Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

cizinci_6.jpg

Pracujících cizinců v ČR opět přibylo

Slováci a Bulhaři mají vyšší průměrnou mzdu než Češi
V roce 2016 pracoval v ČR historicky nejvyšší počet cizinců. Podle informací Českého statistického úřadu bylo v Česku celkem 468 517 zahraničních pracovníků. „Cizinci pracující v tuzemsku tak tvořili 9,1 % z celkové zaměstnanosti v národním hospodářství,“ uvádí ČSÚ v tiskové zprávě.

thermoval-rapid.jpg

ČMKOS a ČSSD: Karenční doba je hazard se zdravím zaměstnanců

Na pracovní schůzce vedení ČSSD (Jan Hamáček, Jiří Zimola, Kateřina Valachová) s představiteli ČMKOS (Josef Středula, Vít Samek, Radka Sokolová a makroekonomové ČMKOS Martin Fassmann a Tomáš Pavelka) byly dlouze diskutovány důvody, proč by měla být v ČR zrušena karenční doba.

poldi_mensi_1_2.jpg

Poldovka jde do dražby už za týden

Kladenskou huť Poldi čeká už za týden, ve čtvrtek 12. dubna, veřejná dražba. Nejnižší podání stanovil věřitelský výbor na 160 milionů korun, sdělil už v březnu insolvenční správce Adam Sigmund. Podnik je od loňského prosince v konkurzu a zbytek zaměstnanců, kteří do té doby ve firmě vydrželi, dostali výpověď.
 

KOVO-MB_8.jpg

Odbory ve Škodovce odmítly sobotní směny

Odbory v automobilce Škoda Auto přitvrdily ve vyjednávání o růstu mezd a vypověděly dohodu o směnách z pátku na sobotu. Vedení firmy zatím dalo nabídku zhruba na desetiprocentní růst tarifní části mzdy a k tomu navýšilo variabilní bonus na 60 tisíc korun.

ACK_CR_CMYKII.jpg

ACK: Je nejvyšší čas pořídit si letošní dovolenou

Trend zájmu Čechů o cestování pokračuje i v letošní sezóně. Asociace cestovních kanceláří ČR doporučuje rezervovat zájezdy na léto 2018 co nejdříve. Po skončení prodejů zájezdů v rámci nabídky first minute uvádí cestovní kanceláře velký nárůst prodeje dovolených. Nasmlouvané kapacity pomalu dochází a v letošním roce nelze pro hlavní letní sezonu očekávat širokou nabídku zájezdů last minute do všech oblíbených letních destinací. Zájem o cestování potvrzují i statistiky za rok 2017 zveřejněné Českým statistickým úřadem.

OKD_CMYK_2.jpg

Akcie OKD převzal státní podnik Prisko

Akcie těžební společnosti OKD v Karviné převzal státní podnik Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů korun. Novým předsedou a výkonným ředitelem se stal Boleslav Kowalczyk, který byl dosud v OKD ředitelem činných důlních závodů. V dolech na Karvinsku pracuje i se zaměstnanci dodavatelských firem okolo 9500 lidí.

CMKOS-logo_82.jpg

Historicky největší zisk ČSOB přinesl historicky nejmenší růst mezd a šikanu odborářů

Českomoravská konfederace odborových svazů plně podporuje snahu odborových organizací v ČSOB o adekvátní zvýšení mezd, zejména vzhledem k obrovským ziskům banky. Čistý zisk skupiny ČSOB loni stoupl o 16 procent na 17,5 miliardy korun a jde o jeden z nejlepších výsledků v rámci bank působících v ČR. Pro dokreslení: za léta 2012 až 2016 vydělala ČSOB přes 70 miliard korun.

Pardubicka_nemocnice1_2.jpg

Nemocnice Pardubického kraje mají novou kolektivní smlouvu

Zdravotníkům porostou mzdy o 10 %, nezdravotníkům o 5 %
Po pěti měsících dospěla jednání o nové kolektivní smlouvě ve společnosti Nemocnice Pardubického kraje, která sdružuje pět nemocnic v regionu, ke zdárnému konci. Vedení společnosti se nakonec dohodlo i se zástupci třinácté odborové organizace, od 1. července 2018 dojde k dalšímu navýšení mzdových tarifů pro nezdravotnické pracovníky o 5 procent. Kolektivní smlouva by měla být podepsána během několika dní. Ostatních dvanáct odborových organizací, které se jednání také zúčastnily, už s podmínkami souhlasily už dříve. Letošní vyjednávání o mzdách bylo velice složité. Hrozilo dokonce i omezení provozu nemocnic.

TGV_2N2_4722_Karlsruhe.jpg

Francii čeká černé úterý, stávky ochromí provoz na železnici a na letišti

Zaměstnanci státního železničního podniku SNCF, pozemní a palubní personál aerolinek Air France, popeláři a lidé pracující v energetickém sektoru. Ti všichni nejspíše budou ve Francii stávkovat první den po velikonočních svátcích, který agentura AFP označila jako „černé úterý“. Zatímco železničáři se bouří proti plánu na reformu odvětví, zaměstnanci Air France chtějí plošné zvýšení platů, ostatní pak speciální opatření ve svých sektorech.

KOVO_47.jpg

Na jihu Čech přibývá anonymních odborářů

Na jihu Čech roste počet firem, jejichž zaměstnanci vstupují anonymně do řad Odborového svazu KOVO prostřednictvím tzv. Seskupení členů, které umožňuje kolektivní vyjednávání, aniž by zaměstnavatel mohl odboráře identifikovat. Anonymita tak zaměstnance chrání před případnými represemi ze strany zaměstnavatele.

Celkem 5551 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.04.2018 20:06

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
25.04.2018 20:05

Eurostat označil země EU s největším státním dluhem!

Statistický úřad Evropské unie zveřejnil údaje o členských státech EU s největším veřejným dluhem.
25.04.2018 20:04

V Kyjevě vyhlásili nutnost „zachovat závislost" Ruska na Ukrajině!

Kyjev musí „zachovat závislost Ruska na Ukrajině, pokud jde o tranzit plynu", prohlásil poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko televizi 112 Ukrajina.
25.04.2018 20:03

Libération: „Hyperprezident" Macron směřuje k „absolutní monarchii"!

Politika Emmanuela Macrona, který stále častěji dává přednost jednat bez ohledu na parlament, ukazuje, že má tendenci přisvojovat si co největší pravomoci, a odebírat je u zákonodárců.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace