Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

seniori1.jpg

Staří lidé bývají snadným terčem násilníků

Vláda tento týden schválila novelu zákona o obětech trestných činů, která přináší více práv seniorům. Při vyšetřování na ně budou brány větší ohledy, budou mít nárok na výslech od speciálně proškolených policistů nebo budou moci požádat o zamezení kontaktu s údajným pachatelem. Podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána patří senioři ke zvlášť zranitelným obětem, jejich práva by tak měla být podobná, jako mají například děti.

CMKOS-logo_11.jpg

Odbory smlouvu TTIP nezatracují, jsou ale bdělé

 Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP; známé také pod názvem Transatlantická zóna volného obchodu se zkratkou TAFTA) je navrhovaná smlouva o volném obchodu mezi EU a USA. Proti způsobu vyjednávání této smlouvy a mnoha nejasnostem má výhrady také Českomoravská konfederace odborových svazů. Proto na dnešní jednání Rady největší odborové centrály přizval její předseda Josef Středula poslance Evropského parlamentu Jana Kellera a náměstka ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Bärtla.

elektrarna-Detmarovice.jpg

ČEZ uzavřel s OKD smlouvu na dodávky 800 tisíc tun uhlí

 ČEZ se na základě právě ukončeného standardního výběrového řízení rozhodl uzavřít s OKD na rok 2016 smlouvu na dodávky černého energetického uhlí pro elektrárnu Dětmarovice v objemu 600 tisíc tun.

OS-PHGN_6.jpg

Vláda na pátý pokus schválila hornické důchody

 Horníci by měli chodit do důchodu o pět let dřív než ostatní

Horníci z hlubinných dolů by měli odcházet do starobního důchodu o pět let dřív než ostatní pracovníci. Pro návrh se dnes vyslovila vláda, která o předloze ministerstva práce a sociálních věcí jednala už popáté. Nová pravidla by měla platit od října příštího roku. Horníci podle nich půjdou do řádného důchodu asi v 58 letech.
lufthansa1.jpg

Smír trval pouhý jeden den

Stávka v Lufthanse po pauze opět pokračuje. Zrušeny jsou i spoje s Prahou. Více než 900 spojů dnes nevyletí kvůli stávce palubního personálu německých aerolinek Lufthansa. Nespokojení zaměstnanci protestovali už v pátek a v sobotu a po nedělní pauze dnes pokračují. Stávkuje se na letištích ve Frankfurtu, Düsseldorfu a nově také v Mnichově. Protest, který je naplánovaný až do pátku tohoto týdne, se dotkne i spojení s Prahou.

amazon1.jpg

Amazon nabízí předvánoční brigádniclá místa

Internetový obchod Amazon hledá do distribučního centra v Dobrovízi 2500 brigádníků. Nyní zde pracuje 1500 stálých zaměstnanců.  Sezonní zaměstnanci by měli pomoct se zpracováním objednávek, jejichž počet v předvánočním období výrazně stoupá. Do konce roku 2017 distribuční centrum zaměstná 2000 stálých a další 3000 sezonních zaměstnanců. Otázkou zůstává, za jakých pracovních podmínek a za kolik budou brigádníci pracovat. To zveřejněno nebylo.

csu_2012_logo_4.jpg

Staví se více. Ale kde a za kolik?

Stavební produkce v září 2015 vzrostla podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně reálně o 2,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,4 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 15,0 %. Byla zahájena výstavba meziročně o 6,3 % bytů více. Dokončeno bylo o 6,7 % bytů více. To jsou na první pohled optimistická čísla, která svědčí o tom, že stavebnictví po letech poklesu se zase dostává do tempa.  

evropa2_2.jpg

Ekonomika EU poroste, i české hospodářství zrychlí tempo

Ekonomika Evropské unie letos vzroste o necelá dvě procenta, euro zóna 1,6 procenta. Zveřejnila to Evropská komise ve své makroekonomické předpovědi. Podle ní české hospodářství zrychlí tempo na 4,3 procenta, ale příští rok pak prudce zpomalí na 2,2 procenta. Komise se zabývala i dopadem migrační krize na evropskou ekonomiku. Ten bude mít na unii jako celek v tomto ohledu malý vliv, ovšem některé státy zasáhne významněji. 

CSSZ.jpg

2016: OSVČ budou platit vyšší zálohy na sociální a zdravotní pojištění

 Živnostníkům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) příští rok stoupnou platby na sociální a zdravotní pojistné. Týká se to těch, kteří mají samostatnou výdělečnou činnost jako svůj hlavní zdroj příjmů. Tedy více než 590 tisíc obyvatel České republiky. I když změna přijde až příští rok, měli by se na ni lidé, kterých se bude týkat, připravit s předstihem.

EFCR.jpg

Ministryně Marksová představila nové operační programy

 Podpora zaměstnanosti, sociálních inovací i podpora osob a domácností ohrožených chudobou a sociálním vyloučením patří mezi hlavní cíle operačních programů financovaných z prostředků EU v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí. V programovém období 2014­–2020 je v Operačním programu Zaměstnanost k dispozici 70 miliard korun. Dalších 750 milionů korun má pomoci prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

Celkem 5140 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.09.2018 09:05

Britský novinář: V Evropě dojde k občanské válce

Britský novinář a spisovatel James Delingpole popsal v svůj dojem o vývoji v Německu. Nejenže se obává, že by to mohlo vést k občanské válce v Německu, ale v celé Evropě.
20.09.2018 09:04

Psycholog: Vesnice pro lůzu nepředstavují problém

Zajímavá předvolební hysterie se spustila kvůli tomu, že v Mostu jedna skupina komunálních politiků má v programu, že se bude snažit o vystěhování tzv. nepřizpůsobivých občanů za město do vesnice pro lůzu.
20.09.2018 09:03

NI: Je čas, aby Amerika uznala Asadovo zřejmé vítězství a odešla!

Ačkoli americká politika vůči Sýrii „je v naprostém chaosu“, stále nemůže uznat, že se Asad skutečně stal „vítězem v občanské válce“, napsal The National Interest.
20.09.2018 09:01

Miroslav Poche se smířil s tím, že nebude ministrem zahraničních věcí

Miroslav Poche už ministrem nebude, neboť ČSSD objevila náměstka na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Prozradil Miroslav Poche, donedávna kandidát ČSSD do Černínského paláce v pořadu Interview na ČT24, který se vysílal třetí zářijovou středu, proč se tak stalo?
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace