Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

RegioJet_lokomotiva.jpg

Strojvedoucí v RegioJetu založili odborovou organizaci

Poprvé v historii soukromého železničního dopravce RegioJet si jeho zaměstnanci založili odborovou organizaci. Stalo se tak před měsícem, odboráři jsou členy celostátní Federace strojvůdců. Členy se ovšem nestali pouze strojvedoucí, ale i další zaměstnanci vlakové společnosti.

Pila.jpg

Odbory na pile Paskov jsou ve stávkové pohotovosti

Tříprocentní růst mezd považují odbory za urážlivý
Odboráři pily Mayr-Melnhof Holz Paskov ve Staříči na Frýdecko-Místecku vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je neshoda se zaměstnavatelem na tom, o kolik by letos měly zaměstnancům růst mzdy.

CMKOS-logo_74.jpg

Depolitizace státní správy je ohrožena

Hlavním cílem novely služebního zákona nemůže být narušení jeho podstaty, jímž je depolitizace a profesionalizace státní správy. Odborová centrála ČMKOS společně s Odborovým svazem státních orgánů a organizací kategoricky odmítají tento nebezpečný záměr, na který upozornily v rámci připomínkového řízení.

KOVO-MB_5.jpg

Škoda Auto: Odbory navrhují přidat zaměstnancům na mzdách 18 procent

Průměrná dělnická mzda se všemi bonusy činí 40 tisíc
Odboráři mladoboleslavské automobilky Škoda Auto doručili vedení firmy své požadavky ohledně růstu mezd v letošním roce. Chtějí zajistit tarifním zaměstnancům růst mezd minimálně o 18 procent. Samotný tarif by měl letos přitom vzrůst o 14 procent, zbylá čtyři procenta chtějí odboráři zajistit například zvýšením osobního ohodnocení. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář.

OECD_12.jpg

2016: Český zaměstnanec odpracoval v průměru 1770 hodin

Počet hodin, které Češi strávili v zaměstnání, se snižuje. Kromě průběžných dat z Informačního systému o průměrném výdělku (ISPV) to potvrzuje i statistika Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za rok 2016. Podle té odpracoval český zaměstnanec v průměru 1770 hodin ročně. Tedy o devět hodin méně než v roce 2015. Vzhledem k tomu, že měl rok 2016 celkem 52 pracovních týdnů, tedy zaměstnanci pracovali v průměru 34 hodin týdně.

Bisnode_38.jpg

V daňových rájích stále podniká 173 českých firem

EU upravila seznamy hříšníků
Koncem loňského roku EU zveřejnila seznamy daňových rájů – černý a šedý. Poukázala tak na země, které vytváří “neférově-příznivé” podmínky pro podnikání. Aktuálně však seznamy upravila. Na černé listině zbylo devět zemí, ve kterých podniká 173 českých firem. Nejčastěji na Marshallových ostrovech, kde má sídlo 152 společností. Základní kapitál českých firem z černé listiny EU se blíží 663 milionům korun. Data vycházejí z databází poradenské společnosti Bisnode.

TPCA_14.jpg

Odbory v TPCA vyjednaly růst mezd o více než 4000 korun

Zaměstnanci automobilky Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně si v příštích dvou letech polepší na mzdách celkem o 16 procent. Letos vzroste mzda na dělnických pozicích a související prémie o 1750 korun, od 1. ledna 2019 pak o dalších 1900 korun. Zaveden bude také nový příplatek za standardní sobotní výrobní směnu 800 korun. Vedení automobilky se na tom dnes dohodlo s odborovými organizacemi.

logo_eet.jpg

Návrh ODS na zrušení zákona o EET ve sněmovně neprošel

Sněmovna včera v prvním čtení zamítla návrh ODS na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb. ODS tvrdí, že evidence tržeb kromě jiného zvyšuje administrativní povinnosti podnikatelů. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) ale před poslanci toto tvrzení odmítla. Současná vláda s návrhem ODS vyjádřila nesouhlas. Zamítnutí návrhu prošlo hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM.

OSPO1_8.jpg

Zaměstnanci obchodu nadále zůstanou o vybraných svátcích doma

Velká část poslanců včera znovu dokázala, že jim záleží na zaměstnancích obchodu. Nadpoloviční většinou totiž zamítli návrhy poslanců ODS na zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě.

OSPO_color_RGB_11.jpg

Odbory uvítají zamítnutí návrhu ODS na zrušení zákona o otevírací době v prvním čtení

Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) trvá na zásadním nesouhlasu s návrhem ODS na zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který je známý jako zákon o otevírací době, a vítá iniciativu ČSSD zamítnout na schůzi Poslanecké sněmovny návrh ODS v prvním čtení.

Celkem 5416 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 02/2018

Sondy REVUE 02/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.02.2018 08:05

Pražák v mercedesu. Rychlá jízda prozradila hledaného desperáta

V minulých dnech v Jemnici po ulici Znojemská jel řidič vozidla Mercedes Benz, u kterého policisté naměřili rychlost 97 kilometrů za hodinu. 
20.02.2018 08:04

Lucemburský ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn označil maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho projev diktátorem.
20.02.2018 08:00

Opilý mladík skončil v nemocnici

V neděli 18.2.2018 ve večerních hodinách byla vyslána na hlavní nádraží na ulici Jeremenkova hlídka Městské policie Olomouc.
20.02.2018 08:00

V bankomatu zůstaly ležet nevyzvednuté peníze

V bankomatu umístěném na frekventovaném místě v centru Hradce Králové zůstalo ležet několik tisíc korun.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace