Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Bisnode_43.jpg

Největší zisk na zaměstnance generují firmy z finančního zprostředkování

Zisk téměř 410 tisíc korun za rok na jednoho zaměstnance vygeneruje firma, která podniká ve finančním zprostředkování. Z tohoto pohledu je tak finanční zprostředkování nejziskovějším oborem činnosti v ČR. Přes stotisícovou hranici zisku na zaměstnance za rok se ještě dostanou společnosti, které podnikají v oblasti výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla, ostatních finančních činností a výroby chemických látek. Takové závěry vyplývají ze studie poradenské společnosti Bisnode, která disponuje nejrozsáhlejší databází finančních výkazů v Čechách a na Slovensku.

Machinery.jpg

Vítkovické strojírny rozdaly krutou velikonoční pomlázku

Více než 550 zaměstnanců dostalo výpověď
Velká část z nich na to reaguje podáním výpovědí kvůli nevyplacení mezd. Společnost Vítkovické strojírny na sebe v polovině března u Městského soudu v Praze podala návrh na insolvenci. Firma už předtím uvedla, že se dohodu s investorem, který ji měl finančně posílit, nezdařilo uzavřít.

vagonka_2.jpg

Zaměstnanci ve Škodě Vagonka dostanou přidáno

Odbory vyjednaly růst mezd o 8 procent
O osm procent navýší Škoda Vagonka mzdy svým zaměstnancům. Vyplývá to z nově uzavřené kolektivní smlouvy, na které se dohodlo vedení společnosti s odbory. Smlouva platí pro následující dva roky.

Ales_Michl.jpg

Pracujeme déle než Němci, mzdu máme ale třetinovou

Češi v porovnání s Němci tráví v práci více času, jsou méně produktivní a pracují za třetinovou mzdu. Vyplývá to z analýzy ekonoma Aleše Michla pro společnost Anect. V ohledu zavádění nových technologií, které jsou spojovány s růstem produktivity práce, si podle něj ale Česko nestojí špatně, ochota českých firem přijímat technologické inovace se pohybuje na úrovni 90 procent Německa.

CzechInvest_logo.jpg

Nová ředitelka CzechInvestu míří od velkovýroben k průmyslu 4.0

Stát si musí začít vybírat technologicky vyspělé zahraniční investice, které mají návaznost na průmysl 4.0 a přinášejí přidanou hodnotu. Prohlásila to nová generální ředitelka státní agentury CzechInvest Silvana Jirotková, která dnes nastupuje do úřadu.

KOVO-MB_7.jpg

Vedení automobilky nabídlo odborářům zvýšení tarifních mezd o 10 procent

Odbory vypoví dohody o vícesměnných systémech pracovní doby
Škoda Auto odborářům nabídla růst tarifních mezd o 10 procent a vyplacení mimořádné prémie 5000 korun ve mzdě za duben. Odbory nabídku zatím nepřijaly. Zvýšení tarifů znamená pro zaměstnance automaticky i vyšší osobní ohodnocení a také vyšší zaručené bonusy, který se počítá právě z těchto dvou složek. Odboráři již před začátkem kolektivního vyjednávání uvedli, že chtějí dvouciferný růst mezd, který zároveň bude vyšší než deset procent.

pasport.jpg

Napjatý trh práce nahrává zaměstnávání cizinců v tuzemských firmách

Každý dvacátý člověk žijící v Česku je cizinec. Loni už jejich počet přesáhl hranici půl milionu. Nejčastěji sem přicházejí za výdělkem. Kvůli rekordně nízké nezaměstnanosti je o ně mezi českými firmami velký zájem. Některé však kritizovaly stát, že víza a povolení vyřizuje pomalu. Kvůli tomu se u nás objevil problém takzvaných polských víz, na která u nás pracovali někteří Ukrajinci.

CMKOS-logo_81.jpg

Karenční doba versus zdraví zaměstnanců

Českomoravská konfederace odborových svazů od roku 2008, kdy byla zavedena tzv. karenční doba, upozorňuje na její velmi negativní sociální a zdravotní dopady na zaměstnance. Odbory vždy poukazovaly na skutečnost, že karenční doba přinesla zaměstnancům jen zhoršení jejich postavení v době nemoci a zaměstnavatelům značné úspory. Snížení odvodů na sociální pojištění jim ročně přineslo téměř 20 miliard korun. Podle ČMKOS zaměstnavatelé zavedením karenční doby rozhodně netratili a netratí.

AMSP_R_zakladni.jpg

Podnikatelé podávají hromadné trestní oznámení za nekalé praktiky

Nekalé praktiky společnosti Telefonní seznam České republiky a Slovenska vůči českým firmám by mohly v nejbližší době skončit. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) spouští zatím ojedinělou aktivitu, jejíž úspěšné zakončení by se stalo současně výstrahou pro všechny, kteří profitují na tom, že uvádějí firmy záměrně v omyl.

 

estravenka-up.jpg

Na trhu přibyla nová estravenka

Na český trh s elektronickými stravenkami přibyla nová varianta. Společnost Up Cheque Déjeuner Česká republika během totiž března 2018 spustila svou estravenku. Společnost ji testovala ve zkušebním provozu od prosince 2017 a od března 2018 je oficiálně k dispozici všem zákazníkům.

Celkem 5551 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.04.2018 20:06

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
25.04.2018 20:05

Eurostat označil země EU s největším státním dluhem!

Statistický úřad Evropské unie zveřejnil údaje o členských státech EU s největším veřejným dluhem.
25.04.2018 20:04

V Kyjevě vyhlásili nutnost „zachovat závislost" Ruska na Ukrajině!

Kyjev musí „zachovat závislost Ruska na Ukrajině, pokud jde o tranzit plynu", prohlásil poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko televizi 112 Ukrajina.
25.04.2018 20:03

Libération: „Hyperprezident" Macron směřuje k „absolutní monarchii"!

Politika Emmanuela Macrona, který stále častěji dává přednost jednat bez ohledu na parlament, ukazuje, že má tendenci přisvojovat si co největší pravomoci, a odebírat je u zákonodárců.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace