Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Sondy REVUE 07/2017

leták 

CSSZ_5.jpg

Průměrný starobní důchod činil na konci června 11 807 korun

Příjmy z pojistného na sociální zabezpečení činily 214 miliard
Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že letos k 30. červnu činila průměrná výše starobního důchodu 11 807 Kč a úřad vyplatil celkem přes 3,6 mil. všech druhů důchodů, z toho přes 95 tisíc důchodů náleželo klientům žijícím v zahraničí.

sankce_6.jpg

EU: Nové americké sankce vůči Rusku ohrožují plynovod Nord Stream 2

 ankce jako nástroj průmyslové politiky jsou nepřijatelné
Píchnutím do vosího hnízda se stal v úterý přijatý zákon americké Sněmovny, jímž uvaluje další sankce vůči Rusku zejména za jeho údajné vměšování do voleb 2016. Návrh narazil na odpor v EU, která se obává dopadu na projekt plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do Německa. Americký prezident Donald Trump přitom sankce považuje za příliš mírné.

cvvm_6.jpg

O odchodu ze současného zaměstnání uvažuje 19 procent Čechů

 Změnit práci chce nyní nejvíc lidí v Česku za posledních 12 let. O odchodu ze současného zaměstnání uvažuje 19 procent Čechů, nepřemýšlí o tom 71 procent, což je nejméně od roku 2005. Zbylá desetina lidí neví, zda má o odchodu ze současného zaměstnání uvažovat či ne. Se svým zaměstnáním jsou spokojeny tři pětiny lidí, mzda se ale zdá dostatečně vysoká jen třetině. Vyplývá to z červnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

lod_2.jpg

Prezident Macron znárodní loděnice STX France, prý dočasně

Francie dočasně znárodní výrobce lodí STX France, aby zabránila italské firmě Fincantieri převzít v STX France většinový podíl. Krok, který oznámilo ministerstvo hospodářství, je prvním velkým politickým rozhodnutím vlády prezidenta Emmanuela Macrona v oblasti průmyslu.

CSU_9.jpg

Ceny v Česku rostou rychleji než v Unii

Nejrychleji zdražilo bydlení, alkohol a tabák a potraviny
Inflace v Česku roste. Spotřebitelské ceny v červnu meziročně stouply o 2,3 procenta. To je víc než průměr Evropské unie 1,4 procenta. Na míru inflace mají v současné době největší vliv rostoucí ceny nemovitostí a potravin. Naopak ceny pohonných hmot klesají, upozornil ve čtvrtek Český statistický úřad.

kladiva-os-phgn_15.jpg

Předložený reorganizační plán je podle hornických odborů OKD jediný možný

Reorganizační plán, který předložilo vedení těžební společnosti OKD, je podle Sdružení hornických odborů OKD nejlepším a jediným možným způsobem řešení úpadku firmy ze všech možných nabízených řešení. Sdružení hornických odborů OKD to napsalo ve stanovisku, které poslalo Krajskému soudu v Ostravě. OKD je v úpadku od loňského května. Věřitelé firmě povolili reorganizaci, reorganizační plán budou schvalovat 24. srpna.

Uprchlici.jpg

Německá média totálně selhala

K uprchlíkům nebyla kritická, tvrdí studie
Německá média totálně selhala v informování o migrační krizi. Místo kritického zpravodajství novináři přijali rétoriku politické elity, vytvořili systém vítací kultury, kde pro obavy a kritické názory nebylo místo, tvrdí studie Hamburské mediální školy a Univerzity Lipsko. Selhání médií podle autorů studie společnost nebezpečně rozdělilo.

policistka.jpg

STEM: Policii důvěřuje 65 procent Čechů, to je nejvíc za 25 let

Důvěra obyvatel Česka v policii je aktuálně nejvyšší za posledních 25 let. Policistům důvěřuje 65 procent lidí, vyplývá z výsledků červnového průzkumu agentury STEM. Všem orgánům činným v trestním řízení, tedy kromě policie také státním zastupitelstvím a soudům, věří 46 procent Čechů.

miliardy_3.jpg

Stát vybral v pololetí meziročně více peněz u většiny daní

V prvním pololetí vzrostl výběr DPH i daní z příjmů
Finanční úřady v prvním pololetí vybraly na dani z přidané hodnoty (DPH) zhruba 180 miliard korun, což je meziroční růst o 14 procent. Více také stát získal na dani od fyzických a právnických osob. Vyplývá to z dat zveřejněných finanční správou na internetu. Celkové příjmy státu z daní bez pojistného na sociální zabezpečení v pololetí stouply o devět procent na 461,3 miliardy korun

Celkem 5035 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Rondy REVUE 08/2017

Sondy REVUE 08/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.08.2017 23:05

Bulharsko: Musíme bránit hranice EU před migranty se zbraní v ruce!

Bulharský ministr obrany Krasimir Karakačanov požaduje v případě potřeby použít zbraně na ochranu hranic EU proti přílivu nelegálních přistěhovalců, napsal Deutsche Welle.
18.08.2017 23:04

Dalajláma: Rusové mohou změnit svět a stát se vedoucím národem!

Rusko má potenciál stát se vedoucí zemí na světě a Rusové mohou změnit svět, domnívá se dalajláma XIV.
18.08.2017 23:03

Sýrie vyzvala OSN, aby rozpustila mezinárodní koalici vedenou USA!

Sýrie vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby rozpustila současnou mezinárodní koalici v čele s USA působící v zemi, a která se, podle prohlášení Damašku, podílela na zločinech.
18.08.2017 23:02

National Interest: Existuje možnost konfliktu mezi Ruskem a Čínou?

Rusko a Čína v posledních letech rozmísťují v blízkosti společného rusko-čínské pohraničí rakety schopné nést jaderné hlavice, napsal The National Interest.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace