Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

zima.jpg

Rektoři vyhlásí v říjnu protestní Týden pro vzdělanost

26. září se rozhodne o dalších protestních akcích
Česká konference rektorů (ČKR) vyhlásí na 2. až 6. října protestní Týden pro vzdělanost, řekl po zasedání rektorů její předseda a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Rektorům se nelíbí současný návrh rozpočtu na příští rok, který pro vysoké školy počítá s navýšením o asi 700 milionů korun proti letošku.

CMKOS-logo_68.jpg

Kampaň Odbory v regionech jde do finiše

Stejně jako v minulých letech se občané řady měst České republiky potkali s propagačními stany Českomoravské konfederace odborových svazů. Na těchto akcích pořádaných ve spolupráci s regionálními radami odborových svazů pracovníci informují veřejnost o odborech a jejich činnosti a o sociálním dialogu. Součástí odborářského týmu jsou právníci ČMKOS a odborových svazů, kteří poskytují bezplatné právní poradenství zejména z oblasti pracovního práva. Nechybí ani zábava pro děti.

JC-maslo_2.jpg

Pýcha: Cenu másla prodražují vysoké marže mlékáren a prodejců

Cena kostky másla by se vzhledem k nynějším výkupním cenám mléka měla pohybovat kolem 45 korun. V obchodech ji na úroveň 50 korun i více zvedá vysoká poptávka. Výroba másla sice letos v Česku oproti minulému roku klesla zhruba o pět procent, přesto by ho neměl být nedostatek. Prohlásil to předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

GFK_4.jpg

V Česku loni působilo 740 supermarketů

V Česku loni přibylo 21 prodejen potravinářských řetězců. Na konci roku zde působilo 740 supermarketů, 659 prodejen potravinářských diskontů a 317 hypermarketů. Vyplývá to ze studie analytické firmy GfK. Trhu dominují zahraniční řetězce, kterým sekunduje domácí družstevní síť COOP.

autobus_24.jpg

Za volanty autobusů v Česku schází podle dopravních odborů pět tisíc řidičů

Platy vzrostly, ani to ale nepřilákalo víc lidí mezi řidiče autobusů. Je jich stále málo, dopravní odbory odhadují, že teď chybí 5000 šoférů. Poslední týden ukázal, jak to vypadá v praxi: společnost ČSAD Kladno měla takový nedostatek řidičů, že raději vrátila úřadům licenci na dvě linky. Kraj už pro ně našel náhradu.

euros_3.jpg

Průměrná mzda je v bývalé NDR o 590 eur nižší než na západě SNR

Hospodářské rozdíly mezi někdejším východním a západním Německem jsou i 27 let po znovusjednocení země výrazné. Například průměrná mzda je na západě spolkové republiky o téměř 600 eur vyšší než na východě. Vyplývá to ze zprávy o stavu německého sjednocení, kterou včera projednala vláda. Sedmadvacáté výročí znovusjednocení Německo oslaví 3. října.

Kon-lev-prace_6.jpg

Odbory z veřejného sektoru vyhlásily kvůli platům stávkovou pohotovost

Učitelé nebudou sami, přidali se úředníci, zdravotníci i hasiči
Odboráři z veřejného sektoru vyhlásili ve středu stávkovou pohotovost na podporu svého požadavku na růst platů. Ke školským odborům, které do stávkové pohotovosti vstoupily už v úterý, se tak připojily i odbory úřednické, zdravotnické, hasičské či policejní - celkem 13 svazů. Odborové svazy trvají na zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním o deset procent od listopadu. Novinářům to po jednání předáků řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula

OSPO_color_RGB_3.jpg

Mzdy v českém řetězci Vesna se pohybují na hranici bídy

Nejnižší možné mzdy a špatné pracovní podmínky v českém obchodním řetězci Vesna se staly hlavním tématem dnešní tiskové konference v Hradci Králové. Kromě zástupců Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) byli přítomni také samotní zaměstnanci.

banner_koneclevnychucitelu_2.jpg

Školské odbory vyhlásily kvůli platům učitelů stávkovou pohotovost

Ostatní odborové svazy se k učitelům zřejmě přidají  už ve středu
Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Reagují tak na pondělní jednání vládní koalice, která se neshodla na tom, jakým způsobem a z čeho zvýší platy učitelů a pracovníků ve školství. Cílem odborářů je v listopadu dosáhnout patnáctiprocentního nárůstu u pedagogů a desetiprocentního navýšení u ostatních školských zaměstnanců. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula navíc na dnešním brífinku v sídle školských odborů oznámil po poradě odborových svazů ve veřejné sféře, že se k učitelům mohou přidat další profesní skupiny.

CSU2.jpg

Průměrná mzda v Česku vzrostla ve 2. čtvrtletí na 29 346 korun

Stále na ní nedosáhne kolem 60 % zaměstnanců
Průměrná mzda v Česku ve 2. čtvrtletí meziročně vzrostla na 29 346 korun. To znamená růst o 7,6 procenta, po odečtení inflace o 5,3 procenta. Zaměstnanci si tak polepšili v průměru o 2074 korun. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Celkem 5035 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy Revue 10/2017

Sondy REVUE 10/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

17.10.2017 07:30

Řidiči se nepodařilo zatočit, v krvi měl čtyři promile

Dopravní policisté od sobotního podvečera prověřují okolnosti dopravní nehody, k níž došlo v pět hodin odpoledne v Želechovicích nad Dřevnicí. Řidič Fordu Focus narazil do betonových truhlíků a prosklené vitríny.
17.10.2017 07:30

Nová 3D aplikace umožní prohlídku bez přilby a dozimetru

K reaktoru bez přilby a dozimetru – nová aplikace Jaderné elektrárny 3D umožňuje do detailů prohlédnout si to nejzajímavější z jaderných elektráren.
17.10.2017 07:30

Konzum vybavil v Žamberku učebnu pro prodavače za 350 tisíc

Sbližování Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zaměstnavatelů v regionu pokračuje. Společnost Konzum, která v regionu provozuje síť venkovských prodejen vybavila ve spolupráci se školou učebnu pro obory prodavač a obchodník.
17.10.2017 07:20

Ukrajinský ministr byl překvapen jaké nedostatky má jeho země

Ukrajina nevystoupila z vlivu globálních trendů, to je nízká produktivita a špatná kvalita vzdělávání, a to  přímo ovlivňuje růst národního hospodářství.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace