Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

KOVO-logo_15.jpg

O propuštěné zaměstnance českobudějovické slévárny má zájem Kern-Liebers CR

Úřad práce bude tentokrát bez práce
O zaměstnance krachující českobudějovické slévárny, která ohlásila zastavení výroby a hromadné propouštění, má zájem strojírenská společnost Kern-Liebers CR. S vedením firmy už jednají zástupci Odborového svazu KOVO, jenž se ujali role zprostředkovatelů zejména proto, že většina lidí z SCB Foundry, vlastníka slévárny, je už déle než půl roku doma s 60 procenty mzdy a svolat je všechny najednou je prakticky nemožné.

OS-zdravotnictvi_24.jpg

Zdravotnické odbory chtějí 2000 korun navíc pro všechny sestry

Zdravotnické odbory si stěžují na dopady vládního nařízení, podle něhož bude od července část zdravotních sester dostávat měsíčně zvláštní příplatek dva tisíce korun hrubého. Odboráři žádají kabinet, aby pravidla pro vyplácení změnil a příspěvek pobírali všichni zdravotníci a zdravotnice. Opatření totiž zhoršuje situaci a atmosféru v nemocnicích. Uvedla to šéfka Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Siemens.jpg

Siemens chce v Česku investovat přes sedm miliard

Sobotka: Česko se může stát lídrem průmyslu 4.0
Společnost Siemens investuje více než sedm miliard korun v nadcházejících sedmi letech do rozšíření a modernizace závodů v Česku a do nového centra vývoje elektromotorů v Ostravě. Společnost vytvoří přes 1800 nových pracovních míst, zhruba ve třetině případů půjde o výzkumně-vývojové, manažerské a související administrativní pozice.

eet_4.jpg

Vietnamcům EET větší problémy nezpůsobila

Zavedení elektronické evidence tržeb nezpůsobilo loni vietnamským podnikatelům v Česku zásadní problém. Komunita musela naopak řešit potíže kvůli nedostatečnému zdravotnímu pojištění. Sílí také snaha Vietnamu o kontrolu a ovládání vietnamských spolků v Česku. S odvoláním na vietnamského zástupce to uvádí zpráva o situaci národnostních menšin v ČR za loňský rok.

Slivarna.jpg

Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí 67 lidí

Ukrajinské vedení prý dodrží zákoník práce
Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí 67 ze stávajících 91 zaměstnanců. Vedení vlastníka podniku, akciové společnosti SCB Foundry, to ve středu sdělilo zástupcům Odborového svazu KOVO.

LOGO_SON.jpg

SON: Zapomeňte na sociální bydlení, Češi potřebují dostupné bydlení!

Prázdné byty by se měly jako v zahraničí zdanit
Sdružení nájemníků ČR (SON) vyzvalo dnes vládu, politiky, vedení Prahy a dalších velkých měst v Česku, aby se začali zabývat velice neuspokojivým vývojem bytové situace v Česku a problematice ubytování přes Airbnb. Ubytování přes Airbnb podle SON porušuje stavební zákon a zhoršuje soužití v domech, unikají také státu daně a z trhu mizí kvůli několikadenním pronájmům tisíce bytů k bydlení pro běžné nájemníky. Na dnešní tiskové konferenci to řekli předseda SON Milan Taraba a zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který stál v čele sdružení v minulosti.

CMKOS-logo_65.jpg

Odbory se s vládou na růstu platů pracovníků veřejného sektoru zatím nedohodly

Odboráři chtějí přidat o 10 procent už od září, vláda s navýšením váhá
Včerejší jednání odborů a vlády o růstu platů pracovníků veřejného sektoru skončila bez výsledku. Odboráři požadují pro učitele, hasiče, policisty či úředníky přidání o 10 procent od září. Vládní strany mluví zřejmě o osmi až deseti procentech, a to od listopadu. Některé profese by si ale také mohly přilepšit víc než jiné.

Volk.jpg

V bratislavském Volkswagenu se stále stávkuje

Odbory žádají růst tarifních mezd o 16 procent
Zaměstnanci bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen, největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku, dnes třetím dnem pokračují ve stávce. Jejím prostřednictvím chtějí vedení podniku přimět k výraznějšímu zvýšení mezd. Výroba v továrně pokračuje v omezeném režimu a odpoledne se uskuteční další kolo jednání vedení slovenské divize firmy s odbory.

CMOS-skolstvi_16.jpg

Odbory se soustředí na zvýšení školského rozpočtu

Nejdůležitějším úkolem pro následující období je pro nás rozpočet školství na rok 2018. V předběžném návrhu státního rozpočtu slibované navýšení prostředků pro školství zatím není. S určitým navýšením rozpočtu je sice počítáno, ale to rozhodně nezabezpečí nárůst platů ve školství tak, abychom se v roce 2020 dostali ke slibované metě 130 procent průměrného platu v zemi.

BDO.jpg

Změna klimatu zdraží potraviny a bude mít dopad i na turismus

Češi vydávají za potraviny téměř dvojnásobek oproti Německu
Klimatické změny výrazně zvýší některé náklady v potravinářském průmyslu. Zákazníci to v dohledné době poznají rostoucími cenami potravin. Hlavním důvodem bude nedostatek některých potravin a dražší pojištění rizik v zemědělství. Ohledně pojištění bude vzrůstat tlak na spolupráci státního a soukromého sektoru. Vliv na cenu potravin může mít také spotřeba vody i případné zohlednění uhlíkové stopy při výrobě a zpracování. Už nyní Češi vydávají za potraviny téměř dvojnásobek oproti Německu. Změna klimatu výrazně zasáhne i podnikatele a firmy vydělávající na zimní turistice.

Celkem 4889 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2017

Sondy REVUE 07/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

24.07.2017 01:15

Průzkum skončil pro francouzského prezidenta Macrona šokem

Průzkum společnosti  IFOP pro noviny „Journal du Dimanche“  ukázal rozčarování voličů z autoritativního stylu vedení Emmanuela Macrona, voliči  mu  také vyčítají jeho přehnanou sebepropagaci.
24.07.2017 01:14

Britská loď objevila u bulharských břehů výzvědnou ruskou ponorku

Torpédoborec britského námořnictva  HMS Duncan objevil v Černém moři ruskou průzkumnou loď.
24.07.2017 01:13

Poláci jsou vyzýváni k varšavskému „majdanu“

Ředitel Nadace Bartosz Kramka vydal 16bodový scénář co dělat, aby padla vláda a strana PiS se odřízla od moci, v návodu se nabádá k masovým protestům, neplacení daní nebo povstání.
24.07.2017 01:13

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

 V uplynulých dnech zaznělo vážné varování vynálezce a humanisty Billa Gatese ohledně budoucnosti Evropy (a Afriky). Obrátil se na německou kancléřku Angelu Merkelovou s varováním ohledně nekontrolovatelného přílivu migrantů z Afriky.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace