Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

obed_4.jpg

Za obědy si připlatíme o 13 korun víc než před dvěma lety

 Nejdražší jsou v Praze a Brně

Průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu v červnu dosáhla 115 korun. To je o skoro sedm korun více než loni a o třináct korun vyšší částka než před dvěma lety. Nejdráže vyjde oběd v metropoli, kde cena šplhá ke 130 korunám. Vyplývá to ze statistik společnosti Edenred, která vydává stravenky Ticket Restaurant. Zprávu zveřejnily novinky.cz
 
penize2_36.jpg

ČSSD chce s podporou odborů protlačit zvýšení minimální mzdy o 1500 korun

Premiér a zaměstnavatelé to odmítají

Koaliční partneři se přou o minimální mzdu. Zatímco hnutí ANO připouští její zvýšení v příštím roce o tisíc korun, sociální demokraté, kteří jsou nyní součástí Babišovy vlády, chtějí prosadit nárůst až o patnáct set. Předseda ČSSD Jan Hamáček řekl ČT, že s takovým návrhem přijde na jednání vlády pravděpodobná budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Chtěli bychom se ke konci mandátu této vlády dostat na 16 tisíc korun, je tak nutný razantní nárůst a patnáct set korun tomu odpovídá,“ zdůvodnil Hamáček návrh většího růstu minimální mzdy. Podotýká, že variantu podporují odbory. Zprávu přinesl server ct24.cz.
cssz-logo-2_4.jpg

V červnu pobíralo penzi 457 sto a víceletých důchodců

Ve věku sto a více let pobíralo k letošnímu červnu důchod od České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) 399 žen a 58 mužů. Dvěma ženám bylo přitom 108 let, další dvě ženy byly 107leté a 106letých bylo jedenáct. Z osmnácti 105letých důchodců byl jeden muž. Ročník narození 1918 a tedy šanci dožít se letos sta let má celkem 203 seniorů, z toho 172 žen a 31 mužů.

SW_logo_cz_www_RGB_neg.jpg

Social Watch: Česko má největší problémy s bydlením a růstem exekucí

 Rostoucí počet exekucí, nedostupné bydlení a nerovné postavení žen a mužů jsou podle Národní zprávy české koalice Social Watch v současné době nejpalčivějšími problémy české společnosti. Autoři analýzy upozornili také na opomíjení strategického dokumentu OSN Agenda 2030, která se týká plnění cílů udržitelného rozvoje. Podrobnosti přinesl server euro.cz. 

stokoruna_4.jpg

Musí absolventi platit pojistné na sociální zabezpečení hned po skončení studia?

Čerství absolventi středních, vyšších a vysokých škol, nebo jejich rodiče, se odborníků správ sociálního zabezpečení často ptají, zda musí hned po ukončení studia začít platit pojistné na sociální zabezpečení. Odpověď na tuto otázku není univerzální, povinnost odvádět pojistné závisí na konkrétní situaci. Na vybraných příkladech z praxe to vysvětluje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

CLR.jpg

Nápor čínských turistů do zemí EU se za deset let ztrojnásobil

Země Evropské unie jsou stále oblíbenějším cílem čínských turistů. Za posledních 10 let vzrostl počet turistů z této země v evropské osmadvacítce víc než trojnásobně. Vychází to z dat Evropského statistického úřadu Eurostat. Nejčastěji si čínští turisté pro své cesty vybírali Velkou Británii, Itálii, Francii nebo Německo.

oxfam_2.jpg

Oxfam: Miliardáři vykořisťují chudé, procento nejbohatších ovládá 82 procent bohatství

Začíná setkání elit v Davosu
Čtyři pětiny bohatství, vytvořeného loni ve světě, skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu.

vitkovice-machinery_logo.jpg

Vítkovice Heavy Machinery mají obstavený účet

Odbory Kovo jsou ve stávkové pohotovosti
Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka řeší další velký problém. Tentokrát se jedná o firmu Vítkovice Heavy Machinery, která patří do skupiny (VMG), a dluží za sociální pojištění svých zaměstnanců zhruba 18 milionů korun. Informaci přinesl server ihned.cz s tím, že Správa sociálního zabezpečení už obstavila společnosti Vítkovice Heavy Machinery jeden účet.

Urad-prace_15.jpg

O část dávky v nouzi už přišlo 28 tisíc lidí

Kvůli novému opatření už přišlo o část příspěvku 28 tisíc lidí – třetina ze všech oprávněných. Hrozba snížení dávek v hmotné nouzi dopadla na velkou část lidí, kterých se týká. Kdo nepracuje, ten nyní místo příspěvku na živobytí až 3400 korun měsíčně dostává jen existenční minimum, tedy 2200 korun. Platí to pro lidi, kteří příspěvek pobírají víc než půl roku.

capi.jpg

Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka ke stíhání

Babiš: Je to objednávka mafie
Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Sněmovna oba poslance vydala ke stíhání zhruba po 4,5hodinové debatě.

Celkem 5607 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:30

Hlavní město bojuje proti závislostem už na základních školách

Práce s dětmi v nižším věku je klíčová v protidrogové politice hlavního města. Rada hl. m. Prahy se proto rozhodla poskytnout dotaci ve výši 108 tisíc korun pro organizaci Prospe, která se zaměří při prevenci na žáky od 2. do 9. ročníku základních škol.
14.08.2018 08:30

Ztraceného seniora našli zapadlého v bahně

Díky rychlé a důkladné práci policistů se podařilo zachránit muže, který byl od pondělí 6. srpna 2018 pohřešovaný.
14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace