Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

elektrina.jpg

Německo a Polsko od výroby elektřiny z uhlí neustoupí

Boj proti změnám klimatu je pro Evropskou unii téma, ve kterém se na mezinárodní scéně vymezuje vůči Spojeným státům. Jenže jak ukazují poslední týdny, členské země nejsou v odklonu od znečišťujícího průmyslu úplně jednotné. Zatímco Francie vidí budoucnost v elektřině vyráběné bez využití uhlí, Německo – uzavírající všechny své jaderné elektrárny do roku 2022 – si to tak rychle dovolit nemůže. Výrazně odlišná je situace v Polsku – jeho energetickém mixu uhlí dominuje zásadním způsobem.

penize_61.jpg

Průzkum: Víc než 40 procent lidí neplatí dluhy záměrně

Téměř pětina českých spotřebitelů neplatí za služby či zboží včas, z toho 42 procent dluhy neplatí záměrně. Češi se tak řadí mezi nejméně poctivé zákazníky v Evropě. Vyplývá to z průzkumu platební morálky mezinárodní inkasní agentury EOS KSI.

potucekexper.jpg

Potůček: Česko má kapitalistické ceny, ale socialistické důchody

Část hrubého domácího produktu (HDP), která putuje v Česku do penzí, se v posledních letech snižuje. Za posledních pět let podíl důchodových výdajů na HDP klesl z 9,7 na 8,3 procenta. Vyplývá to ze zprávy o vývoji hlavních ekonomických ukazatelů, kterou zveřejnil Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. Podle šéfa končící důchodové komise Martina Potůčka by politici měli jasně říct, jaký podíl HDP by do penzí měl putovat.

Skoda_30.jpg

Odboráři ve Škodě by mohli zastavit výrobu až na tři týdny

Stávkou vyhrožují odboráři Škody Auto prakticky každý rok. Tentokrát ale navrhují velmi dlouhý protest. "Pokud firma neuslyší na lidství, zastavíme alespoň na 10 až 20 dní výrobu a tím si volno získáme zpět," píše se v hlavním textu čtvrtečního vydání týdeníku Škodovácký odborář. Reagují tak na neochotu automobilky vyjít zaměstnancům vstříc. Pokud by se takový protest realizoval, šlo by o největší stávku v Česku.

amazon.jpg

Němečtí a italští zaměstnanci Amazonu budou na černý pátek stávkovat

Zaměstnanci amerického internetového prodejce Amazon v Německu a Itálii plánují stávku na černý pátek (Black Friday). Uvedly to odborové svazy obou zemí, které citují agentury Reuters a AFP. Protest proti pracovním podmínkám by mohl ohrozit odbavování objednávek během tohoto dne, kdy díky výrazným slevám zboží padají po celém světě nákupní rekordy.

Penny.jpg

Penny Market na Štědrý den zavře svoje prodejny

Společnost chce, aby její zaměstnanci mohli trávit Vánoce doma
Všech 370 prodejen Penny Marketu letos 24. prosince zavře, přestože zákon umožňuje obchodním řetězcům prodej na Štědrý den až do poledne. Řetězec však rozhodně nezapomíná na své zákazníky, a proto prodlouží otvírací dobu všech obchodů PENNY ve druhé polovině prosince, aby umožnil pohodlné předvánoční nakupování.

OS-KOVO_2.jpg

Odbory a vedení Moravia Cans dojednali kolektivní smlouvu

Důvody pro vyhlášení stávkové pohotovosti pominuly
Vedení společnosti Moravia Cans z Bojkovic na Uherskohradišťsku se včera dohodlo s odboráři, kteří požadovali zvýšení mezd. Jak nás informoval David Šrott z regionálního pracoviště Odborového svazu KOVO ve Zlíně, uzavřením kolektivní smlouvy pominuly důvody pro vyhlášení stávkové pohotovosti.

banner2-1.jpg

Oceláři v Chomutově dostanou přidáno nejméně 1200 korun

Ve hře jsou i vyšší prémie a benefity
Válcovny trub Chomutov, patřící do společnosti Z-Group Steel Holding, a.s., uzavřely s odbory KOVO novou kolektivní smlouvu, která garantuje růst zaměstnaneckých mez o 1200 korun a benefity. Další stokoruny mohou přibýt jako prémie za splnění vytyčených cílů.

Bisnode_36.jpg

V Česku roste podíl firem, které platí vysoké daně

Od roku 2012 klesá počet společností, které v Česku do státní kasy neodvádějí žádnou daň z příjmů, nicméně v celkovém součtu tato skupina podnikatelů tvoří nejpočetnější skupinu. Naopak roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.

Asociace_8.jpg

Obchodování s Ruskem se začíná odrážet ode dna

České firmy podepsaly kontrakty za zhruba 19 miliard korun
Několikaletý pokles vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Ruskou federací je minulostí. Po čtyřletém pádu našich exportů do Ruska bude rok 2017 opět rostoucí. Tempo vývozů do největší země světa za prvních devět měsíců překračuje celkovou míru růstu našich exportů více jak dvojnásobně. Mimořádně dobrý bude i náš import z Ruska, kde vlivem růstu cen klíčových komodit rosteme meziročně o více jak polovinu. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Komerční banka představují u příležitosti návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana v Ruské federaci Analýzu vzájemného obchodu a investic.

Celkem 5140 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

11.12.2017 10:10

Rusko Západu: Vaším úspěchem bylo kobercové vybombardování Rakky!

Ruské ministerstvo obrany reagovalo na prohlášení Jean-Yvese Le Driana o „přisvojení“ si Ruskem „vítězství“ nad teroristickou skupinou „Islámský stát" v Sýrii.
11.12.2017 10:05

Tvrdá slova Varšavy: Existence Ukrajiny není pro Polsko nezbytná!

Existence Ukrajiny není podmínkou pro existenci svobodného Polska, zatímco Kyjev Varšavu potřebuje, prohlásil Jan Parys, šéf politického kabinetu polského ministerstva zahraničí.
11.12.2017 10:04

Americká studie: USA mohou prohrát válku s Ruskem!

Americké ozbrojené síly zaostávají v proces modernizace oproti svým hlavním odpůrcům a nejsou schopny adekvátně reagovat na výzvy v Evropě a Asii, a mohou prohrát i potenciální válku s Čínou nebo Ruskem,
11.12.2017 10:03

Der Spiegel: „Putinův přízrak" se stal viníkem všech problémů Západu!

Na Západě udělali z ruského prezidenta jakýsi „přízrak“, který nese vinu za všechny potíže, napsal Der Spiegel.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace