Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

socsluzby.jpg

Sociální služby v Česku jsou v personální krizi

Zaměstnanci odcházejí kvůli nízkým platům
Personální krize v sociálních službách, tedy v domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením, pečovatelských službách, denních stacionářích a dalších zařízeních, je již alarmující. Nedostatek zaměstnanců již způsobuje kolaps sociálních služeb, snižování kapacit zařízení, snižování kvality péče a přetěžování stávajících pracovníků. To bylo téma dnešní tiskové konference v Praze.

volby_3.jpg

Vítěz sněmovních voleb

O výsledcích sněmovních voleb dnes neví nikdo lautr nic, ale jednoho vítěze už známe. Jsou jím odbory. Ještě nikdy politické strany před volbami nenaskočily na odborářskou agendu do takové míry jako nyní – ať už ji nekriticky přijímají, anebo se proti ní zuřivě vymezují, napsal deník E15.

CSU_28.jpg

ČSÚ: Chudých domácností v Česku je méně než v předešlých letech

Nízké příjmy ale pořád trápí každého desátého
Jen dvě pětiny domácností v Česku neměly loni problém vyjít se svými příjmy. Jejich podíl však ve srovnání s předchozími lety stoupl a naopak ubylo lidí, kteří mají opravdu velké problémy s penězi vyjít. Pod hranicí příjmové chudoby však v Česku stále žilo přes milion lidí. Na druhé straně hrozba materiálního nedostatku byla nejmenší za posledních deset let.

autobus_22.jpg

Řidiči na jihu Moravy žádají zvýšit mzdy o deset korun na hodinu

Dubnová stávka řidičů paralyzovala autobusovou dopravu zejména na Břeclavsku a Hodonínsku. Ani po dvou týdnech ale všechny problémy nejsou vyřešené. Kraj nedostal peníze schválené vládou, dopravci čekají na lepší podmínky ve smlouvách a odbory chtějí řidičům za volanty vyjednat vyšší mzdy.

nemocnice_21.jpg

Navýšení mezd o tisícovku zdravotním sestrám nestačí

Sestry žádají po kraji dorovnat mzdy o 5000 korun
Deset miliónů korun formou navýšení základního kapitálu společnosti přidá Karlovarský kraj své Karlovarské krajské nemocnici, a.s. (KKN) na navýšení mezd středního a nižšího zdravotnického personálu. O navýšení, které bude v přepočtu znamenat navýšení mzdy u každé zdravotní sestry o zhruba 1000 korun, rozhodli ve čtvrtek po poledni karlovarští krajští zastupitelé.

autobus_21.jpg

Řidiči DP v Ostravě dostanou přidáno v průměru o tři tisíce

Vedení přistoupilo na požadavky odborů a zvýší mzdy o 15 %
Řidiči městské hromadné dopravy v Ostravě dostanou přidáno v průměru o tři tisíce korun, což je zvýšení o 15 procent. Dopravní podnik Ostrava (DPO) to oznámil ve čtvrtek. Vedení DPO se tak rozhodlo reagovat na požadavky odborů, ale i rekordní nemocnost a neúspěšné snahy sehnat zhruba padesátku řidičů, kteří podniku akutně chyběli. Podnik nyní bude řešit, kde na zvýšení mezd vezme peníze.

Mitas_4.jpg

Odbory v Mitasu vybojovaly zaměstnancům vyšší mzdy

Připravuje se podpis dvouleté kolektivní smlouvy
Zaměstnanci gumárenského podniku Mitas dostanou přidáno. Předběžně se na tom dnes dohodli s vedením švédské skupiny Trelleborg, které Mitas patří.

Sondy REVUE 04/2017

 Sondy

bota.jpg

Boty Made in Europe se vyrábí za stejně nevyhovujíích podmínek jako v Číně

Označení Made in Europe spotřebitelé často považují za záruku kvality a dobrých pracovních podmínek. Nový výzkum mezinárodní iniciativy Change Your Shoes (česky Obuj se do toho) však ukazuje opak. Boty vyráběné v Evropě vznikají za podmínek podobným těm v Asii. Dělníci a dělnice, které naši obuv vyrábí, dostávají velmi nízké mzdy, jež jim nestačí ani na pokrytí základních potřeb. Pracují rovněž v naprosto nevyhovujícím prostředí. Výzkum zkoumal pracovní podmínky v továrnách v Albánii, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Šijí zde například značky Zara, Lowa, Deichmann, Ara, Geox, Baťa nebo Leder & Schuh.

Chassix_2C_Logo.jpg

Americký Chassix postaví v Ostravě nový závod

Obráběné autodíly bude vyrábět kolem 400 zaměstnanců
Až 400 lidí plánuje zaměstnat v novém závodě v Ostravě-Kunčičkách americká společnost Chassix, jeden z největších výrobců obráběných autodílů na světě. Do výstavby a vybavení závodu investuje téměř 50 miliónů euro (zhruba 1,34 miliardy korun), ostrou výrobu chce firma spustit počátkem roku 2019.

Celkem 4889 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2017

Sondy REVUE 05/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.05.2017 14:06

Obdivovatelka Pinocheta Savčenková chce být prezidentem Ukrajiny!

Poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Naděžda Savčenková prohlásila, že je připravena stát se prezidentem Ukrajiny. Uvedla to v rozhovoru s „Krytyka Politycznej“.
25.05.2017 14:05

Delfi: Vypukne-li zítra válka, tak obyvatelé Lotyšska neuniknou!

Propaganda o „ruské agresi“, která vyvolává v pobaltských zemích tísnivý pocit na úrovni hysterie, vede obyvatele k úvahám, že by vzali nohy na ramena. Nyní se ale dovídají, že je to pramalá možnost.
25.05.2017 14:04

Naprosto skandální: USA „ztratily“ v ​​Iráku zbraně za miliardu dolarů!

Mezinárodní nevládní organizace Amnesty International uvedla, že americká armáda neví, kde je část výzbroje dodané do Iráku a Kuvajtu. Celkové cena na „chybějících“ zbraní se odhaduje na jednu miliardu dolarů.
25.05.2017 14:03

McCain Trumpovi: „Kajte se, a Američané vám odpustí!"

V rozhovoru pro CNN senátor McCain doporučil prezidentu Trumpovi „pokání“ a omluvit se Američanům za své vztahy s Ruskem. Senátor slíbil, že krajané odpustí svému prezidenta, protože jsou svojí povahou tolerantní.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace