Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Kovo_2.jpg

Stávková pohotovost v Z-Group Steel Holding trvá

V úterý 5. září byla vyhlášena stávková pohotovost v Železárnách Veselí nad Moravou, které jsou součástí společnosti Z-Group Steel Holding. Předseda tamní ZO OS KOVO Stanislav Malušek k tomu řekl: „Nezbývalo nic jiného, protože jsme doposud neuzavřeli kolektivní smlouvu, jejíž návrh jsme předložili 27. října 2016. Od té doby se uskutečnila jen dvě jednání, na kterých jsme nedospěli k dohodě.“

Skoda_29.jpg

Škodovácké odbory chtějí přidat

Zaměstnance největší středočeské továrny čeká zřejmě napínavé a divoké jaro. Odboráři ve Škoda Auto chtějí v kolektivním vyjednávání, které odstartuje po Novém roce, dosáhnout razantního růstu mezd. Pro téměř 30 000 zaměstnanců podniku hodlají vyjednat růst tarifu nejméně o 10 procent.

autobus_25.jpg

Řidičům MHD v Hranicích zvednou mzdy

Z důvodu nízkých mezd řidičů městské hromadné dopravy v Hranicích schválilo zastupitelstvo jejich navýšení, které bude činit zhruba tři koruny na ujetý kilometr. Jedná se o příspěvek soukromé společnosti, která MHD v Hranicích zajišťuje. O navyšování mezd rozhodla vláda kvůli stávkám řidičů v celé republice. Peníze na mzdy řidičů nepůjdou z rozpočtu města Hranice, ale uvolní je vláda v rámci jednostranné podpory, kterou při podobných příležitostech poskytuje. Jedná se o takzvaný transfer.

Sondy REVUE 09/2017

 Leták září

OSPO_color_RGB_4.jpg

Vesna souhlasí se zprostředkovatelem kolektivního vyjednávání

Prvního zprostředkovatele vedení odmítlo
V kauze českého obchodního řetězce Vesna nastal v posledních dnech důležitý posun. Vedení této společnosti přistoupilo na řešení sporu o uzavření kolektivní smlouvy prostřednictvím zprostředkovatele, v pořadí druhého.

penize_57.jpg

Marksová: Důchody příští rok vzrostou nejvíce od krize

V průměru o 475 korun by měly příští rok vzrůst důchody, oznámila po včerejším jednání kabinetu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Základní výměra poroste o 150 korun. Na konci letošního června průměrný starobní důchod podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) činil 11 807 korun.

Volna-pracovni-mista.jpg

Obří burza v Mostě nabídne nové pracovní příležitosti

Kdo hledá práci nebo uvažuje o jiné, dostane šanci na velké burze volných pracovních příležitostí v Mostě. Pořádají ji české a německé veřejné instituce, které na sever Čech pozvou zástupce zaměstnavatelů z různých oborů z Mostecka, Lounska, Chomutovska, saského příhraničí a dalších oblastí Německa či Rakouska.

Bisnode_35.jpg

Ženy převažují v orgánech statutárních firem jen v sedmi odvětvích

Ve statutárních orgánech českých firem jen v sedmi ze 468 analyzovaných odvětví převládají ženy. Výrazná převaha žen je v orgánech společností, které podnikají v předškolním vzdělávání a denní péči o děti. Naprosto nejsilnější zastoupení mužů je v oblasti poskytování přístupu k internetu. Vyšší podíl žen lze sledovat u většiny odvětví souvisejících s trávením volného času. Větší zastoupení mají ženy mezi firmami, které obchodují s farmaceutickými či kosmetickými přípravky, fotopotřebami a textilem, zatímco muži dominují u technicky laděných firem. Genderový pohled na statutární orgány firem podle předmětu činnosti dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Tripartita-1.jpg

Tripartita jednala o státním rozpočtu na příští rok

 Odbory: Rozpočet nepočítá s růstem životního minima
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů v pondělí jednali o podobě státního rozpočtu na příští rok. Podle podnikatelů je návrh, který připravilo ministerstvo financí a projednává kabinet, politický a nesystémový. Požádali o zvýšení sumy na výzkum i dopravní infrastrukturu a pro vysoké školy.

parlament.jpg

V Parlamentu o bydlení a předvolebních vizích politických stran

V sídle Parlamentu se dnes uskutečnil kulatý stůl se zástupci hlavních kandidujících politických stran, kteří představili své názory na oblast bydlení. Akce se konala pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. Jejími pořadateli byla Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB), Sdružení bytových družstev (SBD a SVJ) a Sdružení nájemníků ČR (SON). Akce se zúčastnilo kolem stovky členů uvedených orgánů.

Celkem 5035 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy Revue 10/2017

Sondy REVUE 10/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

17.10.2017 07:33

Trump vyzval Hillary k prezidentskému klání v roce 2020, myslel to vážně?

Na tweetu prezident řekl: "Nedávno jsem se zeptal, jestli bude Crooked Hillary Clintonová znovu bojovat o post prezidenta v roce 2020? Moje odpověď byla: "Doufám, že ano!"
17.10.2017 07:30

Zdravotní sestry studují bakalářský obor přímo v Karlových Varech

Zdravotní sestry tak již nemusí složitě dojíždět za studiem. Díky podpoře kraje zdravotní sestry studují bakalářský obor přímo v Karlových Varech.
17.10.2017 07:30

Řidiči se nepodařilo zatočit, v krvi měl čtyři promile

Dopravní policisté od sobotního podvečera prověřují okolnosti dopravní nehody, k níž došlo v pět hodin odpoledne v Želechovicích nad Dřevnicí. Řidič Fordu Focus narazil do betonových truhlíků a prosklené vitríny.
17.10.2017 07:30

Nová 3D aplikace umožní prohlídku bez přilby a dozimetru

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderné elektrárny 3D umožňuje do detailů prohlédnout si to nejzajímavější z jaderných elektráren.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace