Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

CSU_14.jpg

Mzdy v Česku dál rostou, průměr přesahuje 29 tisíc korun

Dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu stále nedosáhnou
Průměrná mzda v Česku se v letošním třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o 6,8 procenta na 29 050 korun. Zaměstnanci tak dostávali v hrubém průměrně o 1840 korun víc než před rokem. Reálně po zohlednění růstu spotřebitelských cen měsíční výdělek vzrostl o 4,2 procenta. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.

sestra.jpg

Krajská zdravotní v Ústí n. Labem zvýší mzdy o 10 procent

Lékaři tam berou 90 tisíc, sestry 30 tisíc korun
Tarifní mzdy zaměstnanců Krajské zdravotní by se od příštího roku měly zvýšit o desetinu. Záměr zvýšit mzdy schválilo představenstvo společnosti, pod kterou spadá pět páteřních krajských nemocnic v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově, řekl její mluvčí Ivo Chrástecký. Firma tak chce navázat na desetiprocentní zvýšení tarifů z letošního roku.

Manpower_20.jpg

Středočeské firmy automobilového průmyslu zvyšují mzdy

Průměrná mzda dělníka bude i 33 tisíc korun
Středočeské firmy, které působí v oblasti automobilového průmyslu, zvýšily nebo budou zvyšovat mzdy svým zaměstnancům. V obou velkých středočeských automobilkách, v mladoboleslavské Škoda Auto i kolínské TPCA, se nyní o růstu mezd jedná, v brandýském Continentalu již vyjednávání skončilo. Automobilky navíc podle manažera marketingu a náboru agentury ManpowerGroup Jiřího Halbrštáta udávají tempo zbytku trhu práce.

MPSV_75.jpg

MPSV nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu

Projekty podpořily spolupráci mezi obcemi
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu NKÚ, které se týkají projektů Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR financovaných z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). Uvedené projekty byly připraveny, vyhodnoceny a následně zrealizovány v souladu se všemi platnými pravidly. NKÚ ve svých závěrech neuvedl ani jeden konkrétní předpis, který měl být porušen. Nezávislé audity ministerstva financí a Evropského účetního dvora na projektech nenašly žádné pochybení.

CD_2.jpg

Režijní jízdenky ČD nebudou pro tratě v tendrech

Režijní jízdenky Českých drah nebudou platit na železničních tratích, které stát v příštích letech pomocí veřejných soutěží otevře konkurenci Českých drah. V pátek to uvedl předseda Odborového sdružení železničářů Martin Malý. Jízdné zdarma pro železničáře bude rovněž zrušeno v komerčních vlacích, v obou případech ale budou tyto výhody svým zaměstnancům ve formě zaměstnaneckých benefitů poskytovat přímo České dráhy a Správa železniční dopravní cesty.

penize_62.jpg

Německé příhraniční firmy slibují Čechům mzdu až 40 tisíc

Příhraničí bojuje o zaměstnance. Ať v Česku, Polsku nebo Německu, firmy se přetahují o lidi. Zájemcům o práci v Německu teď navíc přijely do Liberce radit i pracovnice úřadu práce se sídlem v Bautzenu. Firmám na české straně se to ale nelíbí.

OSPO_color_RGB_8.jpg

Jak na „kočkopsa“? Zavřeme velké prodejny o všech státních svátcích!

 Velké obchody měly loni i letos o státních svátcích zavřeno. Tak jim to nakázal zákon, který v uplynulém období protlačila ČSSD. To by se už v příštím roce mohlo změnit. ODS chce zákaz prodeje o svátcích zrušit. Zákon vadí i dalším stranám včetně nejsilnějšího ANO. Zprávu „ODS s ANO chtějí skoncovat se zákazem prodeje o svátcích“ uveřejnily novinky.cz. E-sondy přinášejí reakci předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáty Burianové.

islam.jpg

Podíl muslimů na obyvatelstvu v evropských zemích stále roste

V Německu by do roku 2050 ze současných šesti vzrostl na 11 %
Podíl muslimů na německém obyvatelstvu by se do roku 2050 mohl ze současných asi šesti procent zvýšit na jedenáct. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnil americký výzkumný ústav Pew Research Center. Badatelé vycházeli z předpokladu, že do Německa nebudou přicházet žádní uprchlíci a "normální" přistěhovalci z řad studentů, lidí hledajících práci a rodinných příslušníků budou přicházet zhruba ve stejném počtu jako v uplynulých desetiletích.

CSU_13.jpg

Každý Čech loni spořádal 785,6 kilogramů potravin

V přepočtu je to více než jedna kráva
Spotřeba potravin v Česku loni vzrostla o 1,9 procenta, na každého Čecha tak v průměru připadá 785,6 kg potravin. Vzrostla například spotřeba mléka a mléčných výrobků o 2,1 procenta na 247,5 kilogramu. Dnes to uvedli zástupci Českého statistického úřadu na tiskové konferenci. Loni také vzrostla o dvě procenta spotřeba ovoce a o téměř tři procenta spotřeba zeleniny. Dlouhodobě roste spotřeba masa, loni to bylo 80,3 kilogramu, proti roku 1950 skoro dvojnásobek.

Evropsky-pilir.jpg

Ke zlepšení pracovních podmínek vyzvala Unie v dokumentu Evropský sociální pilíř

Středula žádá celoevropskou minimální mzdu
Spravedlivá mzda a zlepšení bezpečnosti na pracovišti jsou součástí agendy, kterou schválili ministři členských zemí EU. Dokument ale není závazný. Pomoc nezaměstnaným, spravedlivá mzda, dostupná zdravotní péče nebo vyšší bezpečnost na pracovišti. Právě takové principy obsahuje Evropský pilíř sociálních práv, který podepsali premiéři členských zemí EU, šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker a předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani na sociálním summitu ve švédském Göteborgu.

Celkem 5254 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REV|UE 12/2017

Sondy REVUE 12/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

15.12.2017 14:05

Jan Schneider: Slovo do pranice

Jinak to nejde nazvat, ale je nezbytné, aby v současné hysterii okolo minulosti pánů Zdeňka Ondráčka a Lubomíra Metnara zazněl i disentní, tedy nesouhlasný názor! Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
15.12.2017 14:04

Financial Times: Na Nový rok Brity zahřeje „sankční“ ruský plyn!"

Během novoročních prázdnin se domy Velké Británii kvůli uzavřenému potrubí v Severním moři budou vyhřívat ruským plynem, informují The Financial Times.
15.12.2017 14:03

Ruská obrana obvinila Pentagon ze lhaní celému světu!

Ministerstvo obrany upozornilo na rozpory mezi výroky amerického prezidenta Donald Trump o porážce „Islámského státu“ a o plánech Pentagonu zůstat v Sýrii až do vítězství nad terorismem.
15.12.2017 14:02

Cohen: V USA chtějí kriminalizovat jakékoliv kontakty s Ruskem!

Spojené státy dělají všechno pro to, aby prohlásily jakékoliv kontakty s Ruskem za nezakonné, poukazuje rozhořčeně Stephen Cohen, americký profesor, odborník na Rusko.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace