Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Kauf_2.jpg

Kaufland nejdříve zakázal zaměstnancům na pracovišti jíst a pít, po dni to odvolal

Obchodní řetězec Kaufland v úterý zakázal svým zaměstnancům jíst a pít na pracovišti. Občerstvit se mohli jen ve společenské místnosti nebo kuřárně. Nařízení platilo i pro letní měsíce a výjimku mohli dostat jen pracovníci, kteří měli potvrzení od lékaře. Zákaz se na sociálních sítích setkal s ostrou kritikou. Kaufland ho poté ve středu odvolal. 

Kovo_4.jpg

Odbory v ArcelorMittal Ostrava vyjednaly vyšší mzdy

Zaměstnanci si měsíčně polepší o 1140 korun
Zaměstnancům hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava vzroste tarifní složka mzdy i s náhradami průměrně o 1140 korun. Pracovníci dostanou i jednorázovou odměnu v průměrné výši 9200 korun na zaměstnance. Kolektivní smlouvu podepsalo vedení a odbory KOVO.

SCHILLERO.jpg

Schillerová: Česko má téměř vyrovnaný rozpočet

Loňský výsledek je druhý nejlepší od roku 1997
Ministerstvo financí na dnešní tiskové konferenci informovalo o výsledku státního rozpočtu za loňský rok. Příjmy státu za rok 2017 činily 1 273 miliard korun a výdaje potom 1 279 miliard. Výsledný schodek je tak 6,2 miliardy oproti plánovaným 60 miliardám. Loňský výsledek je tak druhý nejlepší od roku 1997.

svickova.jpg

Hospody zdraží, majitelé chtějí za málo peněz kvalitní personál

Průměrná mzda v pohostinství činila 17 tisíc korun
Navýšení spodní mzdové hranice na začátku roku se výrazně dotkne i restaurací a dalších stravovacích zařízení, které na něj i další faktory zareagují zdražením. Minimální mzda se s 1. lednem zvedla o 1200 na 12200 korun.

CMOS-skolstvi_19.jpg

První jednání školských odborů a ministra školství R. Plagy v roce 2018

Odboráři předali petici s 23 058 podpisy
V úterý 2. 1. 2018 proběhlo jednání mezi ministrem školství Robertem Plagou, zástupci odborů Františkem Dobšíkem a Markétou Seidlovou (Českomoravský odborový svaz pracovníků školství) a Petrem Baierlem (Vysokoškolský odborový svaz). Zástupci odborů (kteří zároveň zastupovali petiční výbor) seznámili ministra s výsledkem petice, kterou podepsalo 23 058 petentů. Petici iniciovaly odbory, chystají se předat ji také předsedovi vlády Andreji Babišovi.

OSPO_color_RGB_10.jpg

Odboráři v obchodu rozšířili svou působnost o další řetězce i logistická centra

Odborový svaz pracovníků obchodu loni rozšířil svou působnost například o velké obchodní řetězce Marks&Spencer, H&M a UNI HOBBY, logistické centrum společnosti Amazon a rodinnou firmu Karlovarské minerální vody. V každé z těchto velkých společností vznikla základní odborová organizace, která hájí zájmy zaměstnanců a se zaměstnavateli vyjednává výši mezd a pracovní podmínky.

stravovani.jpg

Správně najezený zaměstnanec je spokojený a produktivní

Univerzita v Utahu v USA provedla v roce 2014 výzkum na více než 19 000 zaměstnancích zaměřený na stravování v průběhu pracovního dne. Zjistilo se, že ti, kteří jedli nezdravě, měli dokonce o 66 % nižší produktivitu oproti zbytku.

paragrafy_3.jpg

Přelomové rozhodnutí soudu: placená dovolená i pro OSVČ

Je to pár dní, co Evropský soudní dvůr rozhodl, že na placenou dovolenou mají nárok i osoby samostatně výdělečně činné, které pracují pro nějakou firmu každý měsíc za provizi či honorář. U nás jde o takzvaný švarcsystém. Na přelomový verdikt upozornil server Česká justice.

avrar.jpg

Virtuální realita? Realita dneška!

Loni na podzim zahájila činnost Asociace virtuální a rozšířené reality, stalo se tak v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze. O založení asociace informovali její inspirátoři a zakladatelé Martin Kotek a Jakub Stejskal. O co se vlastně jedná?

Sev-en_4.jpg

Zaměstnanci Severní energetické dostali výrazně přidáno

Lidé pracující v hnědouhelných dolech v severních Čechách měli povedené Vánoce. Alespoň tedy ti, kteří pracují pro Pavla Tykače. Jeho skupina Sev.en (dříve Severní energetická) v nové kolektivní smlouvě na příští tři roky navýšila zaměstnancům mzdy téměř o pětinu. „Za tříleté období růst dosahuje v kumulaci historické úrovně od 17 do téměř 21 procent" uvedla mluvčí skupiny Gabriela Sáričková Benešová.
 

Celkem 5335 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

22.01.2018 20:05

NI: Ruský systém Pancir-S, jehož analogii Spojené státy nemají!

Ruský protiletadlový raketový a dělostřelecký systém systém „Pancir-S" se ukázal být skvělou zbraní pro zastavení masivních vzdušných útoků dronů, a jehož analogii Spojené státy nemají, napsal The National Interest.
22.01.2018 20:04

Merkelová: Blízkost Rakouska a Ruska ohrožuje spolupráci tajných služeb

Blízkost rakouské strany Svobodných (FPÖ) s Ruskem může bránit spolupráci speciálních služeb západních zemí, napsal deník Der Standard.
22.01.2018 20:03

Defence One předpověděl důsledky jaderného útoku na Havaj!

Americká publikace Defense One zanalyzovala důsledky možného jaderného útoku na Havaj. Specialisté použili speciální program Nukemap vyvinutý na Stevensově technologickém institutu.
22.01.2018 20:02

WP: Američané nesouhlasí s Pentagonem: terorismus je horší než Rusko!

Američtí občané nepodporují postoj k Rusku a Číně, jako hlavní hrozby pro bezpečnost USA, vyjádřený v nové národní obranné strategii Pentagonu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace