Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

DPMB.jpg

Primátor Brna jednal se zástupci dopravního podniku a odborů

Dopravní odbory nevylučují stávku
Primátor města Brna Petr Vokřál se v úterý sešel se zástupci vedení DPMB a odborů. Předmětem schůzky bylo pokračující kolektivní vyjednávání a především požadavek na navýšení mezd ze strany odborů. Současná kolektivní smlouva je účinná nejdéle do 30. 4. 2018. Intenzivní kolektivní vyjednávání začalo již na konci letních prázdnin. Ke shodě zatím nedošlo, a to i přesto, že město Brno v rámci zvýšení kompenzace přislíbilo DPMB navýšení finančních prostředků.

MPSV_74.jpg

Dávky na bydlení se od ledna mírně zvýší

Dávky na bydlení se od ledna mírně zvýší. Vláda schválila nařízení, které zvyšuje takzvané normativní náklady, z nichž se pomoc vypočítává. Informoval o tom tiskový odbor Strakovy akademie. Takzvané normativní náklady nařízení zvedlo o pár desetikorun až stokorun podle velikosti bytu a počtu členů domácnosti. Podle týmu ministra pro lidská práva Jana Chvojky nové normativy nezohledňují skokový růst nájmů v Praze a dalších městech, takže tam dávky reálně klesnou. Rada seniorů žádá upravit částky tak, aby samotným lidem zbylo po zaplacení bydlení aspoň 170 korun na den.

CSU_12.jpg

Díky sociálním dávkám jsou Češi nejméně ohroženi chudobou v Unii

Česko má po započítání sociálních dávek nejnižší míru ohrožení chudobou v EU. Na hranici příjmové chudoby či pod ní je 9,7 procenta obyvatel, tedy milion lidí. V osmadvacítce i v eurozóně pak podíl dosahuje v průměru 17 procent. Vyplývá to ze statistické ročenky ČR za rok 2017, kterou zveřejnil Český statistický úřad. Odbory a organizace na pomoc v nouzi upozorňují na problém takzvané pracující chudoby. Řadě lidí totiž jejich nízký výdělek nestačí ani na základní potřeby.

Nemocenska_5.jpg

Lidé se bojí marodit, aby nepřicházeli o peníze

Firmy se rozhodly jim ztrátu dorovnat
Mnoho Čechů volí při nemoci variantu, že jdou do práce a nemoc nějak přechodí. Chtějí tím zabránit poklesnutí příjmů, kdyby byli v pracovní neschopnosti. Tento přístup se ale nelíbí mnohým firmám, jelikož nemocný zaměstnanec představuje riziko pro zbytek firmy. A tak se snaží ušlou mzdu svým pracovníkům nahradit.

stravenky-CR_2.jpg

Třetina firem zvýší zaměstnancům hodnoty stravenek

Podle online průzkumu serveru Předvýběr mezi třemi tisícovkami zaměstnavatelů hodlá víc než třetina oslovených firem zvýšit hodnotu stravenek poskytovaných zaměstnancům. Ještě v letošním roce plánuje zvýšit hodnotu stravenek devět procent firem. Hned v lednu sedm procent respondentů a zbylých 18 procent dotázaných navýší hodnotu stravenek během roku 2018.

elektrina.jpg

Německo a Polsko od výroby elektřiny z uhlí neustoupí

Boj proti změnám klimatu je pro Evropskou unii téma, ve kterém se na mezinárodní scéně vymezuje vůči Spojeným státům. Jenže jak ukazují poslední týdny, členské země nejsou v odklonu od znečišťujícího průmyslu úplně jednotné. Zatímco Francie vidí budoucnost v elektřině vyráběné bez využití uhlí, Německo – uzavírající všechny své jaderné elektrárny do roku 2022 – si to tak rychle dovolit nemůže. Výrazně odlišná je situace v Polsku – jeho energetickém mixu uhlí dominuje zásadním způsobem.

penize_61.jpg

Průzkum: Víc než 40 procent lidí neplatí dluhy záměrně

Téměř pětina českých spotřebitelů neplatí za služby či zboží včas, z toho 42 procent dluhy neplatí záměrně. Češi se tak řadí mezi nejméně poctivé zákazníky v Evropě. Vyplývá to z průzkumu platební morálky mezinárodní inkasní agentury EOS KSI.

potucekexper.jpg

Potůček: Česko má kapitalistické ceny, ale socialistické důchody

Část hrubého domácího produktu (HDP), která putuje v Česku do penzí, se v posledních letech snižuje. Za posledních pět let podíl důchodových výdajů na HDP klesl z 9,7 na 8,3 procenta. Vyplývá to ze zprávy o vývoji hlavních ekonomických ukazatelů, kterou zveřejnil Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. Podle šéfa končící důchodové komise Martina Potůčka by politici měli jasně říct, jaký podíl HDP by do penzí měl putovat.

Skoda_30.jpg

Odboráři ve Škodě by mohli zastavit výrobu až na tři týdny

Stávkou vyhrožují odboráři Škody Auto prakticky každý rok. Tentokrát ale navrhují velmi dlouhý protest. "Pokud firma neuslyší na lidství, zastavíme alespoň na 10 až 20 dní výrobu a tím si volno získáme zpět," píše se v hlavním textu čtvrtečního vydání týdeníku Škodovácký odborář. Reagují tak na neochotu automobilky vyjít zaměstnancům vstříc. Pokud by se takový protest realizoval, šlo by o největší stávku v Česku.

amazon.jpg

Němečtí a italští zaměstnanci Amazonu budou na černý pátek stávkovat

Zaměstnanci amerického internetového prodejce Amazon v Německu a Itálii plánují stávku na černý pátek (Black Friday). Uvedly to odborové svazy obou zemí, které citují agentury Reuters a AFP. Protest proti pracovním podmínkám by mohl ohrozit odbavování objednávek během tohoto dne, kdy díky výrazným slevám zboží padají po celém světě nákupní rekordy.

Celkem 5035 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REV|UE 12/2017

Sondy REVUE 12/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

15.12.2017 15:05

Jak USA oklamaly SSSR s nerozšiřováním NATO!

Nedávno americký archiv Národní bezpečnosti zveřejnil dokumenty 1990-1991, pokud jde o otázky sjednocení Německa a přítomnost NATO ve východní Evropě.
15.12.2017 15:04

PM: Nové ruské ponorky přijaly západní technologii, ale nejsou kopií!

Atomové ponorky třídy Borey přijaly konstrukční prvky ponorek NATO, které zvyšují účinnost ponorek i jejich schopnost zůstat bez povšimnutí.
15.12.2017 15:03

Telesur: Před zmizením sledoval argentinskou ponorku britský vrtulník!

Krátce před zmizením ponorky argentinského námořnictva San Juan ji sledoval vrtulník britského námořnictva a chilská loď.
15.12.2017 15:02

NI: Moskva a Tokio utajují jednání o Kurilech před nacionalisty!

Japonsko a Rusko rozšiřují vojensko-hospodářskou spolupráci a blíží se řešení teritoriálního sporu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace