Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Odboráři představili studii k euru a návrh na růst minimální mzdy

 MM1

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) na dnešní tiskové konferenci představila analýzu k výhodám a nevýhodám přechodu na euro. Zároveň předseda ČMKOS Josef Středula seznámil novináře s návrhem odborové centrály na zvýšení minimální mzdy pro rok 2019.

tripartita8_13.jpg

Odbory a zaměstnavatelé podpořili na tripartitě růst důchodů

Zástupci zaměstnavatelů i odborů v rámci včerejší tripartity souhlasili s plánem vlády na výrazné zvýšení důchodů v příštím roce. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula ale zároveň požadují po vládě, aby zajistila udržitelné financování důchodů i do budoucna. Podle šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého stát bez penzijní reformy hazarduje se životy seniorů.

josef-stredula-cmkos-odbory-odborar-v0_6.jpg

Odbory usilují o kratší pracovní týden

Pozice odborů sílí a ukazuje to i nejnovější požadavek na zkrácení pracovní doby. Podle návrhu, který zmínil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula, by měli Češi pracovat namísto 40 hodin jen 37,5 hodiny týdně. Předseda vlády to však nepovažuje v tomto volebním období za reálné, napsal server iDNES.cz.

manpower_22.jpg

Firmy budou i v následujícím čtvrtletí nabírat zaměstnance, ale pomaleji

I ve druhém čtvrtletí letošního roku budou společnosti nabírat zaměstnance. Nábor ale bude pomalejší. Vyplývá to z výsledků průzkumu "ManpowerGroup Index trhu práce" pro druhé čtvrtletí 2018. A jaká jsou konkrétní čísla? Sedm procent zaměstnavatelů očekává nárůst počtu zaměstnanců, pět procent snížení a celých 87 procent zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Čistý index trhu práce pro ČR pro druhý kvartál letošního roku má hodnotu +2 %.

sestry_2.jpg

Sestry karlovarské krajské nemocnice se dočkaly zvýšení platů

Zdravotní sestry v Karlovarské krajské nemocnici se konečně dočkaly dlouho očekávaného navýšení platů. Poté, co odbory podepsaly s vedením Karlovarského kraje kolektivní smlouvu, mohlo být rozděleno 20 milionů korun mezi zdravotní sestry s praxí nad patnáct let. „Přes sto sester se tak přiblížilo k tabulkovým platům, po kterých tak dlouho volaly," uvedla předsedkyně představenstva Jitka Samáková.

Crystalite_2.jpg

Ve sklárnách Crystalite Bohemia stoupl obrat i mzdy zaměstnanců

České sklo má ve světě stále svůj zvuk. Dokazuje to i stoupající úspěch společnosti Crystalite Bohemia, která po krachu v roce 2008 koupila sklárny ve Světlé nad Sázavou a vrátila jim bývalou prosperitu. Obrat společnosti, která kromě Světlé vlastní také sklárnu v moravské Květné, se v loňském roce vyšplhal 1,26 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst zhruba o 190 milionů korun. Většina produkce ze skláren v současnosti míří do zahraničí.

Bisnode_41.jpg

Víc než 1100 firem v insolvenci bylo převedeno na bílého koně

V posledních pěti letech, těsně před vyhlášením insolvenčního řízení nebo exekuce, změnilo svého majitele víc než 1100 českých firem. Novým vlastníkem se stala fyzická osoba, která v minulosti firmu nikdy nevlastnila. „Ve většině případů se s velkou mírou pravděpodobnosti jednalo o převod společností před krachem na tak zvané bílé koně,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

vitkovice_2_2.jpg

Vítkovické strojírny vyhlásí tento týden insolvenci

Zaměstnanci dosud nedostali výplatu za leden a únor
Vítkovické strojírny na sebe tento týden podají návrh na insolvenci. Většina z jejich zhruba 650 zaměstnanců dostane výpovědi. Řekl to dnes předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomír Mišun, podle kterého to odborářům oznámili zástupci vedení firmy.

kvasiny_2.jpg

Kvasinské Škodovce zatím stávka nehrozí

Zavedení atypických směnných provozů zatím nehrozí
Ani po pátém kole kolektivního vyjednávání se odbory s vedením kvasinské Škodovky nedohodly. Vyjednávání ale přineslo částečný oboustranný kompromis. Automobilka například přišla s návrhem kolektivní smlouvy na jeden rok. V této chvíli by navíc nemělo být na pořadu dne vyjednávání o celoplošném zavedení atypických směnných provozů. Odbory ale stále požadují vyšší zaměstnanecké mzdy.

Zlin_Region_CoA_CZ-svg.jpg

Zlínský kraj: Průměrná mzda je druhá nejnižší v ČR

Chvost republiky. I to je možná důvod, proč průměrná mzda ve Zlínském kraji je druhá nejnižší v ČR. To i přesto, že se za poslední čtvrtletí 2017 zvýšila o devět procent na 28 406 Kč. „Skoro nejnižší mzdy tu máme už delší dobu,“ říká ředitelka krajského úřadu práce Miriam Majdyšová.

Celkem 5254 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.03.2018 03:20

Proč Boston kupuje ruský plyn. když je přitom USA vývozcem plynu?

Proč stojí zahraniční lodě s ruským plynem v bostonském  přístavu, když Spojené státy jsou přitom velkým exportérem zemního plynu?
21.03.2018 01:15

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
21.03.2018 01:14

Zatáhněte za záchrannou brzdu než „vozík“ narazí do zdi!

Samozřejmě, v Rusku není demokracie, jak ji chápeme, ale když nyní Norbert Röttgen, předseda Výboru pro zahraniční věci v Bundestagu, poukazuje na to, že ruské volby nebyly svobodné, tak se člověk ptá, jestli si předtím myslel něco jiného.
21.03.2018 01:13

Připomenou, že Rusko je zaostalá země. To je blbci oblíbený stereotyp

"Proto ten tlak na cenzuru "sociálních sítí" a proto ty útoky na šiřitele nezávislých informací a názorů. Opakuji - nezávislých informací a názorů," píše komentátor současného dění Ivan David, když se zaposlouchal do pořadu Českého rozhlasu. 
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace