Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

esondy.cz

esondy / RSS / esondy.cz

Odbory na MPSV ruší stávkovou pohotovost

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se v minulém týdnu sešla se zástupci odborových organizací působících při MPSV, aby s nimi vyřešila stále trvající stav stávkové pohotovosti na rezortu práce a sociálních věcí. Stávková pohotovost byla vyhlášena dne 25. června 2018 Odborovou organizací Komfort, bezpečí a hodnoty MPSV a Nezávislou odborovou organizací pracovníků MPSV, a to z důvodů nespokojenosti s postupy bývalého vedení ministerstva v čele s ministryní Jaroslavou Němcovou.

Odborové organizace, včetně Odborové organizace OSSOO při MPSV, která se ke stávkové pohotovosti nepřipojila, upozorňovali na nepřípustné zasahování politické reprezentace MPSV do personálních záležitostí a jiných pravomocí.

Současná ministryně Jana Maláčová ihned při svém nástupu do funkce avizovala, že se celou situací bude s plnou vážností a úsilím zabývat a pokusí se nalézt řešení celého problému. Při schůzce se zástupci odborů ujistila, že usilovně pracuje na personální stabilizaci rezortu, obnoví běžná jednání s odborovými organizacemi a bude řešit i nové požadavky v rámci kolektivního vyjednávání.

V návaznosti na tuto schůzku se rozhodla Odborová organizace Komfort, bezpečí a hodnoty MPSV zrušit od 14. srpna 2018 svoji stávkovou pohotovost.

Doktor ruce

 

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
TYPTG:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
18.09.2018 15:01

"Prezident bohatých" Macron nadále ztrácí podporu Francouzů

Emmanuel Macron se marně snaží zbavit nálepky "prezidenta bohatých" daleko od lidí, píše Le Figaro.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace