Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Dum_odborovych_svazu.jpg

Na prodej Domu odborových svazů v Praze byla vyhlášena veřejná soutěž

Odborové svazy vyhlásily 1. března veřejnou soutěž na prodej Domu odborových svazů (DOS) na náměstí W. Churchilla na pražském Žižkově. Budova má kapacitu několikanásobně převyšující současné potřeby odborových svazů, které v ní využívají zhruba 20 procent kancelářské plochy. Náklady spojené s vlastnictvím památkově chráněné budovy jsou značné.

Deti_3.jpg

Ministerstvo práce dá 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin

Obědy jsou financovány z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám
Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně. Aktuálně vyhlásilo výzvu „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“, která se vztahuje na školní rok 2018/2019. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

valeo2.jpg

V Humpoleckém závodě Valeo zažehnali stávku

Odbory KOVO vyjednaly růstu mezd o 11,5 procenta
V humpoleckém závodě Valeo Compressor Europe skončila stávková pohotovost. Odboráři se s vedením podniku dohodli na platech a dalších podmínkách. Společně také chtějí zapracovat na zlepšení image firmy. U dělnických profesí ve Valeu se základní složka mzdy letos zvýší dvakrát. Po lednové tisícovce dojde ještě od 1. července k navýšení tarifů o dalších 1200 korun.  „Celkem jde o přidání ve výši 11,5 procenta tarifní průměrné dělnické mzdy,“ informoval předseda odborů OS KOVO ve firmě Miloš Král.

VAG-LOGO-3D_HKS_NEUedi.jpg

Odboráři armaturky protestovali před branami závodu za zvýšení mezd o 12 procent

Spor o mzdy vyhání zaměstnance VAG Hodonín k protestu před brány podniku. Odhadem až třetina z šesti set pracovníků vyjádří nespokojenost s výší platů v pátek ráno. Tamní odboráři požadují nárůst mezd o 12 procent, vedení firmy vyrábějící vodárenské armatury nabídlo polovinu.

MPSV_13.jpg

Nová výzva přinese dalších 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně. Aktuálně vyhlásilo výzvu „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“, která se vztahuje na školní rok 2018/2019. O peníze mohou požádat kraje, které je pak přeposílají jednotlivým školám. Celkem je pro kraje připraveno 50 milionů korun.

IG-Metall_6.jpg

V Německu volí závodní rady

„Volby závodních rad jsou tu pro nás“ to je slogan, pod kterým německé kovácké odbory propagují volby do podnikových závodních rad, které byly zahájeny 1. března. V pracovních oborech, které odborový svaz IG Metall zastupuje, působí 78 000 jejich členů v závodních radách ve více než 11 000 podnicích. Od roku 2014 vzrostl počet závodních rad jejich zvolením v podnicích, kde tato zastupitelská grémia zaměstnanců dříve nepůsobila, o 7,6 procenta.

OS_2.jpg

Odbory v nemocnicích žádají vyšší mzdy i pro nezdravotníky

Zaměstnancům Rokycanské i ostatních krajských nemocnic se od ledna zvýšily mzdy, ale ne všem stejně. Zatímco lékařům a sestrám se zvedly o 10 %, lidem v takzvaných nezdravotnických profesích, tedy například údržbářům a jiným dělníkům, jen o 5 procent. Odborářům se to nelíbí a chtějí jednat o mzdách s vedením kraje. Schůzka na vedení se uskuteční dnes.

stravenky-CR_2_4.jpg

Zájem o stravenky výrazně roste i v malých firmách

Ve velkých firmách dostává stravenky 95 % zaměstnanců
Stravenky již mnoho let patří mezi nejoblíbenější benefity zaměstnanců i zaměstnavatelů. Dokonce za poslední tři roky vzrostl počet firem, které začaly stravenky svým zaměstnancům poskytovat.

Nemcova.jpg

Vláda schválila návrh na zvýšení důchodů od 320 korun

Důchodcům od 85 let poroste penze o 1000 korun
Vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) na svém zasedání schválila návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zvýšení penzí od ledna příštího roku. Novela zvyšuje základní výměru důchodu z 9 na 10 procent průměrné mzdy u nově přiznávaných i již vyplácených důchodů a také zvyšuje penzi o 1000 korun měsíčně důchodcům, kteří dosáhli věku 85 let.

vitkovice_7.jpg

Zaměstnanci Vítkovických strojíren jsou bez koruny

Pracovníci Vítkovických strojíren (VS) dosud nedostali mzdy za leden. Podle předsedy Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomíra Mišuna hrozí zastavení výroby. Předseda představenstva společnosti Franco De Poisd'Eau & Cie, jíž strojírny patří, František Pivoda řekl, že kvůli incidenční žalobě ze strany Vítkovic, a. s., firma nedostala bankovní úvěr. Mluvčí Vítkovic, a. s., Eva Kijonková odmítla, že by nedostatek peněz ve strojírnách souvisel se žalobou.

Celkem 5478 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.03.2018 23:05

Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil

V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma.
19.03.2018 23:04

Tak jak je to s nervovým plynem – Západ nebo Rusko?

Celý víkend měly západní země práci s tím, s čím má Rusko už týden bohaté zkušenosti, a to v popírání, že by právě ony vytvořily (nebo použily) nervově paralytický plyn „Novičok“.
19.03.2018 23:03

Times: Británie pomohla Putinovi získat nezpochybnitelné volební vítězství!

Británie hrála svou roli v nezpochybnitelném vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách v Rusku, uvedly The Times.
19.03.2018 23:02

Rusko: Jako o zbraních hromadného ničení v Iráku!

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexander Jakovenko v reakci na požadavky po Rusku, aby prokázalo nevinu při otravě bývalého plukovníka GRU Sergej Skripal, připomněl presumpci neviny a řekl, že svá tvrzení by měla prokázat Británie.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace