Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Penny.jpg

Penny Market na Štědrý den zavře svoje prodejny

Společnost chce, aby její zaměstnanci mohli trávit Vánoce doma
Všech 370 prodejen Penny Marketu letos 24. prosince zavře, přestože zákon umožňuje obchodním řetězcům prodej na Štědrý den až do poledne. Řetězec však rozhodně nezapomíná na své zákazníky, a proto prodlouží otvírací dobu všech obchodů PENNY ve druhé polovině prosince, aby umožnil pohodlné předvánoční nakupování.

OS-KOVO_2.jpg

Odbory a vedení Moravia Cans dojednali kolektivní smlouvu

Důvody pro vyhlášení stávkové pohotovosti pominuly
Vedení společnosti Moravia Cans z Bojkovic na Uherskohradišťsku se včera dohodlo s odboráři, kteří požadovali zvýšení mezd. Jak nás informoval David Šrott z regionálního pracoviště Odborového svazu KOVO ve Zlíně, uzavřením kolektivní smlouvy pominuly důvody pro vyhlášení stávkové pohotovosti.

banner2-1.jpg

Oceláři v Chomutově dostanou přidáno nejméně 1200 korun

Ve hře jsou i vyšší prémie a benefity
Válcovny trub Chomutov, patřící do společnosti Z-Group Steel Holding, a.s., uzavřely s odbory KOVO novou kolektivní smlouvu, která garantuje růst zaměstnaneckých mez o 1200 korun a benefity. Další stokoruny mohou přibýt jako prémie za splnění vytyčených cílů.

Bisnode_36.jpg

V Česku roste podíl firem, které platí vysoké daně

Od roku 2012 klesá počet společností, které v Česku do státní kasy neodvádějí žádnou daň z příjmů, nicméně v celkovém součtu tato skupina podnikatelů tvoří nejpočetnější skupinu. Naopak roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.

Asociace_8.jpg

Obchodování s Ruskem se začíná odrážet ode dna

České firmy podepsaly kontrakty za zhruba 19 miliard korun
Několikaletý pokles vzájemného obchodu mezi Českou republikou a Ruskou federací je minulostí. Po čtyřletém pádu našich exportů do Ruska bude rok 2017 opět rostoucí. Tempo vývozů do největší země světa za prvních devět měsíců překračuje celkovou míru růstu našich exportů více jak dvojnásobně. Mimořádně dobrý bude i náš import z Ruska, kde vlivem růstu cen klíčových komodit rosteme meziročně o více jak polovinu. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Komerční banka představují u příležitosti návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana v Ruské federaci Analýzu vzájemného obchodu a investic.

Siemens_2.jpg

Siemens propustí po celém světě 6900 zaměstnanců

Odboráři z IG Metall se bouří, politici varují před porušením sociálního smíru v Německu
Společnost Siemens oznámila, že po celém světě propustí 6900 lidí, z toho zhruba polovinu v Německu. Na tamní politické scéně otřesené krachem jednání o nové koaliční vládě tím vyvolala velké pozdvižení. Odboráři sdružení v mocném svazu IG Metall už organizují protesty a hrozí masovými stávkami.

OKD_29.jpg

Důlní společnost OKD zaměstnala téměř 200 nových lidí, další hledá

Těžební společnost OKD zaměstnala během uplynulých devíti měsíců téměř 200 nových horníků, zámečníků a elektrikářů. Další desítky pracovníků firma dále hledá. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský. I se zaměstnanci z dodavatelských firem nyní v OKD pracuje okolo 9500 lidí. Černouhelná společnost OKD je od loňska v úpadku.

EU.jpg

První evropský sociální summit po 20 letech

Unie přijala pilíř sociálních práv, není ale nezávazný
Zástupci členských států EU přijali na neformálním summitu ve švédském Göteborgu evropský pilíř sociálních práv. To je dvacítka principů, podle kterých by měla být formulována budoucí evropská sociální politika. Dokument je rozdělen do tří kapitol: první se týká rovných příležitostí a přístupu na trh práce, druhá pak spravedlivých pracovních podmínek a třetí sociální ochrany a začleňování. Dokument je ale jen souborem doporučení a není právně závazný.

obed.jpg

Ceny obědů kvůli drahým surovinám znovu výrazně rostou

Během posledních 12 měsíců tu máme druhou výraznou vlnu růstu cen v restauracích. Poprvé to bylo koncem loňského roku, kdy stravovací zařízení zdražovala zejména kvůli zavádění elektronické evidence tržeb. Letos na jaře se růst cen zastavil, ale nyní lidé za obědy opět připlácejí. Hlavním důvodem je výrazný růst cen některých surovin – zejména másla, mléčných výrobků a některých dalších. Útraty za obědy ve třetím čtvrtletí rostly nejvíce v září.

penize_60.jpg

Učitelé dostali přidáno, školy jim ale berou osobní ohodnocení

Od 1. listopadu se učitelé dočkali slibovaného navýšení mzdových tarifů, některé školy jim však v důsledku nedostatku financí snižují osobní ohodnocení. Informuje o tom profesní sdružení pedagogů Učitelská platforma, podle níž je taková praxe nezákonná. Zapravdu mu dává i ministerstvo a odbory, které naznačilo ochotu hnát takové školy i před soud.

Celkem 5254 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REV|UE 12/2017

Sondy REVUE 12/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

15.12.2017 14:05

Jan Schneider: Slovo do pranice

Jinak to nejde nazvat, ale je nezbytné, aby v současné hysterii okolo minulosti pánů Zdeňka Ondráčka a Lubomíra Metnara zazněl i disentní, tedy nesouhlasný názor! Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
15.12.2017 14:04

Financial Times: Na Nový rok Brity zahřeje „sankční“ ruský plyn!"

Během novoročních prázdnin se domy Velké Británii kvůli uzavřenému potrubí v Severním moři budou vyhřívat ruským plynem, informují The Financial Times.
15.12.2017 14:03

Ruská obrana obvinila Pentagon ze lhaní celému světu!

Ministerstvo obrany upozornilo na rozpory mezi výroky amerického prezidenta Donald Trump o porážce „Islámského státu“ a o plánech Pentagonu zůstat v Sýrii až do vítězství nad terorismem.
15.12.2017 14:02

Cohen: V USA chtějí kriminalizovat jakékoliv kontakty s Ruskem!

Spojené státy dělají všechno pro to, aby prohlásily jakékoliv kontakty s Ruskem za nezakonné, poukazuje rozhořčeně Stephen Cohen, americký profesor, odborník na Rusko.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace