Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

oxfam_2.jpg

Oxfam: Miliardáři vykořisťují chudé, procento nejbohatších ovládá 82 procent bohatství

Začíná setkání elit v Davosu
Čtyři pětiny bohatství, vytvořeného loni ve světě, skončily u jednoho procenta nejbohatších lidí planety, zatímco nejchudší polovina lidstva nezískala nic. Upozornila na to nezisková organizace Oxfam, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu.

vitkovice-machinery_logo.jpg

Vítkovice Heavy Machinery mají obstavený účet

Odbory Kovo jsou ve stávkové pohotovosti
Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka řeší další velký problém. Tentokrát se jedná o firmu Vítkovice Heavy Machinery, která patří do skupiny (VMG), a dluží za sociální pojištění svých zaměstnanců zhruba 18 milionů korun. Informaci přinesl server ihned.cz s tím, že Správa sociálního zabezpečení už obstavila společnosti Vítkovice Heavy Machinery jeden účet.

Urad-prace_15.jpg

O část dávky v nouzi už přišlo 28 tisíc lidí

Kvůli novému opatření už přišlo o část příspěvku 28 tisíc lidí – třetina ze všech oprávněných. Hrozba snížení dávek v hmotné nouzi dopadla na velkou část lidí, kterých se týká. Kdo nepracuje, ten nyní místo příspěvku na živobytí až 3400 korun měsíčně dostává jen existenční minimum, tedy 2200 korun. Platí to pro lidi, kteří příspěvek pobírají víc než půl roku.

capi.jpg

Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka ke stíhání

Babiš: Je to objednávka mafie
Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Sněmovna oba poslance vydala ke stíhání zhruba po 4,5hodinové debatě.

nemocnice_pisek-.jpg

Zaměstnancům písecké nemocnice porostou mzdy o 10 %

Všem zaměstnancům písecké nemocnice se od ledna zvedly mzdy, a to o deset procent. Na platy tak půjde o třicet dva milióny korun více než loni. „Kolektivní smlouvu jsme s odborovými organizacemi podepsali ještě před Vánocemi, abychom mohli všem pracovníkům zvýšit mzdy už od ledna. Držíme politiku růstu mezd procentuálně stejně pro všechny zaměstnance, nejenom pro zdravotníky,“ uvedla Dana Čagánková, člena představenstva písecké nemocnice. Průměrný hrubý měsíční plat zdravotní sestry před zvýšením byl kolem třicet tisíc korun.

tachometr.jpg

Většina autobazarů nadále klame zákazníky

Stočené tachometry a zatajování nehod
Většina autobazarů podle České obchodní inspekce (ČOI) nadále klame zákazníky. Inspekce zjistila pochybení při 57 procentech kontrol prodejců ojetin. Prodejci stále používají klamavé obchodní praktiky - stáčejí tachometry o desítky tisíc kilometrů či záměrně neuvádějí, že vozidlo bylo havarované, uvedl v pátek mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

kooperativa.jpg

V pojistných podvodech s úrazy jedou i lékaři

Přibývá podvodů v úrazovém pojištění, přičemž podle pojišťoven v nich jedou i lékaři, a někdy i docela známí. „Poměrně překvapivé je, že do podvodů v úrazovém pojištění se zapojují i celkem známí lékaři, například špičkoví ortopedi nebo sportovní lékaři. Pravděpodobně mají dojem, že vlastně nedělají nic špatného,“ říká mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

osppap-krivky_Color_kopie.jpg

Stávková pohotovost v bankovnictví a pojišťovnictví trvá

V ČSOB management zastrašuje odboráře
Stávkovou pohotovost, kterou vyhlásil Odborový svaz pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví kvůli stále se zhoršujícím pracovním podmínkám a stagnaci mezd podporuje 98,3 % zaměstnanců - členů odborů. Došlo k jednání se zástupci zaměstnavatelů na sektorové úrovni a ze strany odborů byl ponechán zaměstnavatelům čas jeden měsíc na předložení svých nových návrhů. Stávková pohotovost přinesla první výsledky.

Posta_3.jpg

Česká pošta zdraží ceny a přidá zaměstnancům

Česká pošta letos navýší zaměstnancům tarifní mzdy o 7,1 procenta. Dohodla se na tom s většinou odborářů, informoval ve čtvrtek mluvčí pošty Matyáš Vitík. Pošta přitom od února dál zvedá ceny za doručení dopisů a těžších zásilek.

Mladí odboráři zvou na Setkání po práci

setkání

Co se vám vybaví při vzpomínce na loňský rok? Která jména, citáty, události? Přijďte si s mladým i odboráři z Odborového svazu státních orgánů a organizací a Idealisty zavzpomínat a vyzkoušet si novinku v programu Setkání po práci – týmový hospodský kvíz.

Celkem 5663 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:45

Průmyslové ceny v Česku ztratily v červenci svou růstovou dynamiku

Včerejší důležitá data z USA nezklamala. Dnes na ně navážou statistiky nově zahájených staveb. V Evropě nás dnes nic zajímavého nečeká.
16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace