Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

syndrom.jpg

Přepracované zaměstnance ničí syndrom vyhoření

Znepokojivým trendem současnosti se stává syndrom vyhoření vedoucí k tomu, že se lidé cítí unaveni a ztrácejí chuť do práce. Důvody mohou být různé, tím nejobvyklejším bývá dlouhodobý stres a nadměrné množství úkolů, které musí zaměstnanec zvládnout. Kritickým může být období kolem konce roku provázené snahou dotáhnout všechny nedořešené úkoly. Je proto důležité, aby vedení firem dokázalo rizika přepracování včas rozpoznat a v ideálním případě jim předcházelo tím, že zaměstnancům umožní správné vyvážení pracovního a soukromého života.

obed_2.jpg

Obědy v restauracích zdražují, pod sto korun se už lidé nenají v žádném kraji

Naobědvat se za méně než sto korun je v Česku stále obtížnější. Jen za poslední rok vzrostla průměrná útrata za oběd v restauracích o více než pět korun na prosincových téměř 112 korun. Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu. Hlavním důvodem zdražování poledních jídel jsou vyšší ceny surovin.

autobus_28.jpg

Babiš couvl: Peníze řidičům autobusů zajistí kraje

Nařízení, kterým minulá vláda Bohuslava Sobotky k začátku minulého roku zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů, se měnit nebude. Náklady na mzdy řidičů v celkové výši přibližně 420 milionů korun totiž uhradí kraje ze svých rozpočtů. Dnes ráno to na Twitteru napsal premiér Andrej Babiš po jednání s předsedkyní Asociací krajů Janou Vildumetzovou a šéfem Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.

penize_64.jpg

Politikům vzrostou letos platy asi o sedm procent

Vrcholným politikům vzrostou letos rok platy zhruba o sedm procent. Jejich zvýšení bude přibližně o procentní bod nižší než loni. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se měla zvýšit o 4900 korun na 75 900 korun hrubého.

byty_7.jpg

Největší strašáci Čechů: zajistit stáří a dosáhnout na byt

Získání bytu je pro mnohé Čechy zásadním sociálním problémem. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jenž hodnotil sociální podmínky v Česku. K pořízení nového velkého rodinného bytu v Praze je podle expertů třeba mít i milion korun v hotovosti a měsíční příjem aspoň 50 tisíc korun čistého. V krajských městech jsou hypotéky dostupnější.

Bisnode_37.jpg

V roce 2017 se počet nespolehlivých plátců DPH zvýšil o 42 procent

Ke konci loňského roku bylo v ČR evidováno 10 613 nespolehlivých plátců DPH. Meziročně se jejich celkový počet zvýšil o 3 157, a meziročně vzrostl o 42 procent. Statistiky zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

Tripartita-1_2.jpg

Tripartita: Důchodová reforma je pro vládu stěžejní prioritou

Česko by se nemělo otevírat levné práci, varují odbory
Poprvé po říjnových parlamentních volbách ve Strakově akademii ve čtvrtek jednala tripartita o programovém prohlášení vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) na následné společné tiskové konferenci s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem uvedl, že stěžejní bude důchodová reforma. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se také shodli, že pro Českou republiku není žádná alternativa mimo Evropskou unii.

Kauf_2.jpg

Kaufland nejdříve zakázal zaměstnancům na pracovišti jíst a pít, po dni to odvolal

Obchodní řetězec Kaufland v úterý zakázal svým zaměstnancům jíst a pít na pracovišti. Občerstvit se mohli jen ve společenské místnosti nebo kuřárně. Nařízení platilo i pro letní měsíce a výjimku mohli dostat jen pracovníci, kteří měli potvrzení od lékaře. Zákaz se na sociálních sítích setkal s ostrou kritikou. Kaufland ho poté ve středu odvolal. 

Kovo_4.jpg

Odbory v ArcelorMittal Ostrava vyjednaly vyšší mzdy

Zaměstnanci si měsíčně polepší o 1140 korun
Zaměstnancům hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava vzroste tarifní složka mzdy i s náhradami průměrně o 1140 korun. Pracovníci dostanou i jednorázovou odměnu v průměrné výši 9200 korun na zaměstnance. Kolektivní smlouvu podepsalo vedení a odbory KOVO.

SCHILLERO.jpg

Schillerová: Česko má téměř vyrovnaný rozpočet

Loňský výsledek je druhý nejlepší od roku 1997
Ministerstvo financí na dnešní tiskové konferenci informovalo o výsledku státního rozpočtu za loňský rok. Příjmy státu za rok 2017 činily 1 273 miliard korun a výdaje potom 1 279 miliard. Výsledný schodek je tak 6,2 miliardy oproti plánovaným 60 miliardám. Loňský výsledek je tak druhý nejlepší od roku 1997.

Celkem 5212 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.01.2018 23:05

Erik Best: Zeman je českým Obamou

Všichni statisticky významní poražení z prvního kola prezidentské volby (Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer a Mirek Topolánek) podpořili Jiřího Drahoše. Píše na svém blogu Erik Best.
19.01.2018 23:04

Rusko: Ukrajina se připravuje na novou válku!

V Moskvě považují ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu důkazem o přípravách na novou válku, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.
19.01.2018 23:03

Německý Stern informoval o ruských pekelných zbraních

V Rusku se objeví modifikace jedné z nejsilnějších a nejstrašlivějších zbraní – těžkého raketometu TOS-1, napsalo německé vydání Stern.
19.01.2018 23:02

DW: Mladý kancléř z Rakouska vyvolává u Merkelové bolesti hlavy!

Šéf Rakouska Sebastian Kurtz se svojí „drzou sebedůvěrou" a „populismem" je pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nepříjemným politikem, napsaly Deutsche Welle.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace