Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

VW_6.jpg

Středula: VW chce z ČR získat peníze a pomoct si po dieselgate

Za úvahami o přesunu části produkce Škody do Německa a zvýšení poplatků za sdílené technologie vidí předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula záměr německé automobilky Volkswagen (VW) získat peníze na ztráty vzniklé po dieselgate. Vláda by podle něj měla zbystřit, protože jde o snahy, které by mohly skončit větším odlivem peněz z Česka.

CMOS-skolstvi_18.jpg

Letošní zvýšení platů ve školství je prvním krokem

Školské odbory oceňují fakt, že se podařilo prosadit zvýšení platů pedagogů i nepedagogů již od letošního listopadu. To, že vláda schválila 15procentní navýšení platů pedagogů a 10procentní zvýšení platů nepedagogů, je však jen prvním krokem.

penize2_22.jpg

Odbory a politické strany se přou, kolik stojí sliby voličům

O stovky miliard korun by podle odborářů ochudily státní rozpočet daňové změny slibované před volbami. Podle partají je to o řád méně. K výrazně odlišným závěrům, o kolik prostředků by připravily volební sliby státní pokladnu, dospěli zástupci zaměstnanců a politická uskupení. Zatímco Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) spočítala, že hlavně daňové návrhy ANO, ODS a TOP 09 by znamenaly výpadek přes půl bilionu korun ročně, podle stran by to bylo o polovinu až dvě třetiny méně. Odboráři nesouhlasí se změnami v daňovém systému, odvody by nesnižovali.

LB.jpg

Průzkum: Malá česká firma stráví ročně 200 hodin papírováním

Liberární institut společně se slovenským Inštitútem ekonomických a spoločenských analýz (INESS) spočítal, kolik stojí byrokracie průměrnou malou českou firmu. Kromě nákladů na založení zkoumali autoři také všechny známé povinnosti, které má takováto typická firma během jednoho roku provozu.

HK_2.jpg

Firmy letos vyplatí 13. platy a vánoční odměny

Dárků pod stromečkem bude u části zaměstnanců víc než loni. Kromě velkých firem se tentokrát hodlají snažit i ty střední. Není, kdo by dělal. Nezaměstnanost je rekordně nízká (296 tisíc lidí), na druhé straně rekordní je i počet volných neobsazených míst (200 tisíc). Ve výsledku tak roste tlak na růst mezd. Ta průměrná by do konce roku měla prorazit kulatou hranici 30 tisíc korun a stane se tak i kvůli 13. či 14. platům a různým vánočním bonusům, které na konci roku firmy vyplatí.

vitkovice-power-engineering_denik-630.jpg

Jesenický závod Hard přestane vyrábět

Výpověď dostali všichni zaměstnanci
Závod Hard v Jeseníku vyrábějící ocelové konstrukce končí. Je součástí zadlužené společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE) a nepodařilo se jej prodat novému majiteli. Zhruba 150 jeho zaměstnanců dostalo výpověď.

inspekce_3.jpg

Kontroly inspekce práce odhalily zneužívání zahraničních zaměstnanců

V rámci mimořádných kontrol se Státní úřad inspekce práce (SÚIP) tentokrát zaměřil na kontroly v oblasti vysílání zaměstnanců z tzv. třetích států do ČR. Celkem inspektoři provedli 48 kontrol a odhalili 97 lidí, kteří zde pracovali nelegálně. V 96 případech se jednalo o cizince ze zemí mimo EU vyslaných z Polska za prací do ČR.

autobus_26.jpg

Řidiči v Brně dostanou vyšší příplatky

Odboráři ale žádají růst mezd o 15 procent
V Brně se konalo první větší vyjednávání odborů s vedením firmy od poloviny září, kdy Českomoravská konfederace odborových svazů slíbila, že v Česku skoncuje s levnou prací. Brněnští odboráři nyní u tamního dopravního podniku prosazují požadavek na zvýšení platů o pět tisíc korun pro všechny zaměstnance, tedy zhruba o 15 procent. Městská firma původně navrhovala zvýšení platů pouze o tři až pět procent. Přestože se na tomto požadavku při pondělním už čtvrtém jednání o kolektivní smlouvě na příští rok s vedením podniku neshodli, schůzka přinesla první výsledky.

sestricka_2.jpg

Zdravotní sestry dostanou přidáno

Jihomoravský kraj rozdělí nemocnicím 35 milionů
Dva tisíce navíc k hrubé výplatě dostávají nelékařští pracovníci na Jižní Moravě už od července. Peníze pro nemocnice na zvýšení platů třeba zdravotním sestrám nyní schválili krajští zastupitelé na svém posledním jednání.

penize_58.jpg

Starobní důchody od ledna vzrostou o 475 korun

Růst odráží zvyšování cen i mezd v zemi
Průměrný měsíční důchod vzroste od ledna příštího roku o 475 korun. Nařízení o valorizaci schválila vláda, informoval na twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pevná část důchodu, která je pro všechny stejná, vzroste z 2550 na 2700 korun. Procentní díl penze, který se stanovuje podle odpracovaných let a odvedených částek, se upraví o 3,5 procenta. Stejně - tedy o 3,5 procenta - se zvednou i příplatky k penzi pro odbojáře a pozůstalé po nich. Návrh nařízení připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Celkem 5140 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy Revue 10/2017

Sondy REVUE 10/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.10.2017 16:05

KLDR hrozí, že uskuteční „nečekaný a neuvěřitelný" úder na USA!

Pchjongjang vyhrožoval Washingtonu "nepředstavitelným" úderem v nejvíce "neočekávaném" okamžiku.
19.10.2017 16:04

Ukrajinský politik: Krym se může vrátit až po zničení Ruska!

Náměstek ukrajinského ministra pro dočasně okupovaná území a vnitřně vysídlených osob Georgij Tuka uvedl, že Kyjev nebude schopen znovu získat Krym bez „zničení Ruska jako státu".
19.10.2017 16:03

Vědci oznámili začátek „ekologického Armagedonu"!

Skupina výzkumných pracovníků ze Spolkové republiky Německo, Nizozemska a Spojeného království zaznamenala snížení o tři čtvrtiny počtu okřídleného hmyzu po celém Německu.
19.10.2017 16:02

Washington Times: Hlavním problémem NATO není Putin, ale Erdogan!

Hlavním hrozbu NATO nepředstavuje Vladimír Putin, ale „islamista ve vlastních řadách" - „diktátor Turecka" Recep Tayyip Erdogan, napsal Daniel Pipes, autor materiálu pro The Washington Times.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace