Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

hame1.jpg

Potravinářská firma Hamé hodlá dobýt americký trh

Hamé následuje firmy jako Bushman či Therapia, které se už v USA pokouší prorazit. Za projektem MeoHub stojí podnikatelská rodina Rausnitzů a Asociace malých a středních podniků. Firma, kterou vlastní lotyšsko-islandská skupina Nordic Partners Limited, se snaží dorovnat výpadek v odbytu, který jí způsobila ukrajinsko-ruská krize.  Dne 17. listopadu odstartuje druhý ročník projektu. Firmy, které by chtěly zabodovat v USA, se mohou hlásit do poloviny ledna 2016.

sklari2.jpg

Návrat tradice do Nového Boru

Sklářský průmysl býval vždy výstavní síní šikovných českých rukou. Výrobky z těchto továren putovaly do celého světa a zdobily paláce, luxusní hotely i mnohé administrativní budovy. Nyní se do Nového Boru chystá sklářský gigant Lasvit, společnost, která se zaměřuje na výrobu a instalaci designových svítidel, skleněných architektonických prvků a uměleckých předmětů. Počítá s vytvořením 200 nových pracovních míst.

firmy1.jpg

Dočkají se firmy silnější koruny?

Od poloviny příštího roku by se české firmy měly dočkat silnější koruny. Zejména z adres domácích exportérů zaznívá rostoucí zájem o měnové zajištění, vývozci se tak chtějí pojistit proti propadu svých příjmů v případě skokového posílení české měny, pokud by Česká národní banka opustila svůj kurzový závazek už během následujícího léta.

VZP_16.jpg

Od ledna 2016 se mění zdravotní pojištění u všech skupin plátců

 Od 1. ledna 2016 se opět mění výše plateb zdravotního pojištění. Změny se tentokrát týkají všech skupin plátců pojistného. Na 1823 Kč se zvyšuje minimální měsíční záloha na pojistné osob samostatně výdělečně činných. Na 1337 Kč se mění minima u zaměstnanců a výše pojistného, které platí osoby bez zdanitelných příjmů. A na 870 Kč vzroste pojistné, které platí stát. Pojistné na zdravotní pojištění se vždy vypočítává jako 13,5 % z vyměřovacího základu.

Bisnode_5.jpg

Je Praha daňovým rájem?

 Praha je v rámci České republiky, z pohledu četnosti finančních kontrol, považována za daňový ráj, který navíc některé firmy využívají jako vhodné místo pro tzv. daňové optimalizace. Tyto hypotézy naznačuje analýza poradenské společnosti Bisnode, která sledovala vývoj hospodaření vzorku firem, které se přestěhovaly do Prahy, anebo se naopak z Prahy odstěhovaly. Firmám, které se přestěhovaly do Prahy, výrazně klesla ziskovost a vzrostly tržby. Naopak společnostem, které z hlavního města přesídlily mimo něj, se ziskovost zvýšila.

H2O.jpg

Snažme se, aby Česká republika nezůstala na suchu

 Resorty životního prostředí a zemědělství spolu s dalšími organizacemi připravují krizový plán boje se suchem. Z programů Ministerstva zemědělství by tak v budoucnosti mělo být možné financovat obecní nádrže, které jsou vodními prvky v krajině. Také se chystá nový dotační program na obnovu, výstavbu a rekonstrukci rybníků či program pro podniky povodí pro to, aby mohly obnovovat malé vodní nádrže.

Lufthansa_3.jpg

Lufthansa míří k nejdelší stávce v dějinách firmy

 Soud v Darmstadtu v noci na středu rozhodl, že stávka palubního personálu největších německých aerolinek Lufthansa na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově může pokračovat až do pátku. Podle agentury Reuters tak Lufthansa má nakročeno k nejdelší stávce v dějinách společnosti. Zrušené jsou i lety mezi Prahou a Frankfurtem.

Zeman_9.jpg

Zeman přijal na Hradě předáky odborových svazů

 Prezident se s odboráři shodl na potřebě růstu reálných mezd

Prezident Miloš Zeman přijal včera na Pražském hradě předáky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Při asi hodinovém jednání se s odboráři shodl na nutnosti růstu reálných mezd v soukromém sektoru. Rozdílný názor měli naopak na zvýšení životního minima. Prezident Zeman rovněž podporuje růst starobních důchodů a v této souvislosti se vyslovil pro změnu zákona tak, aby zajistil trvalý růst důchodů. Předáky odborových svazů přijal prezident už potřetí.
Cina1.jpg

Česko rozšíří spolupráci s Čínou

Hlavním cílem dvoudenního Čínského investičního fóra (CIF) je rozvoj ekonomické a investiční spolupráce. Přítomno je na 500 politiků a obchodníků z Číny a přes 200 hostů ze zemí střední a východní Evropy. V rámci jednání by měly být oznámeny další čínské investice do tuzemských podniků. Premiér Bohuslav Sobotka například uvedl, že se připravuje vznik vědeckého a výzkumného centra tradiční čínské medicíny za více než 250 milionů korun.

CEZ1.jpg

ČEZ do příštího roku jen s mírným optimismem

Analytik BH Securities Petr Hlinomaz se domnívá, že příští rok bude pro největší českou energetickou společnost nejasný. Dopady odstávek jaderných elektráren se jeví ve čtvrtletních výsledcích o něco větší, než trh očekával. Odstávka Dukovan bude dílem pokračovat i začátkem příštího roku, prodlouží se odstávka v Temelíně a posune dokončení výstavby nového zdroje v Ledvicích. „Vyznění výsledků ČEZu je tak po prvním a rychlém pohledu neutrální s lehce varovně zdviženým ukazováčkem. Kurz akcií se asi nahoru nepožene, i když by mu dle dividendového očekávání náleželo více,“ dodal Hlinomaz. Akcie ČEZ na burze oslabovaly o 1,13 procenta na 482 korun.

Celkem 5551 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:05

The Sun: Strach z ruské „kaťuše“ nové generace (VIDEO)

<< VIDEO >> Na vojenském cvičení „Vostok-2018“ Rusko předvedlo v akci 20tunový raketomet schopný odpalovat 280 kilogramové rakety s rychlostí střelby 2 za sekundu, píše The Sun.
18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace