběhne od října 2017 do června 2018.

benefity_15.jpg

Benefity: Zaměstnanci chtějí příspěvky na bydlení a 13. platy

Není benefit jako benefit. Tradiční benefity už pracujícím nestačí, například stravenky považují za standard, chtějí něco extra. Nízká nezaměstnanost zvedá lidem sebevědomí a začínají jít mimo jiné i za lepšími benefity. Podle personální agentury Grafton Recruitment letos vede 13. plat, příspěvky na bydlení, služební vůz i pro soukromé účely a zájem máme i o osobního kouče.

CMKOS-logo_71.jpg

Nedopusťte destrukci důchodů, zdravotnictví, školství a bezpečnosti

Vzkaz ČMKOS budoucí vládě
Přesně před čtyřmi lety v říjnu 2013 před parlamentními volbami do Poslanecké sněmovny zveřejnila Českomoravská konfederace odborových svazů svoje požadavky, doporučení a náměty, které by neměly být lhostejné budoucím politikům, chtějí-li překonat sociální a ekonomickou krizi, nastartovat ekonomický růst ČR a zlepšit životní úroveň českých zaměstnanců. Dnes můžeme objektivně konstatovat, že většina našich návrhů byla novou vládou akceptována a realizována. Nebylo to rozhodně lehké období. Je proto velmi důležité znovu zdůraznit, že současná koalice přebírala zemi v podmínkách vleklé ekonomické krize, doprovázené extrémní nezaměstnaností, srovnatelné snad jen s obdobím velké hospodářské krize. Naším klíčovým požadavkem proto bylo za každou cenu obnovit ekonomický růst. Je neseriózní, že většina médií i „analytiků“ zásluhu vlády na nastartování ekonomiky nespravedlivě přehlíží.

Neschopenka_2.jpg

Jen čtvrtina Čechů marodí s neschopenkou

Téměř tři lidé z deseti chodí během nemoci do práce
Každý Čech je minimálně jednou ročně zralý na neschopenku, ať už kvůli nemoci či úrazu. Ovšem jen zhruba čtvrtina lidí na ni skutečně nastoupí. Ti ostatní si raději vezmou dovolenou, pracují z domova či chodí nemocní dál do práce. Výpadek příjmu je hlavním důvodem, proč lidé marodit odmítají.

Petice za kvalitní podmínky pro vzdělávání

škola

Konec levných učitelů a akademiků
Pod tímto názvem byla dnes - 26. 10. 2017 - zahájena společná petiční akce Českomoravského odborového svazu pracovníků školství a Vysokoškolského odborového svazu. Jejím smyslem je důrazně připomenout politikům, aby začali plnit to, co slíbili - preferovat školství jako nejdůležitější podmínku našeho vývoje. Navýšení platů pedagogů je důležitou podmínkou tohoto rozvoje.

Vitkovice_5.jpg

Firma VHM doplatila mzdy, stávková pohotovost ale trvá

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) doplatila ve středu prostřednictvím bank zaměstnancům mzdy. Právě kvůli nevyplacení mezd v plné výši jsou od pondělí odbory ve firmě ve stávkové pohotovosti. Společnost doplatila mzdy po předchozí plošné úhradě čtyřtisícové části mezd.

Posta_3.jpg

Pošťáci protestují proti nízkému příspěvku od státu na základní služby

Zaměstnanci České pošty si od středy připínají trikoloru na protest proti nízké úhradě nákladů na univerzální službu od státu. Protestní akci pořádá Federace výkonných zaměstnanců ČR, což je druhá největší odborová organizace v tomto státním podniku.

Celkem 4889 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace