Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

svickova.jpg

Hospody zdraží, majitelé chtějí za málo peněz kvalitní personál

Průměrná mzda v pohostinství činila 17 tisíc korun
Navýšení spodní mzdové hranice na začátku roku se výrazně dotkne i restaurací a dalších stravovacích zařízení, které na něj i další faktory zareagují zdražením. Minimální mzda se s 1. lednem zvedla o 1200 na 12200 korun.

CMOS-skolstvi_19.jpg

První jednání školských odborů a ministra školství R. Plagy v roce 2018

Odboráři předali petici s 23 058 podpisy
V úterý 2. 1. 2018 proběhlo jednání mezi ministrem školství Robertem Plagou, zástupci odborů Františkem Dobšíkem a Markétou Seidlovou (Českomoravský odborový svaz pracovníků školství) a Petrem Baierlem (Vysokoškolský odborový svaz). Zástupci odborů (kteří zároveň zastupovali petiční výbor) seznámili ministra s výsledkem petice, kterou podepsalo 23 058 petentů. Petici iniciovaly odbory, chystají se předat ji také předsedovi vlády Andreji Babišovi.

OSPO_color_RGB_10.jpg

Odboráři v obchodu rozšířili svou působnost o další řetězce i logistická centra

Odborový svaz pracovníků obchodu loni rozšířil svou působnost například o velké obchodní řetězce Marks&Spencer, H&M a UNI HOBBY, logistické centrum společnosti Amazon a rodinnou firmu Karlovarské minerální vody. V každé z těchto velkých společností vznikla základní odborová organizace, která hájí zájmy zaměstnanců a se zaměstnavateli vyjednává výši mezd a pracovní podmínky.

stravovani.jpg

Správně najezený zaměstnanec je spokojený a produktivní

Univerzita v Utahu v USA provedla v roce 2014 výzkum na více než 19 000 zaměstnancích zaměřený na stravování v průběhu pracovního dne. Zjistilo se, že ti, kteří jedli nezdravě, měli dokonce o 66 % nižší produktivitu oproti zbytku.

paragrafy_3.jpg

Přelomové rozhodnutí soudu: placená dovolená i pro OSVČ

Je to pár dní, co Evropský soudní dvůr rozhodl, že na placenou dovolenou mají nárok i osoby samostatně výdělečně činné, které pracují pro nějakou firmu každý měsíc za provizi či honorář. U nás jde o takzvaný švarcsystém. Na přelomový verdikt upozornil server Česká justice.

avrar.jpg

Virtuální realita? Realita dneška!

Loni na podzim zahájila činnost Asociace virtuální a rozšířené reality, stalo se tak v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze. O založení asociace informovali její inspirátoři a zakladatelé Martin Kotek a Jakub Stejskal. O co se vlastně jedná?

Sev-en_4.jpg

Zaměstnanci Severní energetické dostali výrazně přidáno

Lidé pracující v hnědouhelných dolech v severních Čechách měli povedené Vánoce. Alespoň tedy ti, kteří pracují pro Pavla Tykače. Jeho skupina Sev.en (dříve Severní energetická) v nové kolektivní smlouvě na příští tři roky navýšila zaměstnancům mzdy téměř o pětinu. „Za tříleté období růst dosahuje v kumulaci historické úrovně od 17 do téměř 21 procent" uvedla mluvčí skupiny Gabriela Sáričková Benešová.
 

Minimalni-mzda.jpg

Minimální mzda od pondělí vzrostla o 1200 Kč

Od ledna se už čtvrtým rokem po sobě zvedne minimální mzda, tentokrát o jedenáct procent z 11 000 na 12 200 korun hrubého měsíčně. Zvýšení odsouhlasila ještě bývalá koaliční vláda Bohuslava Sobotky. Zároveň se zvyšuje i státní příspěvek pro zaměstnavatele, kteří ve svojí firmě zaměstnávají více než polovinu lidí s postižením. Nově jim stát na jejich mzdy může přispět až 13 tisíc korun.

Bosch-Logo.jpg

Budějovický Bosch zvedne plošně platy o 6,3 procenta

O čtyři až šest procent zvýší mzdy zaměstnancům v příštím roce některé jihočeské firmy jako Robert Bosch, Madeta nebo Viscofan CZ. Další firmy o platech ještě jednají s odbory. O čtyři až šest procent zvýší mzdy zaměstnancům v příštím roce některé jihočeské firmy jako Robert Bosch, Madeta nebo Viscofan CZ. Další firmy o platech ještě jednají s odbory.

szdc.jpg

Odbory se nedohodly s vedením správy železnic na růstu mezd

Železniční odbory se s vedením Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nedohodly na zvýšení mezd zaměstnanců pro příští rok. Další jednání se uskuteční až ve třetím lednovém týdnu. Do té doby bude platit částečně původní kolektivní smlouva a mzdové opatření, které zohlední pouze růst některých příplatků. Na něm se firma s odbory dohodla. Toto opatření bude platit do doby, než se vedení se zástupci zaměstnanců shodne na nové kolektivní smlouvě, informoval mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Celkem 5212 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.01.2018 23:05

Erik Best: Zeman je českým Obamou

Všichni statisticky významní poražení z prvního kola prezidentské volby (Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer a Mirek Topolánek) podpořili Jiřího Drahoše. Píše na svém blogu Erik Best.
19.01.2018 23:04

Rusko: Ukrajina se připravuje na novou válku!

V Moskvě považují ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu důkazem o přípravách na novou válku, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.
19.01.2018 23:03

Německý Stern informoval o ruských pekelných zbraních

V Rusku se objeví modifikace jedné z nejsilnějších a nejstrašlivějších zbraní – těžkého raketometu TOS-1, napsalo německé vydání Stern.
19.01.2018 23:02

DW: Mladý kancléř z Rakouska vyvolává u Merkelové bolesti hlavy!

Šéf Rakouska Sebastian Kurtz se svojí „drzou sebedůvěrou" a „populismem" je pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nepříjemným politikem, napsaly Deutsche Welle.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace