Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

kucharv-kuchyni-40.jpg

Prodavač a kuchař jsou nejžádanější profese

Prodavač je momentálně nejžádanější profese v Česku. Vyplývá to z dat inzertního webu a novin Annonce. Lidé často chybí i v gastronomii – nejsou kuchaři nebo číšníci. Poptávka se liší podle krajů i okresů. Aktuálně je přes 250 tisíc volných míst.

prachy_11.jpg

Počet firem ovládaných z ciziny stoupl za sedm let o polovinu

 ejvíce vlastníků je stále z Ruska
Počet společností, které působí v tuzemsku a jsou ovládány zahraničními subjekty, přesáhl letos 86 tisíc. Za posledních sedm let se zvýšil o 49 procent. Nejvíce zahraničních vlastníků dlouhodobě pochází z Ruska, i když se jejich počet v posledních letech mírně snižuje, vyplývá z analýzy společnosti CRIF.

arcelormittal-logo-1907.jpg

Odbory: ArcelorMittal Ostrava má mít nového vlastníka do 1. ledna 2019

Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO), který chce světová ocelářská skupina ArcelorMittal prodat jako kompenzaci při koupi italských hutí Ilva, by měl mít nového vlastníka už od 1. ledna 2019. Po jednání odborářů s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a členy vlády to novinářům řekl předseda Základní organizace OS KOVO v AMO Vítězslav Prak. Podle generálního ředitele a předsedy představenstva AMO Ašóka Patila žádné lhůty firmě dosud představeny nebyly.

euro_10.jpg

Německým zaměstnancům ve veřejném sektoru porostou platy

Více než dvěma milionů zaměstnanců veřejného sektoru v Německu se zvýší platy ve třech fázích během následujících dvou let. S dohodnutým kompromisem souhlasili zástupci odborů i zaměstnavatelů. Na podporu požadavků zaměstnanců se konala po celém Německu řada stávek, které ochromily dopravu ve městech a narušily provoz školek, obecních úřadů či divadel.

kscm_2.jpg

Komunisté na svém sjezdu zmínili i otázku růstu mezd

Vzorem je kampaň ČMKOS Konec levné práce
Stošestapadesáti hlasy byl předsedou KSČM v druhém kole volby znovuzvolen Vojtěch Filip. Na sjezdu komunistické strany, který se konal v sobotu 21. dubna v Nymburce, hovořil (v té části, která byla přístupná médiím, většina jednání byla uzavřena) mimo jiné o případné podpoře vlády ANO a ČSSD, zmínil i téma mezd.
 

Bisnode_europe.jpg

EU zatápí daňovým rájům

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci března dosáhl 13 002 a od začátku roku se snížil o 29 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,7 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali přes 353 miliard korun. Statistiky za první kvartál letošního roku zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

arcelormittal-logo2.jpg

Odboráři z ArcelorMittalu se setkají s Babišem a pojedou i do Bruselu

V úterý 24. dubna se odboráři z huti ArcelorMittal Ostrava (AMO) setkají s premiérem Andrejem Babišem (ANO), jehož vláda v demisi přijede do kraje na výjezdní zasedání vlády. „Už v minulých dnech jsme jednali s ministrem průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem. Ten pochází z našeho kraje a ví, jaký význam pro zaměstnanost kunčická huť má. Pro nás je důležité, aby celou situaci sledovala i celá vláda v čele s premiérem a věnovala jí potřebnou pozornost. A také aby vláda v rámci svých možností dohlížela na případný prodej huti a pomohla eliminovat možnost, že by huť mohl místo solidního zájemce koupit nějaký spekulant,“ vysvětlil zástupce odborů KOVO z Arceloru Vítězslav Prak.

penize2_30.jpg

Výzkum: Čechům se nelíbí zneužívání sociálních dávek

V České republice se zneužívají sociální dávky a zdejším občanům to není lhostejné! To vyplývá z exkluzivního výzkumu, který provedl server Zdroj.cz a společnost Ipsos. Průzkumu serveru Zdroj.cz a společnosti Ipsos se 21. a 22. března zúčastnilo 1050 respondentů ve věku 18 až 65 let.

Bisnode_Logo_1ec053f646.jpg

Rumunských firem v ČR raketově přibývá

Rumuni jsou mezi zahraničními vlastníky českých firem v posledních pěti letech jednoznačně nejaktivnější. Od roku 2014 lze sledovat největší přírůstky tuzemských společností s rumunským majitelem. V ČR aktuálně vlastní 1 349 firem, přičemž jejich počet se od roku 2014 zvýšil o 865, což představuje nárůst o 179 procent. Nejvíc rumunských firem má sídlo v Praze a nejčastěji podnikají v obchodu, službách, nemovitostech či stavebnictví. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode.

Sondy Revue 4/2018

 leták

Celkem 5607 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

28.05.2018 06:42

Rusko našlo „rukopis SBU" ve zprávě Bellingcatu o pádu MH17!

Ruské ministerstvo obrany se obeznámilo se zprávou skupiny Bellingcat o tragédii Boeingu na východě Ukrajiny v roce 2014, a našlo v textu „rukopis SBU“, tedy ukrajinské tajné služby.
28.05.2018 06:20

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize  S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
28.05.2018 05:20

Schneider: Skutečně originální brexit

Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“.Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
28.05.2018 01:15

Putin varuje Západ, aby vůči Rusku nepřekročil „červenou čáru"!

Prezident Vladimir Putin vyzval západní země, aby nepřekračovaly ve vztazích s Ruskem  „červenou čáru".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace