Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

randstadt.jpg

Pětina českých zaměstnanců si hledá jinou práci

Nejméně spokojení jsou v autoprůmyslu
Kvůli nízké nezaměstnanosti si čeští zaměstnavatelé své pracovníky více předcházejí a ti jsou čím dál spokojenější. I tak si ale pětina pracovníků právě hledá jinou práci. Nejméně šťastné zaměstnance má automobilový průmysl a potravinářská výroba. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Workmonitor personální agentury Randstad.

dovolena_3.jpg

Žebříček dovolených vedou s 30 dny Kuvajt a Francie

V USA zákonnou dovolenou neznají
V Česku dvacet dní, v Kuvajtu a ve Francii třicet, v USA nic. Většina států má ustanoveno minimální pracovní volno, které musí zaměstnanci během roku čerpat. V celosvětovém průměru jde o 17 a půl dne, v Evropě je to průměrně 22 dní za rok.

Veseli.jpg

Růst mezd zažehnal stávku kováků

O dvanáct set korun víc najdou na výplatních páskách už za pár dnů zaměstnanci železáren ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Skončilo tím jak roční vyjednávání, tak stávková pohotovost, napsal Břeclavský deník.

CNB_11.jpg

Centrální banka dál zvýšila úrokové sazby

Česká národní banka ve čtvrtek znovu zvýšila úrokové sazby. Základní sazbu zvedla o čtvrt procentního bodu na 0,5 procenta. Podle ekonomů podraží hypotéky a úvěry. ČNB vedle zvýšení základní sazby zvedla také lombardní sazbu na jedno procento. Diskontní sazbu nechala na 0,05 procenta.

Tesco_4.jpg

Odbory vědí o propouštění od zaměstnanců

O uzavření hypermarketu Tesco ve Zlíně-Malenovicích a hromadném propouštění se dozvěděli odboráři od zaměstnanců, nikoliv od vedení společnosti, tvrdí. Záležitost se týká asi stovky lidí.  „Nejsou nám známy ani další sociální dopady, podmínky či postup, jak bude se zaměstnanci dál postupováno. Nikdo to s námi neprojednal,“ komentoval Ivan Předinský, předseda Odborové organizace zaměstnanců Tesco Stores ČR. Zprávu zveřejnil Zlínský deník.

penize_59.jpg

Ženy vysokoškolačky vydělávají v průměru o 15 000 Kč méně než muži

Ženy s vysokoškolským vzděláním vydělávají v Česku v průměru zhruba o 15 000 korun měsíčně méně než muži s vysokou školou. Dostávají tak za svou práci o 29 procent peněz méně než jejich kolegové s titulem. Propast v odměňování mužů a žen se v ČR zvyšuje právě s rostoucím vzděláním a vyšší pozicí. Ukázala to studie, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo práce. Výsledky analýzy v Praze představily její autorky. Vysoké školy v Česku v posledních letech absolvuje víc žen než mužů.

potraviny_14.jpg

Obchody: Zájem o německé potraviny v Česku roste

Zájem o německé potraviny v Česku v poslední době roste. Podle obchodníků poptávku podpořila i medializace kauzy dvojí kvality potravin mezi východní a západní Evropou. Přibývá i obchodů, které německé potraviny či drogerii dovážejí. Import potravin z Německa se letos do srpna zvýšil meziročně o 9,3 procenta na 21,2 miliardy korun.

OKD_28.jpg

Hornické odbory OKD žádají zvýšení mezd

Odbory v těžební společnosti OKD chtějí, aby zaměstnavatel pro příští rok zvýšil mzdy. Jednají o tom s vedením firmy. Uvedl to předseda Sdružení hornických odborů OKD (SHO) Jaromír Pytlík, který tento týden ve funkci skončí. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský jednání s odbory potvrdil. Černouhelná firma, která je od loňska v úpadku, stále shání desítky pracovníků.
 

Bisnode_35.jpg

Počet britských firem v České republice roste

Uběhl více než rok od jednoho z nejklíčovějších referend v historii Evropské unie. Přesto, že se obyvatelé Velké Británie 23. června 2016 rozhodli odejít z EU, dodnes se vyjednávání o podmínkách odchodu nepohnuly výrazněji vpřed. Nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode však naznačuje, že britské firmy se brexitu obávají a v zahraničí si registrují více firem. „Česká republika, stejně jako další země by z brexitu mohly vytěžit,“ říká analytiča Petra Štěpánová.

mpsv_70.jpg

Více než sedm desítek mikrojeslí je již v provozu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) umožnilo vznik 72 mikrojeslí. V současné době je jich v provozu 71, další se dětem a rodičům otevřou 1. ledna 2018. Projekty na provoz mikrojeslí jsou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost v celkové částce 131 milionů korun.

Celkem 5212 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace