Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

kolin-u-cerneho-orla-oprava-nik-ve-stitech-a-soch.jpg

Sobotka: Kultura dobře čerpala z peněz Evropských fondů

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes pochválil ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) především za čerpání peněz z evropských fondů v jeho resortu. Spokojen byl také s opravami památek a sídel institucí financovaných ze státního rozpočtu. Bilanční schůzka se konala v jedné z nich, Klementinu. Premiér připomněl, že se nepodařilo prosadit zákon o veřejnoprávní instituci v kultuře a památkový zákon, které programové prohlášení vlády slibovalo.

MPSV_66.jpg

Marksová podepsala memorandum o spolupráci s firmou ŠKODA AUTO

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) podepsala s vedením společnosti ŠKODA AUTO, konkrétně s členem představenstva Bohdanem Wojnarem, memorandum o spolupráci. Memorandum reaguje na aktuální vývoj na českém trhu práce, zejména na nedostatek vhodné pracovní síly nebo dopady tzv. 4. průmyslové revoluce.

op135v.jpg

Mzdy v opavském dopravním podniku by mohly vzrůst od příštího roku

Po řidičích meziměstských linek se zvýšení mezd domáhají také řidiči dopravních podniků. Ani řidiči Městského dopravního podniku Opava (MDPO) nejsou výjimkou. Zvýšení mezd všem zaměstnancům navrhuje vedení opavské dopravního podniku a na vědomí ho už vzala i rada města.

okd_25.jpg

Už za měsíc rozhodnou věřitelé o osudu OKD

Důležitá schůze věřitelů OKD, na které se bude rozhodovat o dalším osudu těžební firmy v úpadku, se uskuteční přesně za měsíc. Společnost uvádí, že se jí daří. Nemůže ale sehnat další zaměstnance. I proto je stále láká na příspěvek 40 tisíc korun.

bisnode_30.jpg

Informační povinnost za rok 2016 splnila každá desátá firma

Přesto, že se rok 2017 již překlopil do své druhé poloviny, informační povinnost za rok 2015 doposud nesplnilo 64 procent firem. Přitom základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin za rok 2015 vypršel koncem července 2016 a nejzazší uplynul na konci roku 2016. Za rok 2016 informační povinnost splnila každá desátá firma. Informační povinnost nejhůř plní firmy, které nevykazují tržby a subjekty se sídlem v Praze. Data dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

Kaufland.jpg

Kaufland zvýší mzdy v průměru o 14 procent

Některé řetězce přidávají letos už podruhé
Obchodní řetězec Kaufland navýší od 1. srpna mzdy zaměstnanců na provozních pozicích, v logistice a v masozávodu v průměru o 14 procent. V absolutních částkách jde o zvýšení o 1000 až 3000 korun hrubého měsíčně. Výši průměrné mzdy firma nezveřejnila.

MSK.jpg

Moravskoslezský kraj podpoří Karvinsko v zaměstnanecké mobilitě

Na zámku Fryštát podepsali zástupci Moravskoslezského kraje a lídři měst Karvinska memorandum o spolupráci a to v oblasti zaměstnanecké mobility. Projekt umožní lidem, kteří žijí v oblastech s největší nezaměstnaností, dojíždět do práce mimo bydliště zadarmo.

prace_5.jpg

Česko se pyšní nejnižší nezaměstnaností v EU

S přidanou hodnotou jsme však na štíru
Nezaměstnanost v červnu klesla na čtyři procenta. Na trhu práce je tak nejméně uchazečů za posledních devatenáct let. Rekordně nízký počet nezaměstnaných se stává pro českou ekonomiku nevýhodou, protože podniky nemohou najít nové zaměstnance a nedostatek pracovníků navíc tlačí na růst mezd. S hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou toto téma řešil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Východisko z ekonomické pasti vidí hlavní ekonomka Raiffeisenbank v investicích do lidí a jejich vybavení.

nemocenska_4.jpg

Dlouhodobě nemocní budou brát vyšší nemocenskou

Třetí měsíc dostanou 72 procent základu
Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Senát ve čtvrtek schválil růst procentní sazby od druhého měsíce nemoci. Novela o pojistném na sociální zabezpečení, která zamíří k podpisu prezidentovi, také zjednoduší podnikatelům administrativu spojenou s placením odvodů.

byt.jpg

Na nový byt potřebuje Čech 11 ročních platů

Němec a Nizozemec necelých pět
Lidé v Česku loni potřebovali na koupi nového bytu o velikosti 70 metrů čtverečních 10,9 průměrného ročního platu. Mezi 16 porovnávanými evropskými zeměmi to bylo nejvíce. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. V pětileté historii indexu je to poprvé, co Češi na nové bydlení dosáhli nejobtížněji. Nejdostupnější bydlení bylo v Nizozemsku (4,4 platu) a Německu (4,7 platu).

Celkem 5035 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Rondy REVUE 08/2017

Sondy REVUE 08/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.08.2017 23:05

Bulharsko: Musíme bránit hranice EU před migranty se zbraní v ruce!

Bulharský ministr obrany Krasimir Karakačanov požaduje v případě potřeby použít zbraně na ochranu hranic EU proti přílivu nelegálních přistěhovalců, napsal Deutsche Welle.
18.08.2017 23:04

Dalajláma: Rusové mohou změnit svět a stát se vedoucím národem!

Rusko má potenciál stát se vedoucí zemí na světě a Rusové mohou změnit svět, domnívá se dalajláma XIV.
18.08.2017 23:03

Sýrie vyzvala OSN, aby rozpustila mezinárodní koalici vedenou USA!

Sýrie vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby rozpustila současnou mezinárodní koalici v čele s USA působící v zemi, a která se, podle prohlášení Damašku, podílela na zločinech.
18.08.2017 23:02

National Interest: Existuje možnost konfliktu mezi Ruskem a Čínou?

Rusko a Čína v posledních letech rozmísťují v blízkosti společného rusko-čínské pohraničí rakety schopné nést jaderné hlavice, napsal The National Interest.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace