Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

euro_9.jpg

Slovenská vláda vypsala odměnu milion eur za dopadení vraha novináře

Slovenská vláda vypsala odměnu milión eur (přes 25 miliónů korun) za relevantní informace, které povedou k zadržení, obvinění a odsouzení pachatelů úkladné vraždy novináře Jána Kuciaka, který pracoval pro server Aktuality.sk. „Na ministerstvu vnitra je zřízena telefonní linka, na které mohou občané své informace oznámit,“ řekl předseda slovenské vlády Robert Fico.

CMKOS-logo_78.jpg

Lidé nesmějí umírat za svoje povolání

ČMKOS k vraždě novináře na Slovensku
Českomoravská konfederace odborových svazů je otřesena vraždou slovenského novináře, která podle slovenských policejních zdrojů s největší pravděpodobností souvisí s jeho povoláním.

Baierl.jpg

Vysokoškolský odborový svaz povede Petr Baierl

Nový program na další čtyřleté období a volba nového vedení byly 14. února hlavními body programu 22. sjezdu Vysokoškolského odborového svazu (VOS). Jako host se sjezdu zúčastnil předseda ČMKOS Josef Středula, který delegáty ujistil, že odborová centrála i on osobně budou i nadále podporovat snahy a cíle vysokoškolských odborů. 

pas.jpg

Ostrá debata o zaměstnávání Ukrajinců v Česku

Středula varuje před bezpečnostními riziky
Vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) nedávno rozhodla o navýšení zaměstnaneckých karet pro pracovníky z Ukrajiny. Počet lidí, kteří by sem mohli přijít, se zvyšuje na dvojnásobek. Hospodářská komora to vítá, firmy podle ní nemají možnost dalšího rozvoje, protože nemají dostatek pracovníků, dokonce i nekvalifikovaných. Předseda ČMKOS Josef Středula ale varuje před bezpečnostními riziky a zároveň říká, že „dovoz“ Ukrajinců přispěje spíše k zaostávání české ekonomiky.

kamion.jpg

Tisíc řidičů kamionů se chce soudit kvůli nízkým mzdám za cesty do Německa

Čeští řidiči kamionů se chtějí hromadně soudit o vyšší plat při cestách do Německa. Inspiroval je úspěch šoféra Jiřího Gabrhela, který na německé poště vysoudil víc než čtvrt milionu korun jako dorovnání do německé minimální mzdy. Podle čtvrteční Mladé Fronty DNES se na odboráře v Německu obrátilo dalších skoro 1000 řidičů.

ks_ilu.jpg

Trexima: Dvě třetiny kolektivních smluv loni počítaly s růstem mezd

Nechyběl sickdays, 13. plat, penzijní spoření a stravenky
Víc než dvě třetiny loňských kolektivních smluv obsahovaly ustanovení o vývoji mezd. Zástupci zaměstnanců si se zaměstnavateli dohodli vyšší růst než v předchozím roce. Valná většina dohod pak zaručovala delší než čtyřtýdenní dovolenou či příspěvek na stravování. Kolem sedmi procent smluv loni garantovalo i vyplácení náhrad mzdy v prvních třech dnech nemoci či několikadenní placené zdravotní volno.

pocitac1.jpg

Evropský soud potvrdil právo zaměstnavatele prohledat i soukromá data v počítači

Zaměstnavatel může prohledat i soukromá data ve služebním počítači zaměstnance, pokud ten vysloveně neoznačí příslušné složky jako soukromé, rozhodl ve čtvrtek Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Verdikt uzavřel spor mezi francouzskou železniční společností SNFC a jejím zaměstnancem Ericem Libertem, jehož soukromé složky ve firemním počítači zaměstnavatel prohledal. Podle štrasburského soudu tím neporušil právo na soukromí.

cssz-logo-2.jpg

Důchody pobíralo na konci loňského roku 2,9 milionu lidí

Ke konci loňského roku evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) 2 895 963 důchodců, kterým vyplatila celkem 3 508 301 starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů. V prosinci loňského roku pobíralo 2 403 933 lidí starobní důchod, 424 242 invalidní důchod a 67 788 sólo pozůstalostní důchod. Český důchod v zahraničí pobíralo 93 236 osob.

penize2_29.jpg

Mzdy letos porostou i na Vysočině

V některých firmách i dvouciferně
Stávková pohotovost trvá v humpoleckém strojírenském podniku Valeu od 9. února. Zdejší odbory hodlají vyjednat navýšení platů o 3000 korun všem zaměstnancům, což by odpovídalo růstu o zhruba 11 procent. „Chceme ale napravit nebo prosadit i jiné záležitosti,“ říká Miloš Král, předseda tamních odborů OS KOVO. Ty mají od vedení podniku nabídku, rozhodovat o ní se bude v pondělí.

 

AirFrance_3.jpg

Stávka zaměstnanců Air France omezila lety z Paříže o polovinu

Odbory žádají šestiprocentní zvýšení mezd
Leteckou dopravu v Paříži dnes narušuje stávka pilotů a palubního i pozemního personálu aerolinek Air France. Zaměstnanci požadují plošné zvýšení platů nejméně o šest procent a podle odhadů dnes nebude pracovat asi 28 procent zaměstnanců. Letecká společnost oznámila, že z Paříže odletí jen polovina dálkových letů, celkem počítá se zrušením čtvrtiny plánovaných spojů.

Celkem 5035 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.03.2018 09:05

Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil

V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma.
19.03.2018 09:04

Tak jak je to s nervovým plynem – Západ nebo Rusko?

Celý víkend měly západní země práci s tím, s čím má Rusko už týden bohaté zkušenosti, a to v popírání, že by právě ony vytvořily (nebo použily) nervově paralytický plyn „Novičok“.
19.03.2018 09:03

Altmaier: Německá auta jsou úspěšná všude, do USA je vozit nemusíme!

Německý ministr obchodu před svou návštěvou Washingtonu zkritizoval Trumpovo rozhodnutí zavést cla na ocel a hliník.
19.03.2018 09:02

Christopher Booker: Za ukrajinskou krizi může Západ

Za poslední roky může být a byl Vladimiru Putinovi předložen dlouhý "seznam obvinění", ale jednu krizi, podle britského komentátora The Daily Telegraph Christophera Bookera, spustil samotný Západ.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace