Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

nem_karvina_pred.jpg

Odbory tvrdě kritizují Karvinskou hornickou nemocnici

Nemocnice neoprávněně vybírá peníze za vydávání posudků
Dva výklady zákona a dvoutisícové poplatky. Tak vypadá situace, do které se po upozornění hornických odborářů dostala Karvinská hornická nemocnice. Ta vybírá peníze za vydávání posudků o neuznání nemoci z povolání. Podle ministerstva zdravotnictví i hornických odborářů se tak děje neoprávněně a lidi mají žádat své peníze zpět. Vedení nemocnice si ale stojí za svým a peníze bude zřejmě vybírat dál.

CSU_11.jpg

Česká ekonomika vzrostla meziročně o 4,5 procenta

České ekonomice se ve druhém čtvrtletí dařilo. Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostl český hrubý domácí produkt (HDP) mezičtvrtletně o 2,3 procenta a meziročně o 4,5 procenta.

senat_3.jpg

Senátoři podpořili dlouhodobé ošetřovné

Návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zavedení dlouhodobého ošetřovného schválili senátoři. Nová dávka nemocenského pojištění pomůže od poloviny příštího roku rodinám v krizových situacích s péčí o člena rodiny. „Jsem velice ráda, že zákon, který zavádí dlouhodobé ošetřovné, prošel i Senátem a míří k podpisu prezidenta. Lidé díky tomu budou mít možnost postarat se například o dítě po vážném úraze nebo o nemocného seniora, kteří se tak budou moci léčit v domácím prostředí a nikoli ve zdravotnickém zařízení,“ řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD).

Bisnode_Logo-svg.jpg

Platební morálka firem v Česku je lepší než v Evropě

Platební morálka firem v Česku byla loni ve srovnání s Evropou lepší. V roce 2016 včas faktury zaplatilo 44,7 procenta tuzemských firem, zatímco v Evropě to bylo 39,1 procenta společností. Nejspolehlivěji proplácí faktury Dánové, Němci a Maďaři. Naopak nejhorší platební morálku v Evropě vykazují rumunské a portugalské firmy. Studii, která porovnává platební informace z 18 evropských zemí, zveřejnila poradenská společnost Bisnode ve spolupráci se společností Dun & Bradstreet.

penize_55.jpg

Jednání o platech zaměstnanců ve státním sektoru vrcholí

Sobotka chce desetiprocentní růst
Vláda stojí před rozhodnutím, nakolik vzrostou platy ve veřejném sektoru. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prosazuje, aby všichni státní zaměstnanci dostali od listopadu přidáno deset a učitelé patnáct procent, ministr financí Ivan Pilný (ANO) upozorňuje, že pokud se má přidávat, v jiných místech budou potřeba škrty – a to i navzdory dobrému stavu ekonomiky.

skola_3.jpg

Za nový školní rok vydá rodina průměrně 6000 korun

Desetitisíce Čechů sahá po půjčce
Sešity, psací potřeby nebo pomůcky na výtvarnou výchovu - věci, které musí každoročně nakupovat rodiče školáků. Taková investice do vzdělání dětí je přitom pro některé rodiny velkým zásahem do rozpočtu - utratí za ně průměrně 3000 korun, a to ještě před začátkem školního roku.

CSU_10.jpg

Meziroční inflace v červenci zrychlila na 2,5 procenta

Zdražovalo máslo, mléko i vejce
Meziroční růst spotřebitelských cen v červenci zrychlil na 2,5 procenta z červnových 2,3 procenta. Rostly hlavně ceny potravin, výrazněji zdražilo mléko, máslo či vejce. Meziměsíčně stouply spotřebitelské ceny o 0,5 procenta. „Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle rekreace a kultura a dále v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle alkoholické nápoje, tabák," uvedl Český statistický úřad.

Urad-prace_14.jpg

Místo dovolené 2000 učitelů šlo v létě na pracovní úřad

Místo na dovolenou zamířili někteří učitelé s koncem školního roku na úřad práce. A to i přes to, že by ve školách měli dostávat smlouvy na dvanáct měsíců. Odbory o změnu usilovaly právě z toho důvodu, aby pedagogové přes prázdniny nebyli bez práce.

Eurostat_21.jpg

Na týdenní dovolenou nemá peníze skoro třetina Čechů

Situace se ale zlepšuje
Vyrazit někam na týdenní dovolenou, po Česku nebo zahraničí, si ze svých příjmů nemůže dovolit skoro třetina Čechů. Podle statistik Eurostatu se ale situace postupně zlepšuje. Ještě před pěti lety si totiž sedmidenní volno nemohl dopřát skoro každý druhý Čech.

DHL.jpg

Do průmyslové zóny u Chebu míří DHL

Distribuční centrum otevře v chebském průmyslovém parku společnost DHL. Budova bude sloužit kosmetickému gigantu, společnosti Estée Lauder. Zaměstnání zde najdou na dvě stovky lidí. Třicet tisíc metrů čtverečních plochy bude mít nové distribuční centrum, které v Chebu buduje společnost DHL Supply Chain. Zástupci společnosti předpokládají, že spuštění provozu logistického centra včetně celních služeb se uskuteční v prvních měsících poíštího roku. Nový provoz je určen pro společnost Estée Lauder, předního výrobce a distributora kosmetických přípravků pro péči o pleť, make-upů, parfémů a produktů pro péči o vlasy. Firma svoje produkty distribuuje do více než sto padesáti zemí světa.

Celkem 5035 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Rondy REVUE 08/2017

Sondy REVUE 08/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.08.2017 23:05

Bulharsko: Musíme bránit hranice EU před migranty se zbraní v ruce!

Bulharský ministr obrany Krasimir Karakačanov požaduje v případě potřeby použít zbraně na ochranu hranic EU proti přílivu nelegálních přistěhovalců, napsal Deutsche Welle.
18.08.2017 23:04

Dalajláma: Rusové mohou změnit svět a stát se vedoucím národem!

Rusko má potenciál stát se vedoucí zemí na světě a Rusové mohou změnit svět, domnívá se dalajláma XIV.
18.08.2017 23:03

Sýrie vyzvala OSN, aby rozpustila mezinárodní koalici vedenou USA!

Sýrie vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby rozpustila současnou mezinárodní koalici v čele s USA působící v zemi, a která se, podle prohlášení Damašku, podílela na zločinech.
18.08.2017 23:02

National Interest: Existuje možnost konfliktu mezi Ruskem a Čínou?

Rusko a Čína v posledních letech rozmísťují v blízkosti společného rusko-čínské pohraničí rakety schopné nést jaderné hlavice, napsal The National Interest.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace