Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Autobus_27.jpg

Jihomoravský kraj hledá nové dopravce

Hrozí stávka, varují dopravní odbory
Pět autobusových dopravců částečně vypovědělo Jihomoravskému kraji smlouvy na dopravu. Kraj proto chystá vypsání soutěží na nové. Příští rok navíc znovu hrozí stávka, kterou Jihomoravané zažili v dubnu. Krajskému úřadu vypověděli dopravci smlouvy v šesti oblastech. Kraj hledá nové dopravce pro tři oblasti na Boskovicku, dvě na Brněnsku a jednu z oblasti jihovýchod, napsal Vyškovský deník.  

OSPO_color_RGB_6.jpg

Prodavačky Vesny si postěžovaly na výši mezd a vzápětí přišly o prémie

Když zaměstnankyně společnosti Vesna v září daly hlasitě najevo nespokojenost s výší svých příjmů a s neochotou firmy jednat o jakémkoli zvýšení mezd, některé z nich se bály msty. Nyní vyšlo najevo, že obavy byly oprávněné. Ženy, které před novináři vystoupily na tiskové konferenci, přišly o prémie, napsala Mladá fronta DNES.

kovoN250.jpg

Vítkovická Heavy Machinery opakovaně odkládá výplaty mezd

Odbory KOVO vyhlásily stávkovou pohotovost
(Aktualizováno 18. 10.) Stávkovou pohotovost vyhlásili odboráři ze společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která patří do strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) podnikatele Jana Světlíka. Důvodem je nedodržení řádného výplatního termínu. Mluvčí Vítkovic Eva Kijonková uvedla, že firma odborářům posunutí výplat oznámila a část mezd plošně vyplatila.

lithium-battery-cr2032.jpg

Australané se chtějí dohodnout s novou vládou na těžbě lithia

O těžbu lithia na Cínovci, která se stala předmětem ostrého předvolebního boje, mají Australané nadále zájem. Potvrdil to ředitel European Metals Holdings Keith Coughlan. Firma vyhlíží naději na jednání o tématu s novou vládou. Přitom právě hnutí ANO ostře kvůli příslibu těžby útočilo na ČSSD.

BDO_2.jpg

Průzkum: Česko je pro investory nejatraktivnější zemí ve východní Evropě

Česká republika je pro investory nejatraktivnější ze zemí někdejšího východního bloku. Proti minulému roku si Česko ve světovém žebříčku polepšilo o tři místa na 23. pozici za Tchaj-wanem a před Izrael. Vyplývá to z mezinárodního ekonomického žebříčku, který sestavuje poradenská firma BDO ve spolupráci s Hamburským institutem mezinárodní ekonomiky od roku 2012.

Sondy REVUE 10/2017

 leták říjen

Profesia_2.jpg

Pracovní veletrh Profesia Days odstartuje zítra v pražských Letňanech

Právníci ČMKOS budou návštěvníkům poskytovat bezplatné poradenství
Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který startuje přesně za týden, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

lekari_11.jpg

Ministr Ludvík ambulancím ani lékárnám nepřidá

Stávka ambulantních specialistů a praktických lékařů 18. října, kterou podpořily i dva tisíce lékáren, nepřinese praxím více peněz. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík uvedl, že v rozpočtu na rok 2018 víc peněz není. Z 16 miliard korun, které rozdělí úhradová vyhláška navíc oproti letošku, jde 7,1 miliardy na růst platů a mezd v nemocnicích, 1,5 miliardy na příplatek pro sestry ve směnném provozu, 1,5 miliardy pro následnou péči a 1,5 miliardy na centrové léky. Zbylé čtyři miliardy korun byly rozděleny mezi ostatní segmenty. 

tramvaj.jpg

Chcete přidat? Běžte jezdit do Vídně, doporučil řidičům ředitel MHD Brno Havránek

Asi padesátka řidičů se ráno sešla před budovou dopravního podniku v Novobranské ulici v Brně. Za jejími okny totiž vedení už popáté jednalo se zástupci odborů o podmínkách kolektivní smlouvy na příští rok. Strany se ale nedohodly a spory se ještě prohloubily. Pokaždé, když kolem projela tramvaj, mávali na ni shromáždění řidiči reflexními vestami. Ty ostatně dnes viděli za předními skly vozidel i cestující. Tímto symbolem se do protestu zapojili i řidiči, kteří museli do práce a před budovu dopravního podniku nemohli přijít.

rucicky.jpg

Mladí vsetínští truhláři ovládli odborářskou soutěž Zlaté české ručičky 2017

Velký úspěch si připsali na konto truhláři ze vsetínské Střední odborné školy Josefa Sousedíka. V soutěži Zlaté české ručičky, do které se žáci pod vedením učitele odborného výcviku Jana Kratiny přihlásili už podruhé, získali osm diplomů za první místo, osm diplomů za druhé místo a pět diplomů za třetí místo. K tomu dalších pět čestných uznání. Jednotlivci i kolektivy soutěžili v kategorii dřevěných hraček, hlavolamů a stavebnic.

Celkem 5212 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace