Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

VAG-LOGO-3D_HKS_NEUedi_2.jpg

Protest odborů v hodonínském VAGu přinesl zaměstnancům vyšší mzdy

Hodonínská armaturka VAG se dohodla s odbory na zvýšení mezd zhruba o 10 procent. Zaměstnanci dostanou ve dvou etapách přidáno dohromady 2500 korun. Vedl k tomu i páteční protest dělníků před továrnou, řekl předseda odborové organizace OS KOVO Václav Potužník. Vedení firmy dnes v tiskovém prohlášení uvedlo, že půjde o nejvyšší nárůst mezd za poslední roky. Vyjednávání o kolektivní smlouvě, která platí na rok, začalo v listopadu. Společnost je největším výrobcem armatur v ČR, zaměstnává téměř 600 lidí.

trolejbus-e1435395667812.jpg

Dopravní podniky Plzeň přidají svým řidičům na mzdách 10 procent

Dva roky za sebou navýšení platů o 10 procent a v dalších letech navýšení o inflaci a k tomu jedno procento navíc. Tak vypadá nová kolektivní smlouva pro řidiče po ročním vyjednávání v Plzeňských městských dopravních podnicích. Uzavřena byla v minulém týdnu a řeší situaci do roku 2025. První navýšení mzdy o 10 procent je naplánované na příští rok.

Dum_odborovych_svazu.jpg

Na prodej Domu odborových svazů v Praze byla vyhlášena veřejná soutěž

Odborové svazy vyhlásily 1. března veřejnou soutěž na prodej Domu odborových svazů (DOS) na náměstí W. Churchilla na pražském Žižkově. Budova má kapacitu několikanásobně převyšující současné potřeby odborových svazů, které v ní využívají zhruba 20 procent kancelářské plochy. Náklady spojené s vlastnictvím památkově chráněné budovy jsou značné.

Deti_3.jpg

Ministerstvo práce dá 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin

Obědy jsou financovány z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám
Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně. Aktuálně vyhlásilo výzvu „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“, která se vztahuje na školní rok 2018/2019. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

valeo2.jpg

V Humpoleckém závodě Valeo zažehnali stávku

Odbory KOVO vyjednaly růstu mezd o 11,5 procenta
V humpoleckém závodě Valeo Compressor Europe skončila stávková pohotovost. Odboráři se s vedením podniku dohodli na platech a dalších podmínkách. Společně také chtějí zapracovat na zlepšení image firmy. U dělnických profesí ve Valeu se základní složka mzdy letos zvýší dvakrát. Po lednové tisícovce dojde ještě od 1. července k navýšení tarifů o dalších 1200 korun.  „Celkem jde o přidání ve výši 11,5 procenta tarifní průměrné dělnické mzdy,“ informoval předseda odborů OS KOVO ve firmě Miloš Král.

VAG-LOGO-3D_HKS_NEUedi.jpg

Odboráři armaturky protestovali před branami závodu za zvýšení mezd o 12 procent

Spor o mzdy vyhání zaměstnance VAG Hodonín k protestu před brány podniku. Odhadem až třetina z šesti set pracovníků vyjádří nespokojenost s výší platů v pátek ráno. Tamní odboráři požadují nárůst mezd o 12 procent, vedení firmy vyrábějící vodárenské armatury nabídlo polovinu.

MPSV_13.jpg

Nová výzva přinese dalších 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně. Aktuálně vyhlásilo výzvu „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“, která se vztahuje na školní rok 2018/2019. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

IG-Metall_6.jpg

V Německu volí závodní rady

„Volby závodních rad jsou tu pro nás“ to je slogan, pod kterým německé kovácké odbory propagují volby do podnikových závodních rad, které byly zahájeny 1. března. V pracovních oborech, které odborový svaz IG Metall zastupuje, působí 78 000 jejich členů v závodních radách ve více než 11 000 podnicích. Od roku 2014 vzrostl počet závodních rad jejich zvolením v podnicích, kde tato zastupitelská grémia zaměstnanců dříve nepůsobila, o 7,6 procenta.

OS_2.jpg

Odbory v nemocnicích žádají vyšší mzdy i pro nezdravotníky

Zaměstnancům Rokycanské i ostatních krajských nemocnic se od ledna zvýšily mzdy, ale ne všem stejně. Zatímco lékařům a sestrám se zvedly o 10 %, lidem v takzvaných nezdravotnických profesích, tedy například údržbářům a jiným dělníkům, jen o 5 procent. Odborářům se to nelíbí a chtějí jednat o mzdách s vedením kraje. Schůzka na vedení se uskuteční dnes.

stravenky-CR_2_4.jpg

Zájem o stravenky výrazně roste i v malých firmách

Ve velkých firmách dostává stravenky 95 % zaměstnanců
Stravenky již mnoho let patří mezi nejoblíbenější benefity zaměstnanců i zaměstnavatelů. Dokonce za poslední tři roky vzrostl počet firem, které začaly stravenky svým zaměstnancům poskytovat.

Celkem 5254 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.03.2018 03:20

Proč Boston kupuje ruský plyn. když je přitom USA vývozcem plynu?

Proč stojí zahraniční lodě s ruským plynem v bostonském  přístavu, když Spojené státy jsou přitom velkým exportérem zemního plynu?
21.03.2018 01:15

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
21.03.2018 01:14

Zatáhněte za záchrannou brzdu než „vozík“ narazí do zdi!

Samozřejmě, v Rusku není demokracie, jak ji chápeme, ale když nyní Norbert Röttgen, předseda Výboru pro zahraniční věci v Bundestagu, poukazuje na to, že ruské volby nebyly svobodné, tak se člověk ptá, jestli si předtím myslel něco jiného.
21.03.2018 01:13

Připomenou, že Rusko je zaostalá země. To je blbci oblíbený stereotyp

"Proto ten tlak na cenzuru "sociálních sítí" a proto ty útoky na šiřitele nezávislých informací a názorů. Opakuji - nezávislých informací a názorů," píše komentátor současného dění Ivan David, když se zaposlouchal do pořadu Českého rozhlasu. 
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace