Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

UP_5.jpg

V srpnu bylo nejméně nezaměstnaných za posledních 19 let

Nezaměstnanost v Česku v srpnu klesla na čtyři procenta z červencových 4,1 procenta. Uchazečů o práci bylo 296 826, což je nejnižší počet od června 1998. Oznámil to Úřad práce ČR. Meziročně se nezaměstnanost snížila o 1,3 procentního bodu. Počet volných pracovních míst se naopak meziměsíčně i meziročně zvýšil.

DP_2.jpg

Odboráři DP Brno žádají zvýšit mzdy zaměstnanců o 5000 korun

Odboráři z brněnského dopravního podniku požadují zvýšení mezd všem zaměstnancům od příštího roku měsíčně o 5000 korun, v průměru to je o 15 procent. Vedení podniku uvedlo, že by to znamenalo zvýšit výdaje na mzdy ročně o 220 milionů korun, s dalšími požadavky by to bylo více než 300 milionů korun, řekl generální ředitel Miloš Havránek. Na včerejším třetím jednání, kde vedení poprvé předložilo protinávrh, se strany na podobě nové kolektivní smlouvy nedohodly. Další jednání je 25. září.

Motol.jpg

Ve FN Motol porušují zákoník práce, ministr ani nemocnice to neřeší

Středula: Za stejnou práci, stejná odměna
Portál a2larm.cz přinesl reportáž o poměrech v prádelně Fakultní nemocnice Motol (http://a2larm.cz/2017/09/budou-penizky-bude-jich-tolik-ze-je-neunesem/). V reportáži se uvádí, že část pracovníků prádelny zaměstnává přímo nemocnice, druhou část soukromá firma Midian Coral, která má s nemocnicí smlouvu. Zatímco zaměstnanci nemocnice dostávali měsíční plat zhruba 14 tisíc Kč, pracovníci Midianu pouze minimální mzdu ve výši 11 tisíc Kč.

penize_56.jpg

Peníze na zvýšení platů jsou, tvrdí volební lídr ČSSD Zaorálek

Peníze na zvýšení platů ve školství i veřejné sféře jsou k dispozici díky růstu ekonomiky. Lze je čerpat i z nespotřebovaných výdajů ministerstev, naopak zvyšování deficitu státního rozpočtu je nepřijatelné. Po jednání s odbory to dnes řekl ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek.

miliardy_5.jpg

Platy příslušníků bezpečnostních sborů by měly od listopadu růst o 3500 Kč

Na bilanční schůzce se shodli Sobotka s Chovancem
Zhruba o 3500 korun by měly od listopadu vzrůst platy policistům, hasičům, celníkům a dalším příslušníkům bezpečnostních sborů. Po bilanční schůzce to řekli premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD). Policista s průměrným měsíčním platem 35 774 korun si tak před Vánoci odnese výplatu 39 351 korun

zima.jpg

Rektoři vyhlásí v říjnu protestní Týden pro vzdělanost

26. září se rozhodne o dalších protestních akcích
Česká konference rektorů (ČKR) vyhlásí na 2. až 6. října protestní Týden pro vzdělanost, řekl po zasedání rektorů její předseda a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Rektorům se nelíbí současný návrh rozpočtu na příští rok, který pro vysoké školy počítá s navýšením o asi 700 milionů korun proti letošku.

CMKOS-logo_68.jpg

Kampaň Odbory v regionech jde do finiše

Stejně jako v minulých letech se občané řady měst České republiky potkali s propagačními stany Českomoravské konfederace odborových svazů. Na těchto akcích pořádaných ve spolupráci s regionálními radami odborových svazů pracovníci informují veřejnost o odborech a jejich činnosti a o sociálním dialogu. Součástí odborářského týmu jsou právníci ČMKOS a odborových svazů, kteří poskytují bezplatné právní poradenství zejména z oblasti pracovního práva. Nechybí ani zábava pro děti.

JC-maslo_2.jpg

Pýcha: Cenu másla prodražují vysoké marže mlékáren a prodejců

Cena kostky másla by se vzhledem k nynějším výkupním cenám mléka měla pohybovat kolem 45 korun. V obchodech ji na úroveň 50 korun i více zvedá vysoká poptávka. Výroba másla sice letos v Česku oproti minulému roku klesla zhruba o pět procent, přesto by ho neměl být nedostatek. Prohlásil to předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

GFK_4.jpg

V Česku loni působilo 740 supermarketů

V Česku loni přibylo 21 prodejen potravinářských řetězců. Na konci roku zde působilo 740 supermarketů, 659 prodejen potravinářských diskontů a 317 hypermarketů. Vyplývá to ze studie analytické firmy GfK. Trhu dominují zahraniční řetězce, kterým sekunduje domácí družstevní síť COOP.

autobus_24.jpg

Za volanty autobusů v Česku schází podle dopravních odborů pět tisíc řidičů

Platy vzrostly, ani to ale nepřilákalo víc lidí mezi řidiče autobusů. Je jich stále málo, dopravní odbory odhadují, že teď chybí 5000 šoférů. Poslední týden ukázal, jak to vypadá v praxi: společnost ČSAD Kladno měla takový nedostatek řidičů, že raději vrátila úřadům licenci na dvě linky. Kraj už pro ně našel náhradu.

Celkem 5140 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy Revue 10/2017

Sondy REVUE 10/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.10.2017 16:05

KLDR hrozí, že uskuteční „nečekaný a neuvěřitelný" úder na USA!

Pchjongjang vyhrožoval Washingtonu "nepředstavitelným" úderem v nejvíce "neočekávaném" okamžiku.
19.10.2017 16:04

Ukrajinský politik: Krym se může vrátit až po zničení Ruska!

Náměstek ukrajinského ministra pro dočasně okupovaná území a vnitřně vysídlených osob Georgij Tuka uvedl, že Kyjev nebude schopen znovu získat Krym bez „zničení Ruska jako státu".
19.10.2017 16:03

Vědci oznámili začátek „ekologického Armagedonu"!

Skupina výzkumných pracovníků ze Spolkové republiky Německo, Nizozemska a Spojeného království zaznamenala snížení o tři čtvrtiny počtu okřídleného hmyzu po celém Německu.
19.10.2017 16:02

Washington Times: Hlavním problémem NATO není Putin, ale Erdogan!

Hlavním hrozbu NATO nepředstavuje Vladimír Putin, ale „islamista ve vlastních řadách" - „diktátor Turecka" Recep Tayyip Erdogan, napsal Daniel Pipes, autor materiálu pro The Washington Times.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace